Дятленко, Т.
    Символічний пейзаж як елемент метафізичного виміру у романі В. Барки "Жовтий князь" : до проблеми формування вмінь аналізувати пейзаж у прозових творах різних художніх систем [Текст] / Т. Дятленко // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2010. - № 4. - С. 14-17. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Новітня--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
робота над твором -- словесна символіка -- письменник-емігрант
Анотація: Мета статті - допомогти вчителю-словеснику побудувати роботу над романом В. Барки "Жовтий князь" так, щоб донести до свідомості учнів-читачів символіку образів, знаків, зрозуміти їх ідейно-художнє та функціональне навантаження.


Дод.точки доступу:
Барка, Василь (укр. письм., пер. ; 1908-2003) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Тимошенко, Л.
    Дружба - найнеобхідніше в житті : урок української літератури у 6 класі : [про Ярослава Стельмаха] [Текст] / Людмила Тимошенко // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 1. - С. 9-10.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Стельмах Ярослав Михайлович (р.н. 1949)
   Українська література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
твір "Митькозавр з Юрківки..." -- життя і творчість письменника -- робота над твором -- робота в групах -- словникова робота
Анотація: Подано розробку уроку за темою: "Ярослав Стельмах. "Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера" (фрагмент)". Урок має на меті за допомогою мультимедійних засобів навчання ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменника, надати ідейно-художній аналіз твору, розвивати творчі здібності та виховувати естетичні смаки учнів.


Дод.точки доступу:
Стельмах, Ярослав Михайлович (1949) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Бондаренко, Юрій
    Пообразний аналіз: зміст, загальні принципи, види характеристик [Текст] / Юрій Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2016. - № 3. - С. 12-18. - Бібліогр.: 31 назва.
Рубрики: Українська література--Образи, теми, сюжети
Кл.слова (ненормовані):
образ-персонаж -- робота над твором -- художній образ
Анотація: У статті підсумовано результати, опубліковані в низці праць, присвячених проблемі вивчення образів-персонажів літературних творів у школі. Автор матеріалу узагальнює діяльність учителя й учнів у процесі аналізу літературних героїв, а також формує концептуальні засади такої роботи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лагола, І.
    Формування в учнів навичок структурно-смислового аналізу художнього тексту на прикладі творів І. Андрусяка [Текст] / Ірина Лагола // Початкова школа. - 2017. - № 12. - С. 18-22. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Початкового навчання--Літературне читання
   Дитяча література--Андрусяк І.

Кл.слова (ненормовані):
аналіз тексту -- твори І. Андрусяка -- учні початкової школи -- робота над твором
Анотація: На думку авторів, запропонований підхід до структурно-смислового аналізу художніх текстів, сприятиме фаховій підготовці майбутніх учителів початкової школи, формуванню їхніх професійних умінь і навичок. На прикладі цього підходу розглянуто творчість українського дитячого письменника Івана Андрусяка, який увійшов до оновленої програми з літературного читання.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Іщенко, Олена.
    Підручники для Нової української школи - помічники вчителя у формуванні критичного мислення учнів молодших класів [Текст] / Олена Іщенко, Світлана Логачевська // Початкова школа. - 2019. - № 3. - С. 4-7.
Рубрики: Педагогіка--Підручники та навчальні посібники
Кл.слова (ненормовані):
підручники -- українська мова та читання -- Я досліджую світ, курс -- Нова українська школа -- критичне мислення -- робота над твором -- уривки казки -- початкова школа -- 2 клас
Анотація: У статті розглянуто, як досягаються зазначені цілі у підручниках, на прикладі підручників для 2 класу "Українська мова та читання", автори О. Іщенко, С. Логачевська та "Я досліджую світ", автори О. Іщенко, О. Ващенко, Л. Романенко (видавництво "Літера ЛТД"). В основу статті покладено роботу над одним твором – "Слон Елмер" (за Девідом Маккі), розраховану на два-три уроки. До фрагментів уроків за цією казкою залучено для ілюстрації деяких тез уривки з підручників "Українська мова та читання" і "Я досліджую світ".


Дод.точки доступу:
Логачевська, Світлана