Присяжнюк, Ніна.
    Форми, види та методи роботи з розвитку усного мовлення учнів 2 класів на уроках українського читання [Текст] / Н. Присяжнюк // Українська мова і література в школі. - 2008. - № 3. - С. 40-44.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання в школах національних меншин
Кл.слова (ненормовані):
усне мовлення -- читання -- аудіювання -- семантизація
Анотація: Різноманітні види вправ та завдань на уроках українського читання

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Шиба, Альона (Викладач ЧНУ).
    Семантизація концепту "право" в сучасній англійській мові [Текст] / Альона Шиба // Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики. - 2010. - № 1. - С. 171-178 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Англійська мова--Концептологія--Юридичний дискурс
   Мовознавство--Мовна картина світу--Концептуальний аспект

   Наукові видання ЧНУ--Факультет іноземних мов



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)




    Повхан, К.
    Лінгводидактичні аспекти формування словникового запасу учнів-угорців у початкових класах [Текст] / Катерина Повхан // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 8. - С. 37-42. - Бібліогр.: 3 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання у школах національних меншин
Кл.слова (ненормовані):
словниковий запас -- урахування особливостей рідної мови -- типи білексем -- інтерференція -- транспозиція -- семантизація -- наочність -- переклад
Анотація: У статті порушено проблему необхідності врахування закономірностей навчання другої мови, особливостей рідної мови в процесі формування українського словникового запасу учнів-угорців початкових класів. Автор аналізує найтиповіші лексичні помилки в мовленні школярів, з'ясовує причини появи їх, пропонує способи семантизації українських слів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Задорожний, В.
    Морфонологія як семантичний чинник [Текст] / Василь Задорожний // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 11. - С. 8-13. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Мовознавство--Словотвір
   Українська мова--Словотвір

   Українська мова--Морфологія--Іменник

   Українська мова--Семантика

Кл.слова (ненормовані):
словотвірна морфеміка -- семантизація слів -- семантична характеристика слів -- слова "вояк" і "вояка" -- словотвірний тип утворень -- український іменник -- семантична еволюція слова
Анотація: Метою цієї публікації є дослідження особливостей словотвірної морфеміки української мови, зокрема в аспекті семантики слова, його морфонологічних характеристик. Для аналізу обрано два спільнокореневих слова "вояк" та "вояка". Грунтуючись на теоретичній базі наукового осмислення питання та матеріалі української лексикографії, автор доводить, що значення у слові визначається його морфологічною будовою і залежить, крім семантики (в його кореневій частині), від словотвірного типу і суспільної практики носіїв мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД