Макуха, Л.
    "Виклич мені друга з хати ..." [Текст] : система уроків з вивчення теми "Звертання непоширені й поширені, розділові знаки при них" на прикладі українських народних пісень 8 клас / Л. Макуха // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2005. - № 2. - С. 14-24.
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання--Урок у 8 класі
Кл.слова (ненормовані):
звертання -- розділові знаки -- українські пісні
Анотація: Поглибити й систематизувати знання учнів про звертання та розділові знаки про них, формувати вміння відрізняти непоширені й поширені звертання, правильно вживати розділові знаки.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах




    Бондаренко, В.
    Під знаком спражньої любові [Текст] / В. Бондаренко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2006. - № 1. - С. 31-39.
Рубрики: Українська мова--Методика--Класно-урочна система
   Українська мова--Методика--9 клас

Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки
Дескриптори: ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ. ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА -- МОВОЗНАВСТВО -- УКРАЇНІСТИКА -- МЕТОДИКА МОВИ -- УРОК МОВИ
Анотація: Урок з української мови за темою повторення вивченного про безсполучникове складене речення

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Панчук, Олена.
    Я сподіваюсь! [Текст] : вступні особистісно орієнтовані уроки української мови у 7 класі / О. Панчук // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 6. - С. 21-32.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Уроки
Кл.слова (ненормовані):
мова -- розділові знаки -- орфографія
Анотація: Розробка уроків з української мови для 7 класу

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Рогальська, Т.
    Розвиваючи культуру мовлення та мислення. [Текст] : система уроків з теми " Складносурядне речення" у 9 класі. / Т. Рогальська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 8. - С. 32-41.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Урок--Синтаксис
Кл.слова (ненормовані):
складносурядні речення -- 9 клас -- пояснювальний диктант -- розділові знаки -- тренувальні вправи -- контрольне тестування

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Ярмолюк, Алла.
    Тестові завдання з теми "безсполучникове складне речення" [Текст] / А. Ярмолюк // Українська мова і література в школі. - 2009. - № 7. - С. 58-60.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Перевірка і оцінка знань
Кл.слова (ненормовані):
тести -- синтаксис -- пунктуація -- розділові знаки -- смислові відношення
Анотація: В статті представлено зразок тестових завдань та їх відповіді з теми "безсполучникове складне речення".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Черніс, О.
    Заглянь у себе! [Текст] / О. Черніс // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 1. - С. 45-46
Рубрики: Початкова освіта--Рідна (українська) мова
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки -- групова полярність -- образність мовлення
Анотація: В статті йдеться про образне викладання мови в початковій школі.





    Михайлюк, Т.
    Повторюємо й узагальнюємо знання про види складних речень : урок української мови у 9 класі [Текст] / Тамара Михайлюк // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 11/12. - С. 19-22. - Зміст: "Мати" / О. П. Довженко. "Школяр" / Ю. І. Яновський.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: українська мова--Синтаксис--Складне речення--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
види складних речень -- розділові знаки -- урок-практичне заняття -- робота з текстом -- усне дослідження
Анотація: Надано конспект уроку за темою: "Види складних речень. Розділові знаки в них". Мета заняття - повторити та узагальнити знання учнів з теми, виховувати в них любов і гордість за свій народ, шанобливе ставлення до своєї мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Караман, С.
    Матеріали до вивчення теми "Сполучникові складні речення" : до уроків узагальнення і систематизації знань з української мови : 11 клас [Текст] / Станіслав Караман, Ольга Караман // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 2. - С. 63-69.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Складне речення--Методика
Кл.слова (ненормовані):
складносурядні речення -- складнопідрядні речення -- розділові знаки -- синоніміка сполучників -- вправи та завдання
Анотація: Запропоновано дидактичний матеріал до мовної теми (теоретичні відомості та практичні завдання). Зокрема, надано таблиці "Розділові знаки в складносурядних реченнях", "Розділові знаки в складнопідрядних реченнях", схему "Типи складнопідрядних речень за синтаксичними відношеннями" та ін., а також різноманітні синтаксичні вправи для учнів.


Дод.точки доступу:
Караман, О.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Караман, С.
    Тести та завдання для тематичного контролю з української мови [Текст] / Станіслав Караман, Ольга Караман // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 4. - С. 4-9.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Перевірка і оцінка знань
Кл.слова (ненормовані):
односкладні речення -- прості неповні речення -- розділові знаки -- складносурядне речення -- складнопідрядне речення -- безсполучникове речення -- творчий переказ
Анотація: Запропоновано тестові завдання з української мови за вищевказаними мовними темами, а також 3 варіанти текстів для творчого переказу (про письменника М. Зерова).


Дод.точки доступу:
Караман, О.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бондаренко, Неллі
    Правописні поняття як базові у формуванні правописної компетентності учнів [Текст] / Неллі Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 6. - С. 8-13. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика--Орфографія. Пунктуація
Кл.слова (ненормовані):
орфограма -- орфографічна помилка -- орфографічне правило -- розділові знаки -- пунктограма -- пунктуаційна помилка -- пунктуаційне правило
Анотація: У статті з навчальною метою визначено поняттєвий і термінологічний апарат орфографії й пунктуації сучасної української літературної мови; схарактеризовано базові прописні понятття і терміни, засвоєння яких є важливою передумовою становлення правописної компетентності учнів 5-7 класів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Векшина, В.
    Види речень за метою висловлення: розповідні, питальні. спонукальні. Окличні речення (повторення) [Текст] : українська мова : 5 клас / Валентина Векшина // Українська мова й література у сучасній школі. - 2013. - № 11. - С. 22-25.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Просте речення--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
види речень -- розділові знаки -- розбір речення за будовою -- спорт і здоров'я
Анотація: Запропоновано розробку уроку, який має на меті: поглибити знання учнів про речення та його види за метою висловлення, узагальнити знання про окличні речення та розділові знаки у кінці речень; розвивати уважність, аналітичне мислення, усне й писемне мовлення; виховувати любов до краси слова, відповідальність за свої вчинки, культивувати здоровий спосіб життя.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Власюк, В.
    Речення з прямою мовою [Текст] : українська мова : 5 клас / Валентина Власюк // Українська мова і література в школах України. - 2014. - № 5. - С. 52-54. - Бібліогр.: 3 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
пряма мова -- слова автора -- розділові знаки -- робота у групах
Анотація: Подано розробку уроку, який має на меті ознайомити учнів із прямою мовою та її відмінностями від слів автора, формувати пунктуаційні навики, виховувати бережливе ставлення школярів до природи.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Савченко, Ірина
    Пунктуаційна система збірки поезій "Кобзарь Т. Шевченка" (1840 р.) [Текст] / Ірина Савченко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г.
Кл.слова (ненормовані):
пунктуаційна норма -- розділові знаки -- кома -- тире -- двокрапка -- крапки -- дужки
Анотація: У статті описано пунктуаційну систему, використану в першому виданні книги "Кобзарь Т. Шевченка", що вийшла друком у Санкт-Петербурзі в 1840 році. Зроблено спрбу показати, як "ломоносовська" традиція пунктуаційних норм інтегрувала в українську друковану продукцію, висловлено також припущення, що в поетиному доробку геніального поета вжито розділові знаки, власноруч поставлені автором та додані вправною рукою типографського коректора. Аналіз графіки першодруку "Кобзаря Т. Шевчекна" дав змогу виявити вживання крапки (навіть коми) в кінці заголовків поетичних творів, крапок (трьох або чотирьох) для вираження багатозначності, роздуму, специфіку використання тире між синтаксичними одиницями, різними за метою висловлювання. Зазначимо непослідовне вживання коми при однорідних, відокремлених членах речення та вставних словах, розділових знаків (двокрапки, тире, коми з тире) між частинами складних речень та складних синтаксичних конструкцій, у реченнях із прямою мовою. Зафіксовано, однак, використання тире, як і в сучасному правописі, у безсполучникових складних реченнях зі значенням часу та зіставно-протиставних. Є спроба пунктуаційно виокремити в тексті вставлені конструкції. Окремі розділові знаки вжито невмотивовано і стилістично необгрунтовано, що,очевидно, пояснюється й специфікою синтаксичної будови Шевченкових поезій.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    До розділу "Синтаксис і пунктуація" [Текст] / Олена Горошкіна, Ольга Караман, Наталія Мордовцева, Людмила Попова // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 11. - С. 51.
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Методика
Кл.слова (ненормовані):
лінгвістична мініатюра -- підмет -- присудок -- розділові знаки
Анотація: Подано лінгвістичну мініатюру, яку доцільно використати на уроці української мови при вивченні правил вживання розділових знаків між підметом і присудком.


Дод.точки доступу:
Горошкіна, О.; Караман, О.; Мордовцева, Н.; Попова, Л.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ківеждій, Олеся.
    "Я належу до тих, хто... вважає друзів найліпшою прикрасою життя" [Текст] : урок у 7 класі / Олеся Ківеджій // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 4. - С. 25-27
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Дієприкметниковий зворот
Кл.слова (ненормовані):
відеоконференція -- напівтест -- розділові знаки
Анотація: Подано методику проведення уроку української мови на тему "Дієприкметниковий зворот", зокрема форми, методи роботи, а також різні типи навчальних завдань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рик, О.
    Основні пунктограми у простому і складному реченнях, у реченнях з прямою мовою та в діалозі. Пунктуаційний аналіз. Українська мова, 11 клас [Текст] : урок / Орися Рик // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 4. - С. 55-58. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки -- пунктуація -- робота з текстом -- текст
Анотація: Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про систему розділових знаків української мови, їхні функції, удосконалювати пунктуаційні вміння; формувати вміння та навички ставити потрібні розділові знаки в реченнях; розвивати самостійність мислення, вміння формулювати висновки, наводити аргументи на підтвердження власних думок ; формувати навички ведення дискусії; виховувати любов до української мови, повагу до звичаїв та традицій людей різних національностей, шанобливе ставлення до обраної професії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Білятинська, О.
    Розділові знаки між однорідними членами речення [Текст] / Ольга Білятинська // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 6. - С. 44-45.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
однорідні члени речення -- розділові знаки
Анотація: Мета уроку: закріпити знання учнів про однорідні члени речення, вміння визначати їх у реченнях, ставити до них запитання, визначати слово, до якого вони стосуються, ставити коми між однорідними членами речення; розвивати логічне мислення, вміння виконувати різні мисленеві дії (аналіз, порівняння); виховувати повагу до загальнолюдських моральних цінностей.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бакалінська, Тетяна.
    Повторення та узагальнення вивченого в 7 класі. Пунктуація : 8 клас / Тетяна Бакалінська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 9. - С. 24-27 : іл.
Рубрики: Українська мова--Пунктуація--План-конспект уроку
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки -- просте і складне речення -- звернення -- вставні слова -- пряма мова
Анотація: Подано план-конспект уроку української мови на тему "Повторення та узагальнення вивченого в 7 класі. Пунктуація". Дидактичний матеріал представлено в інноваційній формі викладання, навчання та оцінювання, яка називається "бріколаж" і передбачає творчу роботу з певними інструментами та ресурсами, які є в класі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Остапченко, Оксана.
    Квести в текстах, або лінгвістичні пригоди на кожному уроці [Текст] / Оксана Остапченко // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 4. - С. 37-39.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Ігрові методи
Кл.слова (ненормовані):
квест -- твест -- розділові знаки
Анотація: Подано уривки з навчального посібники з лінгвістичними твестами - інтелектуальними іграми, які допоможуть розробити продуктивний, дидактично вмотивований урок-квест. Суть таких твестів полягає у пошуку відповіді на приховані в тексті проблемні питання, вирішенні мовних чи мовленнєвих загадок.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Щербина, Світлана.
    "При майстрах якось легше. Вони - як атланти. Держать небо на плечах. Тому і є висота" : заняття секції "Українська мова" Малої академії наук [Текст] / Світлана Щербина // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 7/8. - С. 69-74. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
пряма та непряма мова -- цитати -- розділові знаки
Анотація: Подано приклад заняття секції "Українська мова" МАН. Мета його - повторити, узагальнити і систематизувати знання гуртківців про речення з прямою і непрямою мовою, про цитати; визначати їх особливості, виражальні можливості; навчити відрізняти цитату від інших форм чужого мовлення; удосконалювати вміння та навички правильно ставити розділові знаки прямій мові, виділяти цитату на письмі відповідними розділовими знаками, перетворювати пряму мову на непряму і навпаки; складати усні і письмові висловлювання, використовуючи виражальні можливості прямої і непрямої мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД