Футало, Т. В.
    Регіональний аспект територіальної оцінки інтенсивності конкурентного середовища у роздрібній торгівлі [Текст] / Т. В. Футало // Регіональна економіка. - 2009. - № 2. - С. 206-213. - Бібліогр.: с. 213 (6 назв).
Рубрики: Територіальний ринок--Конкуренція
   Торгівельна діяльність--Товарний обіг--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Споживач -- Інтенсивність -- Ринкова частка -- Продаж
Анотація: Визначені сутність інтенсивності конкурентного середовища у роздрібній торгівлі, умови та чинники його формування і розвитку. Запропоновано розрахунок територіальної оцінки інтенсивності конкурентного середовища у роздрібній торгівлі на основі визначення ступеня подібності ринкових часток конкурентів, а також за допомогою показників, які враховують динаміку ринку і його рентабельність. На базі цього обгрунтовано нові перспективні тенденції та закономірності розвитку роздрібної торгівлі.





    Карпова, Я. Ю.
    Маркетинговий аналіз ефективності функціонування товарного ринку хлібних продуктів у Львівській області [Текст] / Я. Ю. Карпова // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 232-239. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальна економіка--Соціально-економічний розвиток
   Маркетинг--Товарний ринок

Кл.слова (ненормовані):
Ринкова частка -- Ринкові бар'єр -- Показники концентрації -- Ринкова структура
Анотація: Заппопоновано нові підходи щодо оцінки ефективності функціонування товарних ринків (на прикладі ринку хлібних продуктів у Львівській області) на основі балансового методу та розрахунку показників концентрації. При аналізі формування і функціонування структури ринку хлібних продуктів у Львівській області було взято до уваги основні критерії, які визначають тип товарного ринку, а саме: кількість виробників, їхню ринкову частку, характер продукту, особливості контролю за цінами з боку держави. Обгрунтовано висновок щодо рівня конкуренції на ринку та визначення бар'єрів входу на ринок іншими суб'єктами підприємницької діяльності.





    Волошин, Ігор.
    Оцінка ліквідності банківської системи за допомогою матриць платежів [Текст] / Ігор Волошин // Банківська справа. - 2017. - № 2. - С. 102-109 : табл., форм. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моделювання--Економічне
   Банківська система України--Ліквідність

Кл.слова (ненормовані):
ринкова частка -- коефіцієнт резервування -- центральний банк -- грошова теорія виробництва -- банки -- фірми -- споживачі -- домогосподарства -- ліквідність
Анотація: Запропоновано простий підхід, який у задачах з моделювання поведінки банківської системи як цілого дає змогу контролювати ліквідність - спроможність банків здійснювати платежі. Спираючись на грошову теорію виробництва, запропоновано упорядкувати платежі між клієнтами банків у двох матрицях, які описують платежі фірм-виробників та споживачів-домогосподарств. Це, у свою чергу, обгрунтовує необхідність розрізняти коефіцієнти резервування коштів фірм-виробників та коштів споживачів-домогосподарств. Запропонований підхід повністю сумісний з підходом взаємоузгоджених запасів та потоків. Наводяться формула для обчислення ймовірності втрати резервів у Центральному банку та результати розрахунків коефіцієнтів резервування.

Є примірники у відділах:
(28.09.2017р. - Б.ц.) (вільний)