Шпиталь, Анатолій.
    Віктор Некрасов: по той бік стіни [Текст] / А. Шпиталь // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр. у підряд. прим.
Рубрики: Художня література--Проза, 20 ст.
   Письменники діаспори--Франція

Кл.слова (ненормовані):
Еміграція -- Дорожні нотатки -- Радянська література
Анотація: Мова йде про російського письменника В. Некрасова. Відзначився своїми творами про Велику Вітчизняну війну. Письменник виступав проти радянського режиму, не розумів його, тому й доводилося жити в еміграції. У статті розглянуто також його стосунки з українською літературою, іншими письменниками, зокрема з О. Довженком.


Дод.точки доступу:
Некрасов, Віктор \про нього\




    Кисла, Юлія.
    Сталінські спектаклі віри, або Як дисциплінували українських письменників у повоєнні роки / Юлія Кисла // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 6. - С. 46-56 : фот. - Бібліогр. 77 назв
Рубрики: Письменники українські--Сталінський контроль--Сталінські чистки
Кл.слова (ненормовані):
ждановські чистки -- публічні ритуали -- соцреалізм -- радянська література -- інструмент радянізації
Анотація: Розглянуто механізм сталінського контролю над культурним життям СРСР, зокрема ждановські ідеологічні чистки 1946 р. в літературі, під впливом яких виробився своєрідний ритуал каяття і самокритики, до якого мали вдаватися письменники, щоб залишитися в радянській літературі. Авторка висвітлює, як поводилися в часі ждановських чисток українські мистці: Варвара Чередниченко й Олесь Гончар, чиї долі є альтернативними в межах соцреалістичного канону.


Дод.точки доступу:
Чередниченко, Варвара Іванівна (українська письменниця і педагог ; 1896-1949) \про неї\; Гончар, Олесь Терентійович (український радянський письменник, літературний критик, громадський діяч ; 1918-1995) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)