Кнейслер, Ольга.
    Інституціональні регулятори ринку перестрахування в Україні [Текст] / Ольга Кнейслер // Банківська справа. - 2012. - № 1. - С. 110-118. - Бібліогр.:
Рубрики: Ринок перестрахування--Державне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
державні інституції -- саморегулівні організації
Анотація: Розглядаються проблеми державного регулювання ринку перестрахувангня . Визначено методи, форми та інструменти регулятивного впливу держави на ринку перестрахування. Підкреслюється необхідність оптимального поєднання діяльності державних інституцій та саморегулівних організацій у контексті збалансування інтересів учасників ринку перестрахування.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)


061
Ч-492


    Кіндзерський, В. В. (Викладач ЧНУ).
    Сучасний стан, проблеми та перспективи функціонування саморегулівних організацій на фондовому ринку України [Текст] / В. В. Кіндзерський // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 592: Економіка. - С. 115-118. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Фондовий ринок--Цінні папери--Україна
   Фінансовий ринок--Саморегулівні організації

Кл.слова (ненормовані):
саморегулівні організації -- українська асоціація інвестиційного бізнесу -- професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 (04.01.2013р. Інв.В 73537 - Б.ц.) (вільний)




    Гончаренко, Олена.
    Засоби саморегулювання господарської діяльності за директивами Європейського Союзу [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 9. - С. 39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Засоби саморегулювання
Кл.слова (ненормовані):
директива ЄС -- добровільні угоди -- кодекси поведінки -- саморегулівні організації
Анотація: У статті досліджено особливості закріплення положень засобів саморегулювання господарської діяльності на рівні директив Європейського Союзу. Зроблено висновок, що саморегулювання визнається як більш швидкий, економічний, гнучкий, добровільний, додатковий та ефективний спосіб регулювання порівняно з адміністративними та судовими заходами. Встановлено, що до засобів саморегулювання, закріплених у директивах ЄС, відносять добровільні угоди, кодекси поведінки, позасудові методи врегулювання спорів (посередництво, медіацію, арбітраж), саморегулівні організації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бондаренко, Вероніка.
    Громадські об’єднання й інші інститути громадянського суспільства в Україні: окремі аспекти співвідношення [Текст] / Вероніка Бондаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 132-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадські організації--Діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
громадянське суспільство -- інститут громадянського суспільства -- саморегулівні організації -- професійне самоврядування
Анотація: Стаття присвячена аналізу характерних рис та особливостей співвідношення громадських об’єднань з іншими інститутами громадянського суспільства, зокрема з профспілковими й саморегулівними організаціями. Визначаються особливості їх правової природи та впливу на розвиток громадянського суспільства в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Види обмежень саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання--Правові обмеження
Кл.слова (ненормовані):
спеціальні обмеження -- засоби саморегулювання -- саморегулівні організації
Анотація: У статті досліджено види обмежень саморегулювання господарської діяльності в Україні на основі аналізу господарського законодавства. Виділено загальні (галузеві) та спеціальні обмеження саморегулювання господарської діяльності. До спеціальних обмежень саморегулювання віднесено: 1) обмеження добровільного, делегованого та змішаного саморегулювання; 2) обмеження засобів саморегулювання; 3) обмеження саморегулювання у певних сферах, галузях, видах господарської діяльності; 4) обмеження суб’єктного складу учасників саморегулювання; 5) обмеження у разі наділення статусом саморегулівної організації або ж у разі відсутності такого.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Спеціальні обмеження саморегулювання господарської діяльності [Текст] / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Саморегулювання--Спеціальні обмеження
Кл.слова (ненормовані):
саморегулівні організації -- самообмеження -- самосертифікація -- комплаєнс
Анотація: У статті розглянуті окремі аспекти спеціальних обмежень саморегулювання господарської діяльності в Україні. Підсумовано, що такі обмеження визначаються органами державної влади, місцевого самоврядування, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями, саморегулівними організаціями, самими суб’єктами саморегулювання. Досліджено питання видів та змісту самообмежень у саморегулюванні: самосертифікації, добровільної сертифікації, самоконтролю, дотримання «доброї, сумлінної практики», комплаєнсу. Вказано на особливості обмежень нормативних засобів саморегулювання: господарського договору, корпоративного договору, статуту товариства, технічних регламентів, стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гончаренко, Олена.
    Корпоративний акт як засіб саморегулювання господарської діяльності / Олена Гончаренко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Саморегулювання
Кл.слова (ненормовані):
саморегулівні організації -- корпоративна спільнота -- «м’яке» право -- корпоративний акт -- засіб саморегулювання
Анотація: Досліджено особливості корпоративного акта як засобу саморегулювання господарської діяльності. Корпоративний акт визначає, формалізує «правила гри» для учасників та членів корпоративної спільноти (корпорації), спрямований на деталізацію упорядкування відносин. Встановлено, що окремі види корпоративних актів є елементами у системі «м’якого права», які створюються та формуються суб’єктами господарювання та їх об’єднаннями (транснаціональними компаніями, саморегулівними організаціями та окремими суб’єктами господарювання). До засобів «м’якого» права відносять публічні документи, акти спільного регулювання та приватного саморегулювання, які носять здебільшого рекомендаційний характер або стають обов’язковими унаслідок домовленостей між сторонами або одностороннього волевиявлення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Грицаєнко, М. І.
    Соціальний капітал у механізмі саморегулювання підприємницької діяльності в сільському господарстві [Текст] / М. І. Грицаєнко // Економіка АПК. - 2019. - № 8. - С. 70-78 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємницька діяльність--Сільське господарство
Кл.слова (ненормовані):
соціальний капітал -- саморегулювання -- саморегулівні організації -- підприємницька діяльність -- інститути -- порівняльний аналіз
Анотація: Мета статті - сформулювати сутність та особливості саморегулювання підприємницької діяльності в сільському господарстві, визначити місце соціального капіталу в його механізмі. Визначено інститути саморегулювання та напрями їхнього подальшого вдосконалення і розвитку. Виявлено вплив соціального капіталу на саморегулювання, внесено пропозиції щодо його ефективного формування та використання в аграрній сфері.