Калитаєв, Володимир Владиславович.
    Кримінально-правова характеристика прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою [Текст] / В. В. Калитаєв // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 375-380. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Службовці--Службові злочини--Кримінальне право
Кл.слова (ненормовані):
неправомірна вигода -- службова особа -- кримінально-правова характеристика
Анотація: Розглядається кримінально-правова характеристика прийняття пропозиції, обіцянки або додержання неправомірної вигоди службовою особою.





    Узунова, О.
    Аналіз статті 368 Кримінального кодексу України на відповідність вимогам юридичної техніки, гуманності й верховенства права [Текст] / О. Узунова, Є. О. Артьомов // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 1. - С. 141-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний кодекс України--Верховенство права
Кл.слова (ненормовані):
антикорупційне законодавство -- блага -- вигода -- європейські стандарти -- корупція -- корупційне правопорушення -- неправомірна вигода -- службова особа
Анотація: Розглянуто та проаналізовано диспозицію ст.368 КК України на відповідність вимогам юридичної техніки, гуманності й верховенства права. З’ясовано, що недоліки нормотворчої техніки створили в досліджуваній нормі серйозний дефект, який унеможливлює застосування застосування зазначеної норми відповідно до її мети і фактично перетворює ст.368 КК України на "мертве право".


Дод.точки доступу:
Артьомов, Є. О.
Є примірники у відділах:
(05.06.2015р. - Б.ц.) (вільний)




    Курова, Аліна.
    Щодо визначення поняття та ознак посадової особи в системі трудового права [Текст] / Аліна Курова // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 1. - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Посадові особи--Законодавче визначення--Поняття й ознаки--Україна
Кл.слова (ненормовані):
службова особа -- розірвання трудового договору -- ознаки посадової особи -- трудове право
Анотація: У статті обґрунтовано як необхідність теоретичних розробок поняття посадової особи у загальній правовій доктрині, так і потребу у формулюванні чіткого законодавчого визначення поняття посадової особи у конкретній галузі права – трудовому праві. Досліджено наявні підходи до розуміння поняття посадової особи у галузях законодавства України, а також до розмежування понять «посадова особа» і «службова особа». Також вивчено, як проблематика визначення поняття посадових осіб вирішується у правозастосовній практиці та представниками судової гілки влади під час вирішення правових спорів. У статті проаналізовано думки вчених-теоретиків щодо виділення сутнісних рис поняття посадової особи та їх позиції щодо надання визначення зазначеному поняттю. На основі наведених думок та тверджень сформульовано власне визначення поняття посадової особи, а також виділено її сутнісні риси.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Желік, Максим.
    Співвідношення понять «прийняття пропозиції» та «прийняття обіцянки» [Текст] / Максим Желік // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 179-182. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Протидія--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
підкуп -- службова особа -- кримінальне законодавство
Анотація: Аналізуються відповідні зміни до КК України у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність до стандартів Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією» від 18 квітня 2013 р. На підставі аналізу наукової літератури досліджено підходи щодо поняття і значення «прийняття пропозиції, обіцянки неправомірної вигоди». Сформульовано низку пропозицій, спрямованих на вдосконалення кримінального законодавства і практики його застосування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мирко, Б. М.
    Сучасні детермінанти провокації підкупу [Текст] / Б. М. Мирко // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 409-412. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Детермінанти
   Економічна злочинність--Корупція

Кл.слова (ненормовані):
корупційне правопорушення -- службова особа -- службова діяльність -- соціальна свідомість
Анотація: У статті здійснено дослідження детермінаційного комплексу такого корупційного правопорушення, як провокація підкупу на сучасному етапі. Виділено групи безпосередніх причин та умов вчинення пропозиції підкупу: політико-правові; економіко-правові; юридично-правові; організаційно-управлінські; соціально-психологічні. Проаналізовано класифікації детермінант злочинів, що поділяють на причини та умови злочинності за такими критеріями: за механізмом дії (характером детермінації), за рівнем функціонування, змістом, природою, сутністю та іншими ознаками. Встановлено, що однією з найголовніших детермінант виникнення корупційних практик є деформація ціннісної складової свідомості людини.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Калатур, Максим.
    Особливості діяльності та розвитку Державної фіскальної служби України [Текст] / Максим Калатур // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна фіскальна служба України--Діяльність--Проблеми і перспективи розвитку
Кл.слова (ненормовані):
юридична особа -- службова особа -- адміністративні послуги -- державна політика
Анотація: Сформульовані основні завданнями Державної фіскальної служби України. З’ясовано, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» технічно виключено розділ Податкового кодексу про податкову міліцію, що позбавило останню повноважень, яка, незважаючи на це, продовжувала функціонувати. Аргументовано доцільність прийняття Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» із чітким унормуванням правового статусу, основ співпраці такого суб’єкта з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав і міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами.





    Рак, Світлана.
    Стандарти у сфері охорони здоров’я та кримінальна відповідальність медичних працівників: шляхи кореляції [Текст] / Світлана Рак // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9
Рубрики: Медичні працівники--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
невиконання обов’язків -- неналежне виконання обов’язків -- службова особа -- уніфіковані клінічні протоколи
Анотація: У статті розглянуто такий аспект притягнення до кримінальної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків, як надання медичної допомоги та медичних послуг без наявних галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема за відсутності клінічних протоколів.