Соколюк, З.
    Радянська державна система та горбачовські реформи [Текст] / З.Соколюк // Сучасність. - 1988. - ч.3. - С. 85-98
Рубрики: Історичні діячі СРСР--Горбачов М.


Дод.точки доступу:
Горбачов, М. \про нього\




    Портнов, А.
    Українська радянська історіографія: до постановки проблеми [Текст] / А.Портнов // Сучасність. - 2000. - N: 6. - С. 112 - 116.
Рубрики: Історіографія України





   
    Перелік держав і періодів бойових дій на їх території [Текст] // Інтелектуальна власність. - 2001. - № 8. - С. 83
Рубрики: Історія СРСР, XX ст.--Радянська Армія--Участь в бойових діях в різних країнах--Перелік країн і періодів





    Сухонос, В.
    Взаємовідносини прокуратури і органів радянської влади на місцях у 1922-1925 рр. [Текст] / В.Сухонос // Підприємництво, господарство і право. - 2001. - № 9. - С. 91-93
Рубрики: Прокуратура України
   Радянська влада--Органи--1922-1925 рр.






    Кудря, Т.
    Україна у період загострення кризи радянської системи (1965-1985 рр.) [Текст] / Т. Кудря // Історія України. - 2002. - листоп. (№ 43). - С. 15-20
Рубрики: Радянська влада--1965-1985 рр.





    Дзюба, І.
    Література соціалістичного абсурду [Текст] : (Твори українських радянських письменників 30-х років про індустралізацію, колективізацію, розкуркулення, голод) / І. Дзюба // Сучасність. - 2003. - № 1. - С. 88-112
Рубрики: Українська література 20 століття--Радянська--Теми і образи
Кл.слова (ненормовані):
Індустріалізація -- Колективізація -- Голод





    Ільюшина О.
    Класифікація методів навчання радянською дидактикою 1920-х - 1930-х рр. [Текст] / Ільюшина О. // Історія в школі. - 2004. - № 2. - С. 1 - 4
Рубрики: Дидактика радянська--Класифікація методів навчання, 20-30-ті рр.ХХ ст.





    Антонюк, Т.
    Пошуки шляхів освіти в україні у 20-х роках ХХ ст. [Текст] / Т. Антонюк // Рідна школа. - 2004. - № 4. - С. 45-47. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Освіта--Розвиток--Історія України
   Виховання--Радянська система






    Гриневич, В.
    Червона Армія у війнах і воєнних конфліктах 1939-1940 рр: за лаштунками "визвольних походів" [Текст] / В. Гриневич // Сучасність. - 2004. - № 11. - С. 95-103 ; № 12. - С. 99-109
Рубрики: Друга світова війна, 1939-1945 рр.--ПОЧАТКОВИЙ ПЕРІОД--Радянська агресія






    Дорохіна , Тамара
    Радянська доба в рецепції авторів "Визвольного шляху" [Текст] : (1948 - 1991 рр.) / Тамара Дорохіна // Київська старовина. - 2006. - № 1. - С. 126 - 134
Рубрики: Історія української зарубіжної преси--"Визвольний шлях", 1948 - 1991
Анотація: Стаття висвітлює діяльність часопису "Визвольний шлях", зорієнтовану на показ радянської дійсності та аналіз досліджуваних авторами часопису явищ.





    Даниленко, В.
    Польське та українське населення Західної України в лещатах радянського тоталітарного режиму (1939-1941 рр.) [Текст] / Даниленко В. // Історія в школі. - 2006. - №9. - С. 1-5.
Рубрики: Історія України--Радянська окупація--Західна Україна--XX-ст., !939-1941 рр.
Анотація: В статті йдеться про насадження радянського режиму на західно-українських землях :організацію влади і управління у передвоєнні роки, викорінення найменших залишків польської державності й тотальної боротьби з українським національним рухом, впровадження радянської економічної системи.





    Шпиталь, Анатолій.
    Віктор Некрасов: по той бік стіни [Текст] / А. Шпиталь // Слово і час. - 2007. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр. у підряд. прим.
Рубрики: Художня література--Проза, 20 ст.
   Письменники діаспори--Франція

Кл.слова (ненормовані):
Еміграція -- Дорожні нотатки -- Радянська література
Анотація: Мова йде про російського письменника В. Некрасова. Відзначився своїми творами про Велику Вітчизняну війну. Письменник виступав проти радянського режиму, не розумів його, тому й доводилося жити в еміграції. У статті розглянуто також його стосунки з українською літературою, іншими письменниками, зокрема з О. Довженком.


Дод.точки доступу:
Некрасов, Віктор \про нього\




    Дудченко, О.
    Правові засади становлення та діяльності колегій народних комісаріатів радянської України [Текст] / О. Дудченко // Право України. - 2008. - № 12. - С. 146-154. - Библиогр.: с. 154 (17 назв)
Рубрики: Органи виконавчої влади в Україні--Історія
   Колегія народних комісаріатів--Етапи становлення--Радянська Україна

Анотація: Системне дослідження колегій народних комісаріатів у радянській Україні.





    Тимошенко, Ірина.
    Українське книгознавство у 60-70-х роках ХХ ст. [Текст] / Ірина Тимошенко // Бібліотечний вісник. - 2008. - № 5. - С. 17-23
Рубрики: Книгознавство
   Документознавство--Історія

Кл.слова (ненормовані):
українське книгознавство, наука про книгу, Українська радянська енциклопедія, книгознавча думка.
Анотація: У статті розглянуто особливості формування вітчизняного книгознавства у 60-70-х роках ХХ ст. Охарактеризованоосновні напрями розвитку науки про книгу в ці роки: теоретичний, історичний, освітній, видавничо-поліграфічний та бібліографічний. Наведено визначення книгознавства як галузевого комплексу наукових дисциплін, сформульоване Ф. Максименком на початку 60-х років. Доведено, що праці українських науковців 60-70-х років засвідчували еволюцію книгознавчої думки незважаючи на значні ідеологічні утиски.


Дод.точки доступу:
Ісаєвич, Я. \о нем\; Максименко, Ф. \о нем\; Молодчиков, О. \о нем\; Рудь, М. \о нем\




    Коляда, І.
    Методика організації та проведення уроку- прес- конференції з теми : ,, Радянська модернізація в Українській Радянській Соціалістичній Республіці." : ( Історія України, 10 клас) / І. Коляда // Історія України. - 2008. - №3. - С. 20-24.
Рубрики: Методика викладання--Історія України--Урок прес- конференція --Політика радянської модернізації -- УРСР.
Анотація: Урок узагальнення та систематизації знань про історичні умови проведення політики радянської модернізації В УРСР.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    , Левітас Ф.
    Становлення держави І права в радянській Україні ( 1917-1920 рр.) / Левітас Ф. , Котюк В. // Історія в школі. - 2008. - N10. - С. 40-45.
Рубрики: Історія держави і права України-- Радянська влада--Державність, 1917-1920 рр.
Анотація: Про створення органів соціалістичної державності, закони, декрети нового уряду в Українській Соціалістичній Радянській республіці.


Дод.точки доступу:
, Котюк В.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Кульчицький, С.
    "Великий перелом": Україна в період 1923-весни 1930 рр. Стаття четверта "Політика Кремля щодо України" [Текст] : методичний матеріал / С. Кульчицький // Історія в школах України. - 2008. - № 3. - С. 54-56. - бібліогр.: 12 назв. - Зміст: "Подвійна бухгалтерія" ; Політика коренізації
Рубрики: Історія України, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
радянська влада -- унітарна країна -- партійні комітети
Анотація: Стаття розглядає національну політику Кремля у 20-х рр. , а також клубок соціальних, економічних і на ціональних проблем, який зав"язався в Україні на початку 30-х років і спокусив Кремль розрубати гордіїв вузол суперечностей випробуваним у 1921 р. способом - за допомогою терору голодом.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Гладкий , С.
    Кооперативна ідея і правова ідеологія в Радянській Україні: анатомія антагонізму [Текст] / С. Гладкий // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 6. - С. 75-78. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Кооперація--Історія
   Радянська Україна
Анотація: Започатковується заповнення зазначеної прогалини в історико-правовій науці.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Хархун, Валентина.
    Ленініана як естетичний проект [Текст] / В. Хархун // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 33-43. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Літературознавство--Образи в літературі
   Радянська література--Соцреалізм

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Історизм -- Література
Анотація: У статті аналізується ленініана як проект соцреалізму, який визначив кодифікування позитивного героя, типологію функціональних ролей митця, ідеологічні й естетичні програми літератури. Зокрема, авторка зосереджує увагу на теоретичних аспектах формування образу Леніна як взірця позитивного героя, розглядає категорії історизму, типового і трагічного як форманти канону вербального зображення Леніна. Досліджуються такі функціональні ролі соцреалістичного письменника, як "медіум", "боєць", "дослідник", з'ясовується роль ленініани у формуванні феномену "радянської літератури".





    Хархун, Валентина.
    Ленін як тоталітарний Христос [Текст] / В. Хархун // Слово і час. - 2008. - № 11. - С. 14-29. - Бібліогр. : с. 29.
Рубрики: Літературознавство--Образи і теми в літературі
   Культурологія радянська--Культ Леніна

Кл.слова (ненормовані):
Євангеліє -- Географічна ленініана -- Тоталітарна Іконографія
Анотація: У статті досліджується механізм моделювання й оприявлення образу Леніна як тоталітарного Христа. Специфіку ленініани як тоталітарного євангелія авторка розглядає, аналізуючи мовні дії: розповіді як модусу створення, опису як модусу наповнення та розмови як модусу одкровення. У статті також досліджена нова іконографія з виразними христологічними конотаціями, в якій вирізнено символічний, історичний та ідеалістичний етапи моделювання образу Леніна.