Таранік-Ткачук, Катерина.
    Відчуття художнього стилю - найперша ознака читацької особистості / Катерина Таранік-Ткачук // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2008. - № 4. - С. 13-17. - Бібліогр. в кінці ст. (23 назв.)
Рубрики: Літературознавство--Стилістичний аналіз
   Твір--Літературний--Аналіз

Кл.слова (ненормовані):
стиль "великої епохи" -- стиль художнього твору -- стилізація -- ідіостиль
Анотація: З практики застосування стилістичного аналізу.





    Козачук, Ніна.
    Валерій Шевчук як герой творів Володимира Даниленка [Текст] / Ніна Козачук // Слово і час. - 2010. - № 1. - С. 66-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Іронія -- Пародія -- Стилізація
Анотація: У статті розкривається образ Валерія Шевчука у прозових творах Володимира даниленка "Сливова кісточка", "Дзеньки-беньки", "Усипальня для тарганів", "Кохання в стилі барокко". Популяризує В. Даниленко й Шевчукових героїв, які стають упізнавальними й не потребують особливих коментарів. А гумор і пародія, до яких удається автор, тільки глибше розкривають глибше цей нетиповий, своєрідний образ і роблять його більш схожим на оригінал.


Дод.точки доступу:
Даниленко, Володимир Григорович (укр. письм.-прозаїк, критик, літературознавець ; 1959-) \про нього\; Шевчук, Валерій Олександрович (укр. прозаїк, перекладач, драматург, видавець ; 1939-) \про нього\




    Ямборко, О.
    Бароко у фільмі "Молитва за гетьмана Мазепу": стиль і стилізація [Текст] / О. Ямборко // Кіно-Театр. - 2010. - № 4. - С. 9-11
Рубрики: Кіно України, 20 ст.--Фільм " Молитва за гетьмана Мазепу"





    Поліщук, Ярослав.
    Роман як хрестиянська легенда ("Quid est Veritas?" Наталени Королевої) [Текст] / Ярослав Поліщук // Слово і час. - 2010. - № 10. - С. 11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Роман -- Оповідач -- Історія -- Легенда -- Апокриф -- Стилізація
Анотація: У статті розглядається один з останніх творів еміграційної письменниці Наталени Королевої (1888-1966) - роман "Quid est Veritas?" (1939-1961). Авторка застосувала у творі "археологічний" ключ інтерпретації. Вона поєднала соцієнтистський підхід до євангельської історії з легендарною версією подій та героїв. Особливе значення мали для Наталени Королевої давні легенди й апокрифи, котрі послужили основою для зображення психології й ментальності сучасників Ісуса Христа.


Дод.точки доступу:
Королева, Наталена Андріанівна (українська письменниця ; 1888-1966 рр.)




    Горовенко, Вікторія.
    Декоративна композиція з використанням елементів слов'янської символіки [Текст] / В. Горовенко // Мистецтво та освіта. - 2011. - № 1. - С. 26-28, 37-38 : іl
Рубрики: Методика викладання образотворчого мистецтва
   Міфологія слов'ян

Кл.слова (ненормовані):
СИМВОЛІКА, СТИЛІЗАЦІЯ, ТРАДИЦІЇ
Анотація: Подаються методичні рекомендації щодо проведення уроку образотворчого мистецтва у 7-му класі. Запророновані автором матеріали допоможуть зробити навчальний процес цікавішим, сприятимуть розвитку кожної дитини як творчої особистості





    Гаріджук, Л. М. (учитель образотворчого мистецтва Устянської ЗОШ, с. Устя, Снятинський р-н, Івано-Франковська обл.).
    Загальні відомості про правила стилізації. Стилізація природних форм [Текст] : курс "Образотворче мистецтво", 3 клас / Л.М. Гаріджук // Мистецтво в школі. - 2011. - №11. - С. 2-3
Рубрики: Розробки уроків--Образотворче мистецтво



801
П 352


    Копач, Олена.
    Ознаки постмодерної естетики в романі Д. Фаулза "Подруга французького лейтенанта" [Текст] / Олена Копач // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 81. - С. 233-238. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники Англії, 20 ст.
   Англійська література--Постмодернізм

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- епіграф -- алюзія -- літературна гра -- стилізація


Дод.точки доступу:
Фаулз, Д. \про твір\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 532729 (вільний)




    Васильчук, Микола.
    "Списувала, що мені старі лиси розказували...": Гуцульщина в поезії Марійки Підгірянки [Текст] / Микола Васильчук // Слово і час. - 2013. - № 5. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
стилізація -- коломийка -- етнографія -- опришківство
Анотація: У статті розглянуто особливості змалювання Гуцульщини в дебютній поетичній збірці Марійки Підгірянки "Відгуки душі". Розкрито джерела впливу на її становлення, показано важливу роль фольклору в її формуванні як поетеси.


Дод.точки доступу:
Підгірянка, Марійка (українська письменниця ; 1881-1963) \про неї\




    Антофійчук, Володимир (Викладач ЧНУ).
    Концепт традиції і його ідеологічна та ідейно-естетична парадигма в романі Леоніда Мосендза "Останній пророк" [Текст] / Володимир Антофійчук // Слово і час. - 2015. - № 12. - С. 51-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Проза--Роман

Кл.слова (ненормовані):
алюзія -- стилізація -- історичний роман
Анотація: Аналізований твір описує час напередодні пришестя Ісуса Христа й непрямо проектує історичні колізії античної доби на сучасну авторові реальність. Один із центральних наративних концептів у романі - концепт національної традиції, тривання народу у просторі й часі. Внутрішні мотиви, які увиразнюють сюжет, у просторі роману отримують паралельне структурування підтекстових ідей. Вони також виражають прагнення українського суспільства до незалежності.


Дод.точки доступу:
Мосендз, Леонід (український письменник ; 1897-1948) \про твір\




    Ткаченко, Тетяна.
    Бурлескні тенденції в циклі Івана Керницького "рідними обніжками" [Текст] / Тетяна Ткаченко // Слово і час. - 2016. - № 7. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза
   Українська література--Сатира і гумор

Кл.слова (ненормовані):
Інтертекст -- Іронія -- Перифраз -- Стилізація
Анотація: У статті розглядається специфіка малої прози письменника-емігранта Івана Керницького. Досліджуються формальні та змістові складники творів, з'ясовується роль і значення бурлеску в текстовій організації. Особливу увагу приділено ідіостилю автора.


Дод.точки доступу:
Керницький, Іван \про твір\




    Бибик, С. П.
    Стилізація розмовності в художньому тексті й естетична норма літературної мови [Текст] / С. П. Бибик // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2017. - № 3. - С. 2-7. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Художній стиль--Літературна мова--Мовна норма--Україна
Анотація: У статті розкрито питання формування естетичної норми літературної мови в контексті розвитку системи засобів стилізації розмовності. Відзначено роль письменників у вироблені традицій відображення елементів повсякденно-побутової культури в художньому тексті (проза, драматургія) та їхньої естетичної оцінки.





    Голик, Олена.
    Поєднання язичницьких мотивів із християнськими ("Різдво", "Коляда"). Особливості фольклоризму у літературі минулих часів та творчості Богдана-Ігора Антонича [Текст] / Олена Голик // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 12. - С. 37-40.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Урок
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості Б.-І Антонича -- катрен -- диптих -- стилізація -- фольклоризм -- образ-символ -- алюзія -- колядки -- міфологізм -- візія -- асоціативність -- художня деталь
Анотація: Подано розробку уроку, мета якого - ознайомити учнів з віршами Б.-І. Антонича про народно-релігійні свята й обряди українців; розвивати навички виразного читання та аналізу; виховувати пошану до звичаїв і традицій народу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Пічкур, М. О.
    Натюрморт цифрового формату: художня постановка, композиція, імітація та стилізація [Текст] / М. О. Пічкур // Мистецтво та освіта. - 2020. - № 4. - С. 42-45. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Мистецька освіта--Образотворче мистецтво--Натюрморт цифрового формату
Анотація: Атуалізовано проблему студіювання цифрового формату натюрморту в процесі формування основ образотворчої грамотності й творчого розвитку. Розкрито різновиди натюрморту за змістом і формою, засобами виразності та ступенем складності, розроблено алгоритм його натурної постановки й фотозйомки за вибором типу композиційної побудови на прикладах класичного живопису.





    Кабкова, Ольга.
    Треворова адаптація Джойсового імпульсу [Текст] / Ольга Кабкова // Слово і час. - 2021. - № 3. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Ірландії, 19-21 ст.
   Ірландська література--Проза--Новела--Оповідання

Кл.слова (ненормовані):
персонаж -- стилізація -- розігрування -- травестія -- фабула
Анотація: Вільям Тревор не уник впливу доробку Дж. Джойса на власну творчість. Можна окреслити кілька рівнів присутності ірландського класика в його текстах: Джойс як персонаж, як зразок для творчої діяльності, як версія для стилізації та навіть розігрування.


Дод.точки доступу:
Тревор, Вільям (ірландський письменник ; 1928-2016) \про твір\; Джойс, Джеймс (ірландський письменник ; 1882-1941) \про твір\