Березовський, Олег
    Журнал "Україна" спадкоємець "Киевской старины" [Текст] / Олег Березовський // Київська старовина. - 2004. - № 1. - С. 52 - 57
Рубрики: Історія української преси--Журнал "Україна"





    Ковпік, С.
    Кропивницький як спадкоємець поетики української драматургії першої половини XIX століття [Текст] / Світлана Ковпік // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 7. - С. 17-19. - Бібліогр.: 5 назв. - Зміст: Помирились / М. Кропивницький. . - журнал.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Кропивницький М. (1840-1910 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
водевіль -- поетика -- українська драматургії
Анотація: У статті робиться сироба проаналізувати водевіль М. Кропивницького "Помирились" з точки зору поетики та виявити в ньому характерні риси поетики української драматургії першої половини XIX століття.


Дод.точки доступу:
Кропивницький, Марко
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ковальчук, Ярослав Вадимович.
    Доктринальні аспекти найменування фізичних осіб, які володіють правом на обов’язкову частку в спадщині [Текст] / Я. В. Ковальчук // Держава і право. - 2011. - Вип. 51. - С. 313-318. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Спадщина--Фізичні особи
   Спадкоємці--Спадкове право--Україна

Кл.слова (ненормовані):
заповіт, заповідач, необхідний спадкоємець, обов’язкова частка в спадщині, свобода заповіту, спадкове право, спадкування, спадщина
Анотація: З’ясовується найменування фізичних осіб, які незалежно від змісту заповіту, володіють правом на обов’язкову частку в спадщині.





    Рубинський, Олексій.
    Гідний спадкоємець [Текст] / О. Рубинський // Український театр. - 2012. - № 4. - С. 30-31 : кол. іл.
Рубрики: Театральна освіта--Національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого--Україна
   Театри ляльок--Україна

Анотація: У статті розповідається про творчий шлях режисера, актора, педагога, рушія розвитку української науки про лялькове мистецтво, колишнього керівника кафедри театру ляльок Харківського університету мистецтва ім. І. Котляревського, нинішнього засновника і завідувача кафедри Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, президента Українського центру Міжнародної спілки діячів театру ляльок UNIMA, доцента, заслуженого артиста України Леоніда Попова.


Дод.точки доступу:
Попов, Леонід \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, Олександр.
    Еволюція норм спадкового права в процесі становлення і розвитку правової системи України [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2013. - № 1. - С. 62-66. - Бібліогр. в примітках: с. 66
Рубрики: Спадкове право--Історія--Норми права--Україна, 6-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- заповіт -- звичаєве право
Анотація: Проаналізовано еволюцію норм спадкового права в процесі становлення і розвитку правової системи України у період від Київської Русі до сьогодення. Зазначаються фактори, що можуть бути корсними для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Молчанова, Тетяна.
    Гідний спадкоємець батьківських традицій [Текст] : до 120-річчя від дня народження композитора, музично-громадського діяча Нестора Нижанківського / Тетяна Молчанова // Дзвін. - 2013. - № 9. - С. 95-98
Рубрики: Композитори--Україна, 19-20 ст.
   Музика--Композитори--Україна

Анотація: Стаття написана до 120-річчя від дня народження композитора, музично-громадського діяча Нестора Нижанківського.


Дод.точки доступу:
Нижанківський, Нестор (Український композитор, музично-громадський діяч ; 1893 -1940) \про нього\




    Кухарєв, Олександр.
    Застосування юридичних фікцій у сфері спадкування [Текст] / Олександр Кухарєв // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадкове право--Юридичні фікції--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
спадкування -- спадкодавець -- лежача спадщина -- спадкоємець -- фікція -- презумпція
Анотація: Розглядаються питання застосування фікцій у сфері спадкових правовідносин та теоретичні положення. Проілюстровані прикладами фікції, закріплені чинним законодавством.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Харчук, Л. М.
    Спадкоємець справи П.І.Прокоповича [Текст] / Л. М. Харчук // Пасіка. - 2014. - № 6. - Ст. 22-23
Рубрики: Бджолярі українські, 19 ст.
   Бджільництво--Історія



Дод.точки доступу:
Гаврилюк, О.І.; Романенко, Л.І.; Великдан, Степан Петрович (1818-1879) \про нього\; Прокопович, Петро Іванович (укр. бджоляр, основоположник раціонал. рамков. бджільництва ; 1775-1850) \про нього\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Блажівська, Оксана.
    Розвиток правового регулювання спадкових відносин на українських землях у складі Австрійської та Австро-Угорської імперій [Текст] / Оксана Блажівська // Вісник прокуратури. - 2015. - № 10. - С. 120-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Спадкові відносини--Правове регулювання--Історія--Західна Україна, кінець 18–19 ст.
   Спадкове право--Історія--Західна Україна, кінець18–19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
спадщина -- спадковий договір -- заповіт -- спадкодавець -- спадкоємець -- галицький цивільний кодекс -- загальне цивільне уложення
Анотація: Проаналізовано питання щодо особливостей цивільно-правового регулювання спадкових відносин на українських землях у складі Австрійської та Австро-Угорської імперій. Розкрито положення Галицького цивільного кодексу та Загального цивільного уложення Австрійської імперії у сфері спадкового права, зокрема стосовно видів спадкування, форми та змісту заповіту, черг спадкування, обов'язкової частки певних осіб у спадщині тощо. Зроблено висновок про ефективність правового регулювання спадкових відносин того історичного періоду, про що свідчить закріплення в чинному Цивільному кодексі України більшості норм досліджуваних законодавчих актів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Волков, Едуард.
    Істотне порушення договору оренди успадкованої земельної ділянки [Текст] / Едуард Волков // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 5. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ділянки--Договори оренди--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
розірвання договору -- орендна плата -- спадкоємець -- систематична повторність
Анотація: У статті досліджується правова природа спадкування орендованої земельної ділянки. Виявлено низку недоліків тлумачення поняття «систематичне невиконання обов’язків» щодо істотного порушення договору другою стороною, що призводить до розірвання договору оренди успадкованої земельної ділянки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яримович, Уляна.
    Перехід корпоративних прав до спадкоємця учасника товариства з обмеженою відповідальністю [Текст] / Уляна Яримович // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Корпоративні права--Спадкування
Кл.слова (ненормовані):
частка в статутному капіталі -- право участі в товаристві -- спадкоємець -- спадкування частки в статутному капіталі
Анотація: У статті проаналізовані положення законодавства України щодо набуття корпоративних прав спадкоємцем учасника товариства з обмеженою відповідальністю, який вибув із товариства внаслідок смерті. З’ясовано об’єкт спадкування, а також порядок вирішення питання про прийняття спадкоємця в товариство, якщо автоматичне набуття права участі на підставі заповіту або закону обмежене статутом. Запропоновані зміни до Закону України «Про господарські товариства», спрямовані на вдосконалення правового регулювання відносин щодо набуття частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю в порядку спадкування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гелецька, Ірина.
    Реалізація принципу неподільності авторського права під час здійснення права на спадкування [Текст] / Ірина Гелецька // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 6. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Спадкування--Принцип неподільності
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- переважні права
Анотація: У статті в теоретико-правовому та практичному аспектах досліджуються особливості реалізації принципу неподільності авторського права під час здійснення права на спадкування. Обґрунтовується можливість використання так званого переважного права під час спадкування майнових прав на твір. Надано авторські висновки й позиції, що спрямовані на вдосконалення законодавства в зазначеній сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Погрібний, Сергій.
    Задоволення вимог кредитора спадкоємцями боржника за грошовими зобов'язаннями: обрання ефективного способу судового захисту [Текст] / Сергій Погрібний // Право України. - 2019. - № 2. - С. 91-106. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Кредит--Спадкоємець боржника--Грошові зобов’язання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей судового розгляду вимог кредиторів до спадкоємців померлого боржника, визначенню та обранню ефективного способу захисту їхніх прав. Особливу увагу автор зосередив на питанні захисту прав кредитора, що виникли у договірному грошовому зобов'язанні зі спадкодавцем за його життя та ним не виконані, що охоплюють ті грошові зобов'язання, які виникли у зв'язку з укладеними спадкодавцем договорами, а також у зв'язку з його невиконанням (зокрема й неналежним виконанням).





   
    Спадкоємець таланту [Текст] : 195 років від дня народження Олександра Дюма-сина // Шкільна бібліотека. - 2019. - N 6(червень). - С. 84-85 : ілюстр.
Рубрики: Письменники французькі--Персоналії, 19 ст.
   Романи французькі--Художній текст, 19 ст.

Анотація: Біографія О. Дюма-сина та короткий переказ його роману "Дама з камеліями".


Дод.точки доступу:
Дюма, Олександр (син ; 1824-1895) \про нього\




    Нелін, О. І.
    Становлення та розвиток правової доктрини відумерлості (виморочності) спадкового майна в Україні [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2020. - № 8. - С. 6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадщина (юрид.)--Правові доктрини
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- територіальна громада
Анотація: У статті досліджено становлення та розвиток доктрини відумерлості (виморочності) спадкового майна в Україні. Встановлено, що відумерла (виморочна) спадщина переходила до держави, а з моменту прийняття ЦК України (2003 р.) таким правонаступником стала територіальна громада. Відзначається, що за юридичною оцінкою правовий режим «відумерлості спадщини» має суттєві відмінності від категорії «виморочне майно». Сучасні тенденції розвитку інституту відумерлості спадщини розглядаються у світлі адаптації вітчизняного законодавства до права Європейського Союзу. Виявлено недоліки правового регулювання цієї проблеми та розроблену пропозиції щодо вдосконалення спадкового законодавства України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)