Вертій, О.
    Національна своєрідність становлення звичаю [Текст] / О. Вертій // Берегиня. - 2010. - № 1. - С. 90-94.
Рубрики: Народознавство--українська культура--ДУХОВНІСТЬ
Кл.слова (ненормовані):
світова культура
Анотація: В статті йдеться про монографію К. Черемського, це чи не перше дослідження становлення українського співоцького звичаю у звязку з подібними явищами у культурі інших народів світу.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Дроздовський, Д.
    "З суми безконечно малих виникає безконечно велике..." : [до 80-річчя Ліни Костенко] [Текст] / Д. Дроздовський // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 3. - С. 70-83.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Новітня--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
Поет і Час -- поетичний геній -- внутрішня діалектика -- історичний світ Л. Костенко -- українська Атлантида -- світова культура -- становище митця
Анотація: Автор у своєму літературно-критичному есе намагається передати всю велич, красоту та мудрість яскравої, незбагненної поезії Ліни Костенко (скрізь цитуються її вірші), а також її прози і публіцистики. Це роздуми про роль Поета в Історії, про місце генія в сучасному світі, про Ліну Костенко - "алхіміка" і "Сізіфа" української літератури ХХ-ХХІ ст. Автор аналізує її історичні та естетичні погляди, її внутрішній світ, і підкреслює, що "Ліна Костенко - це дзеркало української культури, в якому сама нація постає сильною, мудрою і красивою".


Дод.точки доступу:
Костенко, Ліна Василівна (укр. письм., поетеса, лауреат Нац. премії ім. Тараса Шевченка 1987 р. ; 1930-) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ющук, Іван.
    "Велетень у царстві людської культури" / Іван Ющук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 3. - С. 26-31
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
поетичні твори -- прозові твори -- український фольклор -- українська культура -- світова культура
Анотація: Статтю присвячено постаті Тараса Шевченка з погляду витоків його національного самоусвідомлення; розкрито багатогранність особи поета, його всебічну освіченість, розуміння здобутків української і світової культури.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)