Ніколаєв, Є. Б..
    Адаптація українських наукових економічних журналів до сучасних міжнародних академічних стандартів [Текст] / Є. Б. Ніколаєв // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 17-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Наукові фахові видання--Нормативні вимоги--Шляхи вдосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
наукова публікація -- академічні стандарти -- наукометрична база даних -- редакційна політика -- рецензування -- електронний науковий журнал
Анотація: Висвітлюються проблеми впровадження справжнього, сутнісного (замість формально-фіктивного) інституту рецензування, подолання зовнішніх ознак неповаги до авторів і читачів, перепон до надання анотаціям до статей і самим статтям того змісту й структури, що прийняті в сучасній міжнародній науці. Названо ключові недоліки чинних нормативних вимог до наукових фахових видань. Запропоновано перщочергові напрями вдосконалення редакційної політики наукових економічних видань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Участь у роботі редакційних колегій наукових журналів - шлях до підвищення рейтингу видання [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко, Анна Ігорівна Радченко, Мирослава Вікторівна Язвинська // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 6. - С. 58-67 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- редакційна колегія -- редакційна політика -- іноземні члени редколегій
Анотація: У статті розглянуто питання, що стосуються залучення вітчизняних науковців до діяльності редколегій іноземних наукових періодичних видань, а також участі іноземних учених у роботі редакційних колегій українських наукових журналів. Очевидно, що така міжнародна співпраця має позитивно впливати на розширення кола авторів і читачів видання, помітність журналу у світовому інформаційному просторі та його рейтинги. Однак проведений аналіз засвідчив наявність певного дисбалансу: до складу редколегій журналів НАН України іноземних науковців входить більше, ніж українських учених до редакційних колегій закордонних видань. Крім того, низька частка статей закордонних авторів в українських виданнях може свідчити про недостатньо активну участь іноземних науковців у роботі академічних видань, тобто про ймовірність їх формального входження до складу редакційних колегій. Отже, в деяких випадках залучення іноземних фахівців є не результатом провадження свідомої редакційної політики, орієнтованої на підвищення рейтингу і наукового впливу видання, а скоріше намаганням задовольнити вимоги атестаційних органів.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна; Язвинська, Мирослава Вікторівна