Фігель, Андрій.
    Форми захисту житлових прав фізичних осіб / А. Фігель // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 9. - С. 31-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист людини--Інтереси фізичних осіб--Житлові права--Актуальність обраної теми
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право -- форми захисту -- самозахист -- виконавчий напис -- способи захисту -- позов
Анотація: Аналізується питання форм захисту житлових прав фізичних осіб, акцентується увага на судовому та позасудовому захисті житлових прав, обґрунтовується доцільність визнання прокуратури юрисдикційним органом захисту таких прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пучковська, Ірина.
    Щодо неможливості визнання неустойки видом забезпечення виконання зобов'язання / І. Пучковська // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 12. - С. 37-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Неустойка--Види забезпечення виконання зобов'язань--Міри відповідальності
Кл.слова (ненормовані):
забезпечення договору -- способи захисту
Анотація: У статті з'ясовується сутність неустойки, спростовується подвійна природа неустойки (як виду забезпечення виконання зобов'язання та міри цивільно-правової відповідальності).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Холод, Руслан.
    Способи захисту житлових прав громадян за цивільним кодексом України / Руслан Холод // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 4. - С. 38-41
Рубрики: Житло--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
житлові права -- право на захист -- способи захисту
Анотація: Аналізуються теоретико-правові підходи до визначення способів захисту житлових прав та їх правового змісту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чурпіта, Ганна.
    До поняття захисту сімейних прав та інтересів у порядку цивільного судочинства [Текст] / Ганна Чурпіта // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 44-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Судовий захист
Кл.слова (ненормовані):
способи захисту -- діяльність юрисдикційних органів -- цивільне судочинство
Анотація: У статті досліджується сутність правової категорії «захист сімейних прав та інтересів у порядку цивільного судочинства». Аналізується розуміння зазначеного поняття в науковій доктрині, а також у чинному законодавстві України. Виокремлюються ознаки досліджуваного поняття, визначається специфіка сімейних прав та інтересів як об’єкта правової охорони. Сформульована дефініція правової категорії «захист сімейних прав та інтересів у порядку цивільного судочинства».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бігняк, Олександр.
    Правова природа та класифікація форм захисту корпоративних прав [Текст] / Олександр Бігняк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Правовий захист
Кл.слова (ненормовані):
способи захисту -- засоби захисту -- порядок захисту
Анотація: Стаття присвячена аналізу визначення правової природи та класифікації форм захисту корпоративних прав. Аналізується законодавство і судова практика з урахування змін до процесуального законодавства, обґрунтовуються пропозиції в частині удосконалення національного законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Якубівський, Ігор.
    Заборона неправомірного використання об’єкта як спосіб захисту майнових прав інтелектуальної власності / Ігор Якубівський // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Майнові права--Захист--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
способи захисту -- ефективність захисту -- гармонізація законодавства
Анотація: Проаналізовано заборону неправомірного використання об’єкта як способу захисту майнових прав інтелектуальної власності, спрямованого на припинення неправомірного використання об’єкта та недопущення вчинення таких дій в майбутньому. Проведено розмежування даного способу захисту майнових прав інтелектуальної власності і передбачених п. п. 1 та 2 ч. 2 ст. 432 ЦК України заходів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Подоляк, Аліна.
    Захист прав на чуже майно у сфері господарювання / Аліна Подоляк // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Майнові права--Правовий захист
Кл.слова (ненормовані):
способи захисту -- використання чужого майна -- суб’єкт господарської діяльності -- речові права -- зобов’язальні права
Анотація: У статті досліджено та проаналізовано наявні в доктрині господарського та цивільного права наукові підходи до поняття захисту речових прав та захисту прав на чуже майно; встановлено, що визначальними для розкриття змісту поняття захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання є підходи, сформовані у науці господарського права щодо поняття захисту прав суб’єктів господарювання. Авторкою сформульовано поняття захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання. Вказано, що сукупність захисних заходів, способів та форм становить господарсько-правовий механізм захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання, який виступає гарантією можливості реалізації права на захист. Окрема увага приділяється виявленню та дослідженню особливостей захисту права господарського відання та оперативного управління через їхню господарсько-правову природу. У статті розкриваються особливості різних способів захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання з поєднанням у кваліфікаційні групи певних способів захисту речових та зобов’язальних прав суб’єктів господарської діяльності. Зроблено висновок, що права оперативного управління та господарського відання є абсолютними й у разі порушення дають право для більш ефективного захисту – користування одним або кількома способами, передбаченими законом або договором. Наголошено, що домінуючою ознакою захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання є забезпечення свободи вибору суб’єктом господарської діяльності, права якого порушено, найбільш ефективного способу, передбаченого законом або договором, з урахуванням правової природи суб’єктивного права, яке виступає об’єктом захисту. На підставі порівняльного аналізу чинного законодавства виявлено наявність певної колізії між нормами матеріального та процесуального права, які регламентують основні положення захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання. Визначено основні напрями їх вирішення шляхом внесення відповідних змін та доповнень до окремих нормативно-правових актів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Жук, Андрій.
    Відновлення становища, що існувало до порушення, у системі способів захисту суб’єктивних цивільних прав [Текст] / Андрій Жук // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 11-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Правовідносини--Суб’єктивне право
Кл.слова (ненормовані):
способи захисту -- припинення порушення -- відновлення права, фактичний стан правовідносин -- юридичний стан правовідносин
Анотація: У статті акцентовано увагу на визначенні місця відновлення становища, що існувало до порушення, у системі способів захисту суб’єктивних цивільних прав, виокремленні юридичних ознак та виробленні авторського визначення цього поняття. Наголошується, що будь-яка класифікація способів захисту суб’єктивних цивільних прав має у своїй основі цільову спрямованість способу захисту. Встановлено обставини ефективності та належності застосування відновлення становища, що існувало до порушення, як способу захисту цивільних прав.