Радутний, О.
    Кримінальна відповідальність за незаконне збирання, використання або розголошення комерційної таємниці [Текст] / О.Радутний // Право України. - 2002. - № 3. - С. 110-113. - Бібліогр.: 14 назв
Рубрики: Комерційна таємниця--Розголошення--Кримінальна відповідальність





    Коваль, В.
    Розголошення, схилення до розголошення, неправомірне збирання та використання комерційної таємниці як форми недобросовісної конкуренції [Текст] / В.Коваль // Підприємництво, господарство і право. - 2002. - № 8. - С. 22-24
Рубрики: Комерційна таємниця





    Анчукова, Марина Вікторівна.
    Щодо кримінальної відповідальності за розголошення таємниці усиновлення (ст. 168 КК України) [Текст] / М. В. Анчукова // Держава і право. - 2009. - Вип. 45. - С. 424-430. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Всиновлення та удочеріння--Кримінальна відповідальність--Сімейне право--Україна
Анотація: Аналізується склад злочину, передбаченого ст. 168 КК України, рокриваються ознаки складу даного злочину. Розглядається зарубіжне законодавство, регламентуюче дані правовідносини.





    Носік, Ю.
    Проблеми адміністративної відповідальності за порушення прав на комерційну таємницю за КУпАП: матеріально-правовий аспект [Текст] / Ю. Носік // Юридична Україна. - 2009. - № 10. - С. 70-76
Рубрики: Комерційна таємниця--Захист--Адміністративна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
розголошення -- недобросовісна конкуренція -- суб'єкт -- штраф
Анотація: Викладено результати наукового дослідження закріплених у КУпАП моделей адміністративних правопорушень, пов'язаних із посяганням на права на комерційну таємницю, а також встановлених у Кодексі санкцій за їх вчинення. Виявлено теоретичні та практичні проблеми застосування норм КУпАП, їх колізійність із нормами інших законодавчих актівУкраїни. Поставлено під сумнів доцільність існування адміністративної відповідальності в системі правової охорони комерційної таємниці.





    Бражник, А.
    Проблеми встановлення кола суб'єктів злочину за ч. 2 ст. 387 КК України та визначення меж їх відповідальності за розголошення даних дізнання або досудового слідства [Текст] / А. Бражник // Юридична Україна. - 2011. - № 3. - С. 94-98. - Бібліогр. в примітках: с. 98
Рубрики: Досудове слідство--Суб'єкти злочину--Україна
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблем відповідальності суб'єктів за ч. 2 ст. 387 КК України, які пов'язані із визначенням виду тлумачення за обсягом відповідної норми, наявністю прогалин, що стосуються суб'єктного складу, встановленням меж відповідальності з урахуванням особливостей предмета злочину.





    Чеботарьова, Галина Валентинівна.
    Ознаки, що визначають злочинність розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження ВІЛ (ст. 132 КК) [Текст] / Г. В. Чеботарьова // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 410-415. - Бібліогр. наприкінці робіт
Рубрики: Лікарська таємниця--Охорона здоров’я--Цивільне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
злочин -- медичний працівник -- розголошення відомостей
Анотація: Проведено аналіз ознак злочину, що полягає в розголошенні відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження ВІЛ.





    Підгородинський, В. М.
    Кримінальна відповідальність за розголошення відомостей, що принижують честь та гідність людини [Текст] / В. М. Підгородинський // Митна справа. - 2012. - № 5. - С. 78-85. - Библиогр.: с. 84 (10 назв.)
Рубрики: Кримінальний кодекс України--Удосконалення норм
   Про інформацію--Закон України--Конфіденційна інформація

   Досудове слідство--Збереження таємниці слідства

Кл.слова (ненормовані):
Правоохоронні органи -- Декриміналізація -- Рівень суспільної небезпеки
Анотація: У статті окреслені проблеми кримінально-правової охорони честі та гідності від посягань, що полягають у розташуванні відомостей, які принижують честь і гідність особи, а також у загрозі розголошення таких відомостей. Автор робить висновки про необхідність удосконалення норм КК України щодо відповідальності за вчинення вказанних вище діянь, а також визначає напрями подальших досліджень порушеної теми.





    Бєлкін, М.
    Як отримати компенсацію за розголошення медичного діагнозу [Текст] / М. Бєлкін // Юридичний вісник України. - 2014. - 19 лип.-2 серп. (№ 29-30). - С. 23
Рубрики: Лікарська таємниця--Нерозголошення





    Москаленко, Катерина.
    Розголошення лікарської таємниці: деякі питання теорії та практики [Текст] / Катерина Москаленко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 27-31. - Бібліогр. 29 назв
Рубрики: Лікарська таємниця--Розголошення--Цивільно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
право на таємницю про стан здоров'я -- інформація з обмеженим доступом -- конфіденційність -- суспільна необхідність -- права пацієнта
Анотація: Стаття присвячена аналізу норм, якими здійснюється правове регулювання інституту лікар- ської таємниці в Україні; об’єкта лікарської таємниці; випадків розголошення лікарської таємниці за чинним законодавством та можливості розголошення такої таємниці з мотивів суспільної необхідності. У результаті проведеного дослідження зроблено висновок про те, що чинне законодавство України містить невичерпний перелік випадків розголошення лікарської таємниці, а питання правомірності розголошення такої таємниці потрібно оцінювати з урахуванням конкретних обставин справи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Семенюк, Олександр.
    Кримінальна відповідальність за розголошення державної таємниці та втрату документів, що містять таку інформацію [Текст] / Олександр Семенюк // Юридична Україна. - 2016. - № 5/6. - С. 35-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна таємниця--Розголошення--Кримінальна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
секретна інформація -- склад злочинів -- Кримінальний кодекс
Анотація: У статті проведено аналіз об'єктивних та суб'єктивних ознак злочинів, передбачених статтями 328 та 329 Кримінального кодексу України, які встановлюють кримінальну відповідальність за розголошення державної таємниці та втрату документів, що містять таку інформацію; доводиться, що існуюча на даний час конструкція цих статей передбачає відповідальність лише за створення достатніх умов для настання шкоди основному об'єкту, що суперечить загальному принципу криміналізації тільки суспільно небезпечних діянь.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Терешко, Христина.
    Правомірне розголошення медичної таємниці: деякі аспекти [Текст] / Х. Терешко // Право України. - 2020. - № 3. - С. 97-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медична таємниця--Правомірне розголошення
Анотація: Окреслено коло суб'єктів, яким надається можливість правомірного отримання інформації, що становить медичну таємницю, привідкрити завісу законодавчо врегульованих випадків розголошення медичної таємниці та можливості розкриття конфеденційної інформації з мотивів суспільного інтересу.





    Галушка, Віта.
    Особливості правового регулювання захисту державної таємниці в Україні та за її межами [Текст] / Віта Галушка, Григорій Тіхонов // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 205-209. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна таємниця--Правова охорона--Україна--Німеччина--Велика Британія -- США
Кл.слова (ненормовані):
національна безпека -- розголошення державної таємниці -- загрози національній безпеці -- секретна інформація -- обмежений доступ
Анотація: У статті аналізуються питання, пов’язані з державною таємницею в різних країнах світу. Поняття «державна таємниця» не одноразово досліджувалося представниками різних наук, а саме філософії, медицини, економіки, мовознавства тощо. Також дослідження проводилися і науковцями-правниками, особливо в галузі кримінального права. Було зроблено висновок, що в юридичній літературі виникають певні спірні питання, а також часом суперечливі думки, пов’язані з визначенням окремих видів таємниць. У деяких випадках відсутні чітко визначені ознаки таємниці, чим ускладнюється кваліфікація у разі посягання на її охоронювані законом види.


Дод.точки доступу:
Тіхонов, Григорій




    Тавлуй, Олена.
    Історико-правові витоки розголошення таємниці усиновлення [Текст] / Олена Тавлуй // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 238-242. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Всиновлення та удочеріння--Розголошення таємниці--Історико-правові дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
історичний розвиток
Анотація: У статті розглядаються питання, присвячені історико-правовим аспектам усиновлення (удочеріння), а також незаконним діям, які посягають на цю сферу суспільних відносин. Досліджуються нормативно-правові акти окремих історичних періодів, які були правовим регулятором сімейно-правових. Аналізується генезис розвитку окремих кримінально-правових норм і наголошується на значущості кримінально-правової охорони інституту усиновлення у зв’язку з підвищеною суспільною небезпекою посягань на ці правовідносини. Особлива увага звертається на розголошення таємниці усиновлення. Досліджується генезис притягнення до відповідальності за розголошення таємниці усиновлення протягом окремих історичних етапів розвитку.





    Тавлуй, Олена.
    Кримінальна відповідальність за розголошення таємниці усиновлення за законодавством окремих зарубіжних країн / Олена Тавлуй // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 208-212. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Всиновлення та удочеріння--Розголошення таємниці--Кримінальна відповідальність--Європа
Кл.слова (ненормовані):
усиновлювач -- професійна таємниця
Анотація: Аналізується кримінальне законодавство держав, яке містить положення щодо притягнення до кримінальної відповідальності за розголошення таємниці усиновлення. В кримінальному законодавстві більшості європейських держав відсутні норми щодо відповідальності за розголошення таємниці усиновлення (Польща, Австрія, Італія). Разом із тим наявні кримінально-правові норми, які встановлюють відповідальність за розкриття відомостей особистого характеру, порушення недоторканності приватного життя.





    Прокопчук, Тімеа.
    Міжнародні стандарти кримінально-правової охорони інформації з обмеженим доступом [Текст] / Тімеа Прокопчук // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 232-239. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформація--Кримінально-правова охорона--Міжнародні стандарти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
таємна інформація -- розголошення інформації -- таємниця
Анотація: У статті аналізується низка міжнародних нормативно-правових актів, що містять стандарти кримінально-правової охорони інформації з обмеженим доступом. Проаналізовано їх основний зміст, поділено їх на групи за предметом правового регулювання та юридичною силою. Зокрема, автором поділено типи міжнародних стандартів кримінально-правової охорони інформації з обмеженим доступом на три групи, а саме на міжнародні конвенції, предметом регулювання яких є права людини, міжнародні конвенції щодо боротьби з певними злочинними явищами (транснаціональна злочинність, кіберзлочинність, легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), міжнародні конвенції у сфері господарської діяльності, а також акти рекомендаційного характеру – декларації, резолюції, рекомендації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тавлуй, Олена.
    Розголошення таємниці усиновлення: окремі аспекти відмежування від інших правопорушень [Текст] / Олена Тавлуй // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 6. - С. 192-195. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Всиновлення та удочеріння--Розголошення таємниці--Кримінально-правова кваліфікація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
усиновлювач -- конфіденційна інформація -- професійна таємниця
Анотація: У статті розглянуто питання, пов’язані з розмежування складу кримінального правопорушення, який передбачає кримінальну відповідальність за розголошення таємниці усиновлення (стаття 168 Кримінального кодексу України) зі складом кримінального правопорушення, передбаченого статтею 182 (порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України, а також кримінально-правової кваліфікації цих суспільно небезпечних дій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)