Лібанова, Е.
    Соціальна орієнтація ринкової економіки як передумова консолідації суспільства [Текст] / Е. Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 8. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні конфлікти
   Економічна криза

Кл.слова (ненормовані):
Глобальна цівілізаційна криза -- Лібералізація економіки -- Соціальні інновації
Анотація: Однією з основних причин нинішньої економічної кризи в Україні є суспільна криза довіри, яка виникла через надмірну розшаруватість за статками українського суспільсьтва і відстороненість громадян від державотворчих процесів. Автор статті переконала, що нерівність і масштабна бідність не тільки деструктивно впливають на економічний прогрес, але й погіршують криміногенну ситуацію, зумовлюють поширення корупції, стоять на заваді демократичним перетворенням. Для подолання цих негативних явищ потрібна вона ідеологія розвитку країни, пріоритетами якої стали б соціальні інновацій, зокрема: перехід до соціально орієнтованої ринкової економіки; подолання розколу в суспільстві, еліті та політикумі; орієнтація на ліберально-демократичні засади розвитку, що поєднують свободу особистості та іноваційне підприємство з інтересами спільноти.





    Яцунь, Олександр.
    Вища освіта як агент соціальних інновацій / О. Яцунь // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2018. - № 11. - С. 7-19. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Зміст вищої освіти
Кл.слова (ненормовані):
соціальні інновації -- університети розвитку -- аутрич-проект -- соціальне підприємництво -- інклюзивні інновації -- відкрита освіта -- мегауніверситети
Анотація: У статті розглядається роль академічної спільноти та студентського лекторію у вирішенні питань соціальної нерівності. Показано, якою мірою їхні дослідницькі програми спрямовані на соціальні потреби та соціальні інновації. Оцінюються такі напрями розвитку соціальних інновацій, як соціальне підприємництво, аутрич-діяльність університетів, соціально орієнтовані моделі навчання та інклюзивні інновації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Буй, Ю. В.
    Розбудова інституціональної інфраструктури підтримки соціальних інновацій для забезпечення сталого розвитку регіону [Текст] / Ю. В. Буй, К. І. Антонюк // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 67-78 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сталий розвиток--Інституціональна інфраструктура--Інноваційна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
інноваційна діяльність -- соціальні інновації -- сталий розвиток -- збалансований розвиток -- інституціональна інфраструктура
Анотація: У статті розглянуто проблеми функціонування інституціональної інфраструктури підтримки соціальних інновацій як однієї з базових передумов розвитку інноваційної діяльності в соціальній складовій з позиції сталого (збалансовано) розвитку. Встановлено пріоритети розвитку соціальних інновацій крізь призму інституціальної інфраструктури інноваційної діяльності на регіональному рівні. Висвітлено основні етапи впровадження соціальних ініціатив "зверху-вниз" у соціально-економічній системі регіону.


Дод.точки доступу:
Антонюк, К. І.




    Геєць, В. М.
    Соціалізація та соціальні інновації у розвитку економіки [Текст] / В. М. Геєць // Економічна теорія. - 2020. - № 4. - С. 5-24. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Дослідження
   Економічний розвиток

   Соціальність--Соціалізація--Соціальні інновації

Кл.слова (ненормовані):
соціалізація -- соціальні інновації -- економічний розвиток -- економічні системи -- свідомість -- цифровізація
Анотація: Показано, що економічний розвиток включає суб’єктивну діяльність людей, яка є свідомою і формується в процесі соціалізації, що відбувається в результаті інтеріоризації суспільних форм життєдіяльності. Внутрішня психологія особистості отримує зовні виражену форму через екстеріоризацію, яка, завдяки нагромадженій внутрішній потенції, вступає в суперечність з оточуючим суспільним середовищем. Результатом розв'язання цих суперечностей є соціальні інновації, які оновлюють і активізують життєдіяльність і особистості, і окремих колективів, і суспільства загалом.





    Звонар, Віктор Павлович.
    Джерела та принципи розвитку соціального капіталу [Текст] / Віктор Павлович Звонар // Економіка України. - 2021. - № 1. - С. 24-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальний капітал--Принципи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
освіта -- активізм -- волонтерство -- соціальні інновації
Анотація: Висвітлено специфіку джерел і принципи розвитку соціального капіталу як неодмінної складової процесів соціалізації економіки. Обґрунтовано потенціал освіти, громадського активізму (особливо волонтерства), а також соціальних інновацій як джерел розвитку соціального капіталу. Виявлено, що яскравим прикладом конструктивного впливу інновацій у цьому контексті є ігрофікація з метою ініціювання та підтримання процесів соціального згуртування. Визначено, що в науковому дискурсі нині фактично ігноруються освітні аспекти проблематики формування соціального капіталу. Поряд з тим, обґрунтовано висновок, що в сучасних умовах освіта має позиціонуватись як вагоме джерело соціального капіталу. В цьому контексті постульовано першочергове значення загальної (шкільної) освіти, яка справляє найширший суспільний вплив.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)