Сидорович, Олена.
    Причини, наслідки та інструменти протидії розгортанню конфлікту інтересів у фіскальній практиці [Текст] / Олена Сидорович // Економіст. - 2014. - № 7. - С. 32-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкові відносини--Судові спори
Кл.слова (ненормовані):
податкові спори -- фіскальна взаємодія -- омбудсмен -- ухилення від податків -- підприємницький клімат -- соціальний конфлікт
Анотація: У статті розкрито сутність конфлікту інтересів між платником податків та фіскальним органом з визначенням методів попередження, напрямів розв’язання та шляхів протидії. Охарактеризовано групування конфліктів у відповідні групи з окресленням формул їх розв’язання. Запропоновано поділ конфлікту інтересів на відкриту та приховану форму зі встановленням механізмів розгортання та шляхів їх вирішення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шевель, Інна.
    Сучасний соціальний конфлікт: мікроструктурний підхід Р. Колінза [Текст] / Інна Шевель // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 3. - С. 147-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні конфлікти--Мікроструктурний підхід
Кл.слова (ненормовані):
конфлікт -- соціальний конфлікт -- конфліктний потенціал -- неочевидна соціологія -- солідарність
Анотація: Методологічні засади підходу Р. Колінза до соціальних конфліктів розкриваються в його концепції "неочевидної соціології", суть якої полягає у визнанні рівноцінності раціональних та ірраціональних засад соціологічних знань. На його думку суспільство будується на емоційних процесах, котрі встановлюють соціальні зв'язки між спільнотами людей. Між ними завжди можливий конфлікт за одночасної консолідаційної дії всередині групи. Солідарність продукує почуття групової єдності. Р. Колінз вважає, що конфлікти і солідарність – це два боки однієї медалі. Групи мають найбільшу внутрішню солідарність, коли мобілізуються проти зовнішнього ворога. Конфлікт веде до солідарності, принаймні в деяких групах.


Дод.точки доступу:
Колінз, Рендал (американський соціолог, доктор філософії, професор Пенсильванського університету ; р.н. 1941) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Танчер, Віктор.
    Майдан як соціокультурний феномен і ціннісний конфлікт [Текст] / Віктор Танчер // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 4. - С. 113-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Євромайдан--Соціокультурний феномен--Соціологічні дослідження, 2013-2014 рр.
Кл.слова (ненормовані):
сутнісні орієнтації -- динаміка ціннісних пріоритетів -- конфліктні світобачення -- соціальний конфлікт -- світоглядні протистояння
Анотація: “Майдан” та наступні події, пов’язані з ним, розглядаються як ціннісно-світоглядний конфлікт, причини та наслідки якого розкриваються через з’ясування коренів різних ціннісних орієнтацій. Виокремлюються соціальні, геополітичні та світоглядні чинники аналізованого феномену. Порівнюються ціннісні преференції прихильників “Євромайдану” та “Антимайдану”. Певні спостереження, дані соціологічного моніторингу і узагальнення дають автору підстави для висновку, що подолання аналізованого ціннісно-світоглядного розламу сучасного українського суспільства передбачає пошук відповідей у площині різних інтеграційних механізмів, у перспективі конвергенції ціннісних розбіжностей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)