Веретельник, Р.
    Жива людина Агатангел Кримський [Текст] / Р.Веретельник // Сучасність. - 2001. - № 6 . - С. 113-115
Рец. на Павличко С. : Націоналізм, сексуальність, орієнталізм / С. Павличко. - К.: Основи, 2000.- 328с.

Рубрики: Вчені України--Кримський А.--Біографія





    Карабльова, О.
    Сексуальність як вияв самотності у прозі Оксани Забужко [Текст] / О. Карабльова // Слово і час. - 2003. - № 7. - С. 76-83
Рубрики: Українська література, XX ст.--Забужко О.--Критика


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про неї\




    Зборовська, Ніла.
    Перцепція феміністки у західноєвропейському дискурсі та українському письмі [Текст] / Н. Зборовська // Слово і час. - 2005. - №1. - С. 55-62
Рубрики: Українська література, ХХст.
   Міф у літературі

   Соціолінгвістика--Мова жінки

Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Порно -- Сексуальність
Анотація: Розмірковує над специфікою статі як одним із чинників, що формує особистість письменника. Відзначає існування значних розбіжностей між чоловічим та жіночим письмом.


Дод.точки доступу:
Забужко, Оксана Стефанівна (укр. письм., поетеса, есеїстка і публ. інтелектуалка ; 1960-) \про неї\




    Коробчук, Павло.
    Оптичний обман [Текст] / П. Коробчук // Кур`єр Кривбасу. - 2008. - № 224-225. - С. 292-305. - Зміст: Нікогніто; Імена; ; Що чого веде невиражена жіноча сексуальність; ; Проникаючі рушниці; Людина як країна; ; Кухання; Кімната; ; Ранок Кукурудза Бангладеш; Передчуття болю; ; Засинаючи на сходах у під`їзді. Піано; ; Таксист; Прокидаючись у ліжку; ; Ландшафт № 0,14395.
Рубрики: Українська література--Поезія





   
    Найкрасивіші та найчарівніші чоловіки живуть в Італії [Текст] // Маркетинг в Україні. - 2008. - № 6. - С. 20-23.
Рубрики: Психологія чоловіка
   Сексуальність

   Зовнішність людини--Чоловіча краса

Анотація: В статті надано результати глобального дослідження чоловічої краси, яке дозволило довідатись про те, як сприймається чоловіча краса в різних куточках земної кулі, а також як дивляться на чоловічу привабливість самі чоловіки і в чому їхні погляди різняться зі сприйняттям представниць слабкої статі.





    Фройд, З.
    Три нариси з теорії сексуальності [Текст] / З. Фройд // Психологія і суспільство. - 2008. - № 4. - С. 45-91. - Зміст: Сексуальні відхилення ; Інфантильна сексуальність ; Перетворення під час статевого дозрівання
Рубрики: Психічні властивості--Поведінка
   Психологія особистості

Кл.слова (ненормовані):
сексуальність -- сексуальний об'єкт -- інверсія -- дегенерація -- бісексуальність -- вродженість
Анотація: Публікація присвячена теорії сексуальності. Зокрема йдеться про сексуальні відхилення.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Варикаша, Марта.
    Гендерний дискурс: семіотичні аспекти [Текст] / М. Варикаша // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 83-89. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Література--Жіноча
Кл.слова (ненормовані):
Жіноче письмо -- Суб'єктивність -- Сексуальність -- Семаналіз -- Гетерогенність
Анотація: У статті розглянуто семіотичні аспекти гендерної теорії суб'єкта. Охарактеризовано головні теорретичні праці Елен Сіксу, Люсі Ірігате та Юлії Крістевої. Зазначені вчені порушують актуальну проблему жіночого письма та мови, проте цей феномен дискусійний. Авторка статті намагається виявити та розкрити сутність і специфіку відомих підходів до проблеми. Дослідження жіночого письма та мови важливі для наукового розуміння особливостей жіночої літератури.


Дод.точки доступу:
Сіксу, Елен; Ірігаре, Люсі; Крістева, Ю.




    Крупка, Мирослава.
    "Я" та "Інший": простір інтимності в романі Софії Андрухович "Сьомга" [Текст] / М. Крупка // Слово і час. - 2008. - № 8. - С. 40-47. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, ХХІ ст.
   Літературознавство--Психоаналітичний дискурс

Кл.слова (ненормовані):
Ідентичність -- Наратор -- Тілесне задоволення -- Приватність -- Фізіологізм -- Сексуальність -- Любовна історія
Анотація: Стаття становить собою спробу системного ідейно-художнього аналізу роману Софії Андрухович "Сьомга". Авторка розкриває механізми текстуального втілення автобіографічних моментів, наголошуючи на психоаналітичному принципі ретроспекції - основі наративної структури твору. Основна увага зосереджена на дослідженні проблеми становлення ідентичності людини через опис приватного досвіду тіла. Шляхом детального аналізу аргументується думка про сексуальність як визначальну складову особистості.


Дод.точки доступу:
Андрухович, Софія \про неї\




    Варикаша, Марта.
    Гомоеротична суб'єктивність у діаріуші В. Ґомбровича [Текст] / Марта Варикаша // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 60-67. - Бібліогр.: с. 67
Рубрики: Польська література , 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Психоаналіз -- Сексуальність -- Наратор -- Щоденник
Анотація: У статті розглядається вияв свідомого і несвідомого в щоденнику польського письменника В. Ґомбровича. Психоаналітична інтерпретація діаріуша, яка розкрила схильність письменника до об'єкт-гомоеротичності, дозволяє глибше зрозуміти мотиви його творчості, пов'язані з тілесністю, зокрема сексуальнісю.


Дод.точки доступу:
Ґомбрович, В. \про нього\




    Варикаша, Марта.
    Проявлення queer-суб'єктивності у щоденнику Франца Кафки [Текст] / Марта Варикаша // Слово і час. - 2010. - № 7. - С. 85-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Австрійська література--Творчість--Франц Кафка, 19-20 ст.
   Дискурс--Гендерний

Кл.слова (ненормовані):
Психоаналіз -- Сексуальність -- Норатор -- Суб'єктивність -- Квір-ідентичність -- Фемінне письмо -- Жанр щоденника
Анотація: У статті запропоновано новий погляд на творчість Ф. Кафки. Гендерний дискурс розглядається як складник авторської ідентичності у щоденнику. У діаріуші прозаїка досліджується queer-суб'єктивності.


Дод.точки доступу:
Кафка, Франц (австр. німецькомов. письм. ; 1883-1924) \про нього\




   
    Статеве виховання [Текст] // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 10. - С. 36-37.
Рубрики: Виховання--Статеве
Кл.слова (ненормовані):
стать -- сексуальність
Анотація: Протягом останнього десятиріччя погляди на статеве виховання стали ще більш суперечливими. В статті описано чотири основні типи ставлення батьків до питань статі. Ставлення батьків до цієї прорблеми набагато важливіше для формування статевої поведінки дитини, ніж уся інформація або дезінформація, яку вони можуть надати з даного питання.





    Звєрєв, А.
    Педагогіка не повинна бути позастатевою [Текст] / А. Звєрєв // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 11. - С. 25-26.
Рубрики: Виховання--Статеве
Кл.слова (ненормовані):
сексуальність -- секс -- статеві стосунки -- сексуальне виховання
Анотація: Інтерв'ю із знаменитим професором, академіком РАО, доктором філософських наук та кандидатом історичних наук Ігорем Коном після опублікування його 46 за рахунком книги "Сексологія".





    Дроздовський, Дмитро.
    Трансгресія у п'єсі "Трамвай бажання" Т. Вільямза та у фільмі "Все про мою матір" П. Альмодовара: стратегії інтермедіальності [Текст] / Дмитро Дроздовський // Слово і час. - 2012. - № 8. - С. 21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Американська література--Драма
   Кіномистецтво--Іспанія

Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Сексуальність -- Трансформація
Анотація: У статті проаналізовано стратегії інтермедіальності на прикладі п'єси "Трамвай Бажання" Теннесі Вільямза та фільму "Все про мою матір" Педро Альмодовара. Визначено принципи інтертекстуальної взаємодії двох текстів у компаративістичній площині. Окреслено форми залучення п'єси Т. Вільямза в кінотекст за допомогою трансгресії як ідейно-тематичного та сюжетно-композиційного комплексу (трансформації, транссексуальності, трансплатації).


Дод.точки доступу:
Вільямз, Теннессі (американський драматург ; 1911-1983) \про твір\; Альмодовар, Педро (іспанський кінорежисер ; 1949) \про твір\


061
Ч-492


    Пагут, Олег.
    Статус жіночності та жінки в контексті духовних пошуків західноєвропейської інтелігенції кінця ХІХ - ХХ ст. [Текст] / Олег Пагут // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 602/603: Філософія. - С. 190-196. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Філософія--Гендерні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
аніма -- жінка -- фемінізм -- сексуальність

Є примірники у відділах:
1 (11.02.2013р. Інв.В 73604 - Б.ц.) (вільний)




    Щекин, Георгій.
    Мужское и женское : тайны пола [Текст] / Георгій Щекин // Персонал. - 2014. - № 4/5. - С. 58-67 : кол. іл. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Психологія статі--Людська сексуальність--Сексуальна поведінка
Анотація: Продовження циклу публікацій за книгою Георгія Щокіна. У книзі любов, еротика та секс розглядаються як нероздільна єдність, що пронизують всі рівні світобуття. Чоловіче та жіноче, які представляють універсальний принцип світобудови, показані в історично-філософському, соціально-психологічному і анатомо-фізіологічному аспектах, що комплексно висвітлює проблеми статі та стосунків чоловіка і жінки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


061
Ч-492


    Лягущенко, І. В.
    Жіночі ініціації сексуальності як ефективний засіб статевої самоідентифікації [Текст] / І. В. Лягущенко, О. Е. Перчикова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 716: Педагогіка та психологія. - С. 112-117. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Етнографічні дослідження--Україна
   Психологія особистості--Сексуальність



Дод.точки доступу:
Перчикова, О. Е.
Є примірники у відділах:
1 (14.12.2015р. Інв.А 422312 - Б.ц.) (вільний)




    Гундорова, Тамара.
    «Блакитна троянда» Лесі Українки: психіатрія, біографія і сексуальність (Із додатком: Леся Українка. «Крафт-Эбинг. Психиатрия». Виписки) [Текст] / Тамара Гундорова // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
архетип матері -- ґендерний дискурс -- літературний модернізм -- психіатрія -- жіноча істерія
Анотація: У статті досліджується «Блакитна троянда» (1896) Лесі Українки в термінах rite de passage - як текст, що має ритуальну функцію й відображає зміну культурного й гендерного статусу авторки на полі літератури. Ця перша п’єса авторки моделює акт ініціації в культуру fin de siecle. Особливі ознаки такого ритуалу - критичні коментарі щодо модерної культури, перетворення фактів автобіографії на естетичні феномени та інтеріоризація мотиву смерті. Образ жіночого божевілля й «ненормальної любові», критика міщанського щастя й патріархальності становлять важливі аспекти цієї драми. Аналіз твору у світлі неопублікованих матеріалів з архіву Лесі Українки - її нотаток із праці Р. Крафта-Ебінґа «Психіатрія» - дає підстави зробити висновок, що у «Блакитній троянді» божевілля трактується психіатрично, а не як психологічний феномен. Важливою у драмі є дискусія щодо материнської влади й материнства та відсилання до неоплатонізму, який пізніше асоціюватиметься в Лесі Українки з новоромантичним поривом ins Blau.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\