Шаренко, С. Л.
    Напрями вдосконалення нормативної регламентації процесуального статусу слідчого судді [Текст] / С. Л. Шаренко // Юридична Україна. - 2019. - № 12. - С. 38-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Досудове слідство--Слідчі судді--Нормативно-правова регламентація
Кл.слова (ненормовані):
стандарти діяльності -- судово-контрольні повноваження -- судовий контроль
Анотація: Розглянуто питання правової регламентації процесуального статусу слідчого судді. Досліджено стандарти, сформульовані у відповідних міжнародно-правових актах, практиці ЄСПЛ, позиціях, висловлених європейськими експертами, та стосуються діяльності слідчого судді. Вони класифіковані на три групи: а) стандарти, які визначають у цілому вимоги до місця і ролі суду в здійсненні кримінального судочинства, а відтак поширються на усі судові функції, включаючи й функцію судового контролю; б) стандарти, які визначають вимоги до організації і здійснення саме судово-контрольної функції на стадії досудового розслідування; в) стандарти, які визначають вимоги щодо дотримання прав та свобод людини, а відтак є орієнтирами для суб’єктів здійснення судово-контрольних повноважень. Досліджено стандарти захисту конституційних прав судом, стандарт чіткого розмежування ролі слідчого, прокурора та слідчого судді з метою забезпечення реальної змагальності на стадії досудового розслідування; стандарт істотності можливих правообмежень; стандарт невідкладності судового контролю; стандарт заборони участі слідчого судді у розгляді провадження по суті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Саморегулівні організації у сфері цифрової економіки [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 93-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова економіка--Саморегулівні організації--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стандарти діяльності -- етичний кодекс -- криптовалюта -- блокчейн
Анотація: У статті визначені особливості та перспективи правового забезпечення діяльності СРО у сфері цифрової економіки в Україні. Враховуючи особливість цифрової економіки, саморегулювання у формі створення СРО є найбільш оптимальним варіантом її розвитку в Україні. Водночас потрібно враховувати можливі недоліки саморегулювання та ризики діяльності СРО у формуванні моделі взаємодії з органами державної влади, споживачами товарів та послуг тощо.