Гелич, А.
    Про поняття "склад спадщини" за цивільним законодавством України [Текст] / А. Гелич // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 2. - С. 85-88. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Спадщина--Спадкодавець--Склад спадщини--Спадкове майно--Майнові права й обов'язки
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право
Анотація: Устатті робиться висновок про те, що склад спадщини - це поняття, що відображає зміст і правову природу прав та обов'язків, які можуть переходити в порядку спадкування.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Сокіл, О.
    Спадкування [Текст] / О. Сокіл // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 3. - 88-89.
Рубрики: Школознавство--Праця вчителя--Правовий всеобуч
Кл.слова (ненормовані):
види спадкування -- спадкоємці -- спадкодавець -- спадщина
Анотація: педагоги, працюючи з дітьми, інколи стають невільними свідками беззаконня в позбавленні дітей права на житло. Як захистити таких дітей?





    Нелін, Олександр.
    Еволюція норм спадкового права в процесі становлення і розвитку правової системи України [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2013. - № 1. - С. 62-66. - Бібліогр. в примітках: с. 66
Рубрики: Спадкове право--Історія--Норми права--Україна, 6-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- заповіт -- звичаєве право
Анотація: Проаналізовано еволюцію норм спадкового права в процесі становлення і розвитку правової системи України у період від Київської Русі до сьогодення. Зазначаються фактори, що можуть бути корсними для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, Олександр.
    Генезис та розвиток інституту відумерлості спадщини в Україні / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 43-47. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Спадкове право--Спадщина--Відумерлість--Визначення поняття
Кл.слова (ненормовані):
виморочне майно -- відумерлість спадщини -- спадкодавець
Анотація: Досліджено основні теоретико-методологічні підходи до визначення змісту та специфіки інституту відумерлості спадщини в Україні. Автор доводить, що інститут відумерлості спадщини можна вважати новим за змістом і формою інститутом спадкового права, а не видом спадкування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, Олександр.
    Роль інституту нотаріату в реалізації права на обов'язкову частку у спадщині [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2013. - № 9. - С. 4-7. - Бібліогр. в примітках: с.6-7
Рубрики: Спадщина--Нотаріальне посвідчення
Кл.слова (ненормовані):
заповіт -- спадкування за законом -- обов'язкова частка у спадщині -- спадкодавець -- спадкоємці -- нотаріус
Анотація: Розглядаються недоліки законодавства щодо ролі інституту нотаріату в реалізації права на обов'язкову частку у спадщині. Формулюються пропозиції щодо правового вдосконалення даної сфери дослідження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кухарєв, Олександр.
    Застосування юридичних фікцій у сфері спадкування [Текст] / Олександр Кухарєв // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадкове право--Юридичні фікції--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
спадкування -- спадкодавець -- лежача спадщина -- спадкоємець -- фікція -- презумпція
Анотація: Розглядаються питання застосування фікцій у сфері спадкових правовідносин та теоретичні положення. Проілюстровані прикладами фікції, закріплені чинним законодавством.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, Олександр.
    Історико-правовий аналіз поняття «склад спадщини» в українському звичаєвому праві та за цивільним законодавством України [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2015. - № 1. - С. 4-9. - Бібліогр. в примітках: с. 8-9
Рубрики: Спадкове право--Історія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
спадщина -- склад спадщини -- спадкове майно -- майнові права і обов'язки -- спадкоємці -- спадкодавець
Анотація: У статті ґрунтовно досліджуються теоретичні та практичні проблеми складу спадщини в українському звичаєвому праві та за цивільним законодавством України. Автор аргументує, що склад спадщини – це поняття, що відображає зміст і правову природу прав та обов'язків, які можуть переходити в порядку спадкування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Блажівська, Оксана.
    Розвиток правового регулювання спадкових відносин на українських землях у складі Австрійської та Австро-Угорської імперій [Текст] / Оксана Блажівська // Вісник прокуратури. - 2015. - № 10. - С. 120-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Спадкові відносини--Правове регулювання--Історія--Західна Україна, кінець 18–19 ст.
   Спадкове право--Історія--Західна Україна, кінець18–19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
спадщина -- спадковий договір -- заповіт -- спадкодавець -- спадкоємець -- галицький цивільний кодекс -- загальне цивільне уложення
Анотація: Проаналізовано питання щодо особливостей цивільно-правового регулювання спадкових відносин на українських землях у складі Австрійської та Австро-Угорської імперій. Розкрито положення Галицького цивільного кодексу та Загального цивільного уложення Австрійської імперії у сфері спадкового права, зокрема стосовно видів спадкування, форми та змісту заповіту, черг спадкування, обов'язкової частки певних осіб у спадщині тощо. Зроблено висновок про ефективність правового регулювання спадкових відносин того історичного періоду, про що свідчить закріплення в чинному Цивільному кодексі України більшості норм досліджуваних законодавчих актів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гелецька, Ірина.
    Реалізація принципу неподільності авторського права під час здійснення права на спадкування [Текст] / Ірина Гелецька // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 6. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Авторське право--Спадкування--Принцип неподільності
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- переважні права
Анотація: У статті в теоретико-правовому та практичному аспектах досліджуються особливості реалізації принципу неподільності авторського права під час здійснення права на спадкування. Обґрунтовується можливість використання так званого переважного права під час спадкування майнових прав на твір. Надано авторські висновки й позиції, що спрямовані на вдосконалення законодавства в зазначеній сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коструба, Анатолій Володимирович.
    Спадкове правонаступництво в цивільному праві України: проблемно-теоретичний аспект [Текст] / Анатолій Володимирович Коструба // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 161-179. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України--Спадкове право
Кл.слова (ненормовані):
сингулярне правонаступництво -- заповідальний відказ -- спадкодавець
Анотація: Основна мета роботи полягає в проведенні комплексного дослідження інституту спадкового правонаступництва в цивільному праві України крізь призму теоретично обґрунтованої проблематики в контексті якісних трансформацій відповідних правовідносин та їх правового регулювання. Для досягнення поставленої мети автором були використані закони та категорії діалектики, формально-логічні прийоми, засоби герменевтики. Загальну методологічну основу статті склав діалектичний метод пізнання. В результаті дослідження автором констатовано обмеження ролі сімейно-забезпечувальної функції в спадковому праві України і розвиток в ньому концепції сингулярного правонаступництва.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Михайлів, Марія.
    Спадкування за заповітом в умовах рекодифікації цивільного законодавства України [Текст] / Марія Михайлів // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне законодавство--Рекодифікація--Спадщина (юрид.)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець
Анотація: У статті досліджуються питання правового регулювання спадкування за заповітом в умовах новелізації цивільного законодавства. Виходячи зі змісту поняття «заповіт», передбаченого Цивільним кодексом України, виділені його характерні ознаки. Звернено увагу на те, що зміст заповіту має відповідати загальним умовам дійсності правочину, тому запропоновано закріпити норму, в якій передбачити, що загальні умови дійсності правочину поширюються і на питання дійсності заповіту.





    Нелін, О. І.
    Становлення та розвиток правової доктрини відумерлості (виморочності) спадкового майна в Україні [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2020. - № 8. - С. 6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадщина (юрид.)--Правові доктрини
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- територіальна громада
Анотація: У статті досліджено становлення та розвиток доктрини відумерлості (виморочності) спадкового майна в Україні. Встановлено, що відумерла (виморочна) спадщина переходила до держави, а з моменту прийняття ЦК України (2003 р.) таким правонаступником стала територіальна громада. Відзначається, що за юридичною оцінкою правовий режим «відумерлості спадщини» має суттєві відмінності від категорії «виморочне майно». Сучасні тенденції розвитку інституту відумерлості спадщини розглядаються у світлі адаптації вітчизняного законодавства до права Європейського Союзу. Виявлено недоліки правового регулювання цієї проблеми та розроблену пропозиції щодо вдосконалення спадкового законодавства України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)