CUKK-VDPU-557036

   Україна. М-во освіти і науки, молоді та спорту.

   
    Щодо одержання документа про освіту учнями з особливими потребами загальноосвітніх навчальних закладів : № 1/9-245 від 02.04.2012 [Текст] : інформаційний лист // Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. - 2012. - № 11/12. - С. 30-31.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дефектологія
Кл.слова (ненормовані):
свідоцтво окремого зразка -- спеціальна освіта -- інклюзивна освіта


Дод.точки доступу:
Україна. М-во освіти і науки, молоді та спорту




    Зелінська-Любченко, Катерина.
    Проблема подолання моторної алалії у дітей в умовах закладу освіти / К. Зелінська-Любченко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 1. - С. 55-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Логопедія
Кл.слова (ненормовані):
моторна алалія -- статистичні дані -- спеціальна освіта -- корекційна робота -- індивідуалізація
Анотація: На основі аналізу статистичних даних та літературних джерел висвітлено проблему розвитку та корекції моторної алалії. Зазначено, що в умовах сьогодення, особливо у світлі інклюзивного навчання, важливою умовою повноцінного розвитку дитини із моторною алалією, є своєчасна корекція її мовленнєвого порушення. Успішність формування мовленнєвої діяльності залежить від рівня оволодіння дитиною із моторною алалією фонетичною системою мови, яка залежить від взаємодії різних аналізаторів, що забезпечують полімодальну єдність мовленнєвої функціональної системи. При індивідуалізації плану корекції, заснованого на потребах і можливостях дитини, будь-який із методів корекції, який передбачає принципи моторного навчання, може використовуватись для стимуляції правильних жестів та рухів мовлення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колупаєва, Алла.
    Освітнє реформування: методологічні та стратегічні виміри освіти дітей з особливими потребами / А. Колупаєва // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 1. - С. 7-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Інклюзивна
Кл.слова (ненормовані):
діти з особливими потребами -- інклюзія -- інклюзивне навчання -- спеціальна освіта
Анотація: Представлено трансформаційну стратегію сучасної освітньої політики. Автор наголошує, що розбудова національної освітньої системи на основі інклюзивних цінностей потребує методологічної переорієнтації освіти осіб з особливими потребами у її нормативно-правовому, термінологічному, організаційно-системному та змістовому вимірах. Впровадження інклюзивної практики потребує розгляду та розроблення нормативно-правових, психолого- педагогічних, програмно-змістових, соціально-психологічних засад.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шевченко, Володимир.
    Розвиток систем спеціальної освіти в Україні та Польщі (проблематика дослідження) / В. Шевченко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2019. - № 3. - С. 23-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Інклюзивна
   Спеціальна педагогіка зарубіжних країн--Польща

Кл.слова (ненормовані):
спеціальна освіта -- історико-педагогічні дослідження -- порівняльна педагогіка -- історико-педагогічний процес
Анотація: Розкрито проблематику дослідження з розвитку системи спеціальної освіти в Україні та Польщі в XIX - початку XXI століття. Охарактеризовано методологічну функцію історико-педагогічного порівняльного дослідження для освітньої сучасності України, формування цілісної системи знань про історико-педагогічні процеси в галузі спеціальної освіти двох країн, роль педагогічних концепцій минулого та їхній зв’язок з сучасним реформуванням системи освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Адамюк, Наталія.
    Освітній перекладач жестової мови: кадрове забезпечення комунікативних потреб жестомовних здобувачів освіти / Н. Адамюк // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2019. - № 4. - С. 7-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Підготовка спеціалістів
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивне навчання -- перекладач -- спеціальна освіта -- жестова мова -- жестомовні особи -- перекладач жестової мови -- жестомовний здобувач освіти
Анотація: Висвітлено значення понять "жестомовні зддобувачі освіти" та "освітній перекладач жестової мови". Акцентовано увагу на хибності застосування застарілих термінів "перекладач-дактилолог" і "сурдоперекладач". Розкрито зміст ст. 21 Саламанської декларації стосовно важливості жестової мови як засобу спілкування та доступу осіб із порушеннями слуху до освіти. Стисло зазначено та обґрунтовано відмінність у подоланні комунікативного бар’єру жестомовними особами у порівнянні з чуючими представниками інших національних меншин. Окреслено стратегії забезпечення комунікативних потреб жестомовних осіб під час здобуття ними освіти. Схарактеризовано послуги, що забезпечують адаптацію освітнього середовища до комунікативних потреб жестомовних здобувачів освіти. Висвітлено вимоги до перекладача жестової мови у освітньому закладі, викладені в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників і сформульовані сучасні функції освітнього перекладача жестової мови. Наведено статистичні дані УТОГ щодо кількості таких фахівців у закладах вищої освіти, де навчаються жестомовні особи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костюк, Олена
    Весела наука - відтворювать звуки : дидактичні вправи для дітей з собливими освітніми потребами [Текст] / Олена Костюк // Дошкільне виховання. - 2019. - № 8. - С. 26-27 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Дошкільна педагогіка--Розвиток мовлення
   Дошкільна педагогіка--Музичне виховання

Кл.слова (ненормовані):
корекція мовлення -- музичне виховання -- інклюзивна освіта -- діти з особливими освітніми потребами -- спеціальна освіта -- сприймання звуків
Анотація: Наведені приклади озвучення віршів допоможуть батькам та педагогам позитивно налаштувати дітей з ООП на сприймання звуків природи і спонукати їх до музикування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скалаух, Олена
    Горобинка-намистинка : індивідуальне заняття для дітей молодшої групи з особливими освітніми потребами та з типовим розвитком [Текст] / Олена Скалаух // Дошкільне виховання. - 2019. - № 11. - С. 32-33 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Дошкільна педагогіка--Інклюзивна освіта
Кл.слова (ненормовані):
сенсорний розвиток -- спеціальна освіта
Анотація: Авторка ділиться своїм досвідом роботи в інклюзивній групі, яку відвідують двоє дітей з особливими освітніми потребами (із синдромом Дауна та з аутизмом). Подане заняття-казка з використанням фетрового посібника дарує малюкам приємні тактильні враження, допомагає тренувати пальчики, закріплювати уявлення про пори року, кольори, лісових мешканців, а також забезпечує психологічне розвантаження дітей. Заняття можна проводити з однією дитиною або з двома.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Синьов, Віктор.
    Тенденції професійної підготовки фахівців спеціальної освіти в системі вищої школи [Текст] / Віктор Синьов, Дар'я Супрун, Марія Шеремет // Вища освіта України. - 2020. - № 1. - С. 34-42. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Спеціальна освіта
Кл.слова (ненормовані):
спеціальна освіта -- професійна підготовка -- система професійної підготовки -- вища освіта
Анотація: Висвітлено нагальний стан проблеми становлення та розвитку системи професійної підготовки фахівціва у галузі спеціальної освіти. Проведено аналітичний огляд наукової думки дослідників сучасності. Схарактеризовано концепції реформування, базиси перспективного бачення розвитку вітчизняної вищої освіти. Досліджено сучасний стан проблеми професійної підготовки фахівців у системі спеціальної освіти. Розглядаються різноманітні методики наукових пошуків у межах означеної проблеми дослідження.


Дод.точки доступу:
Супрун, Дар'я; Шеремет, Марія
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Базилівська, Тетяна
    На допомогу Дідусю Морозу : індивідуальне заняття для дитини із синдромом Дауна [Текст] / Тетяна Базилівська // Дошкільне виховання. - 2020. - № 12. - С. 17-19 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Дошкільна педагогіка--Спеціальна освіта--Розвиток мовлення
Кл.слова (ненормовані):
логопедія -- розвиток мислення -- спеціальна освіта -- стоун-терапія -- кольоротерапія -- діти із синдромом Дауна
Анотація: Пропонується заняття для дітей із синдромом Дауна із використанням альтернативної комунікативної технології PECS, а також елементів стоун-терапії та кольоротерапії, що допомагають утримувати увагу малят і сприяють ослабленню психічного напруження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Синьв, Віктор.
    Сучасні питання методології системи наук про спеціальну освіту [Текст] / Віктор Синьв, Андрій Шевцов // Вища освіта України. - 2021. - № 1. - С. 63-71. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Спеціальна освіта
   Освіта--Інклюзивна освіта

Кл.слова (ненормовані):
спеціальна освіта -- інклюзивне навчання -- особа з особливими освітніми потребами -- методологвчні принципи -- системний підхід -- синергетика
Анотація: Стаття присвячена питанням системного розгляду основних теоретичних принципів спеціальної освіти як мультидисциплінарної наукової галузі з використанням синергетичного підходу. Показано генетичний взаємозв'язок методологічних принципів дослідження спеціальної освіти та сходження від загальнонаукових принципів психолого-педагогічних досліджень до часткових, специфічних для спеціальної педагогіки.


Дод.точки доступу:
Шевцов, Андрій
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД