Оверчук, Сергій.
    Спеціальна та персональна підсудність в аспекті принципу рівності громадян перед законом і судом [Текст] / Сергій Оверчук // Підприємництво, господарство і право. - 2004. - № 2. - С. 110-114. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Кримінальний процес--Підсудність--Класифікація





    Оверчук, Сергій.
    Проблеми визначення персональної підсудності в проекті нового Кримінально-процесуального Кодексу України [Текст] / Сергій Оверчук // Підприємництво, господарство і право. - 2004. - № 4. - С. 122-125. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Кримінально-процесуальний кодекс--Персональна підсудність--Україна





   
    Територіальна підсудність адміністративних справ [Текст] // Юридична Україна. - 2006. - № 5. - С. 114
Рубрики: Судочинство в Україні--АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД М. КИЄВА
Кл.слова (ненормовані):
БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ -- ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ
Анотація: Про рішення Апеляційного Суду м. Києва у справі за позовом про визнання неправомірною бездіяльність та про зобов'язання задовольнити інформаційні запити.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




   
    Підсудність кількох вимог, пов'язаних між собою [Текст] // Юридична Україна. - 2006. - № 7. - С. 109
Рубрики: Судова практика--АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД--КИЇВ
Кл.слова (ненормовані):
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ
Анотація: Про рішення Апеляційного суду м.Києва у справі за позовом про визнання недійсним статуту ТОВ, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість та первинних бухгалтерських документів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Апеляційний суд (Київ).
    Договірна підсудність. Рішення суду від 04.01.2007 р. [Текст] / Апеляційний суд (Київ) // Юридична Україна. - 2007. - № 4. - С. 100
Рубрики: Апеляційний суд--Рішення--Кредитний договір--Київ

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільних прим. немає
-ЕП) зайняті




    Борко, А. Л.
    Щодо компетенції адміністративних судів України [Текст] / А.Л. Борко // Митна справа. - 2007. - № 5. - С. 68-71. - Библиогр.: с. 71 (7 назв.)
Рубрики: Адміністративний процес
   Адміністративна юрисдикція

   Предметна підсудність

Анотація: Розглянуто компетенція адміністративних судів України різних рівнів, її законодачого закріплення.





    Діковська, І.
    Способи вирішення спорів про відповідальність за конвенцією про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень, підписаною у Монреалі 28.05.1999 р. [] / І. Діковська // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 11. - С. 53-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монреальська конвенція--Арбітраж--Міжнародна підсудність, 1999 р.
Анотація: У статті аналізуються норми Конвенції про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень, підписаної у Монреалі 28.05.1999 р., що визначають міжнародну підсудність, особливості арбітражного розвитку спорів про відповідальність перевізника з міжнародних повітряних перевезень.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Бутирський, Андрій Анатолійович.
    Особливості вирішення цивільних спорів у Польщі [Текст] / А. А. Бутирський // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 261-266. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Спори--Господарське право--Республіка Польща
Кл.слова (ненормовані):
окружний суд -- господарські спори -- підсудність -- позовна заява -- апеляція
Анотація: Проаналізовано Цивільний процесуальний кодекс Польщі, його окремі інститути, а також досліджено останні зміни.





    Шминдрук, Ольга.
    Характеристика інституту віддання до суду в Федеративній республіці Німеччина [Текст] / Ольга Шминдрук // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 96-100. - Бібліогр. в примітках: с. 99-100
Рубрики: Кримінальний процес--Віддання до суду--Федеративна Республіка Німеччина
Кл.слова (ненормовані):
обвинувачений -- підсудний -- попереднє розслідування -- основний судовий розгляд -- підсудність
Анотація: У статті розглядаються зміст, завдання та процедура стадії віддання до суду згідно з положеннями Кримінально-процесуального кодексу Федеративної Республіки Німеччина.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єфімов, Олександр.
    Правові засади підсудності цивільних справ [Текст] / Олександр Єфімов // Юридична Україна. - 2015. - № 6. - С. 29-39. - Бібліогр. в примітках: с. 39
Рубрики: Цивільне судочинство--Підсудність--Правові засади
Кл.слова (ненормовані):
юрисдикція -- компетенція -- підвідомчість -- виключна підсудність -- форма захисту -- спірні правовідносини -- альтернативна підсудність -- договірна підсудність -- спори про підсудність -- зміна підсудності
Анотація: Стаття присвячена питанням визначення підсудності цивільних справ у системі судів загальної юрисдикції. У ній досліджено поняття «підсудність», розкрито значення розмежування судів за функціональною та територіальною ознаками, класифікацію видів підсудності та дії суду в разі виявлення порушення правил про підсудність. У статті розкрито питання, факти та обставини, які суд повинен дослідити з метою усунення помилки при встановленні підсудності йому цивільної справи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гладун, Олександр.
    Проблемні аспекти нового порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання [Текст] / Олександр Гладун, Олег Настасяк // Вісник прокуратури. - 2016. - № 3. - С. 90-98. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Кримінальний кодекс--Строк попереднього ув'язнення--Строк покарання--Проблеми зарахування
Кл.слова (ненормовані):
засуджений -- взяття під варту -- попереднє ув'язнення -- позбавлення волі -- підсудність -- звільнення від відбування покарання
Анотація: Проаналізовані положення Закону України "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання" від 26 листопада 2015 р. № 838-VIII та практика його застосування. Розглянуто нові правила зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання, визначено коло осіб, на яких вони поширюються, встановлено територіальну пілсудність цих справ.


Дод.точки доступу:
Настасяк, Олег
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Про підсудність справи за позовом про розірвання шлюбу з іноземним елементом [Текст] // Право України. - 2018. - № 10. - С. 223-225
Рубрики: Шлюб з іноземцем--Розірвання--Практика
Анотація: Стаття висвітлює витяг із постанови Верховного Суду про підсудність справи за позовом про розірвання шлюбу з іноземним елементом, сформований Л. Сидоровою.





    Волкова, Ірина.
    Юридичні факти-стани у динаміці конституційних правовідносин [Текст] / Ірина Волкова // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 140-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
членство в політичній партії -- громадському об’єднанні -- державна служба -- суд -- підсудність -- мирні зібрання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню місця та ролі юридичних фактів-станів у динаміці конституційних правовідносин. Здійснено системний аналіз видів юридичних-фактів станів у динаміці конституційних правовідносин на основі узагальнення теоретичних досліджень та приписів конституційного законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Alimenko, Oleksandr.
    The specifics of establishing jurisdiction in hereditary cases with a foreign element [Text] / Oleksandr Alimenko // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - P5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Підсудність--Іноземний елемент--Україна
Кл.слова (ненормовані):
підсудність українським судам -- спадкові справи -- відкриття провадження -- іноземний елемент -- принцип національного режиму
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей визначення підсудності українським судам спадкових справ з іноземним елементом. Сформовано співвідношення понять «міжнародна», «родова» та «територіальна» підсудність, визначено послідовність їх застосування на практиці. Автор аналізує внутрішнє законодавство України, що врегульовує правила визначення підсудності цивільних справ (зокрема, спадкових) з іноземним елементом.





    Фурса, Євген.
    Предмет оскарження діяльності або бездіяльності консула при вчиненні нотаріальних дій: актуальні питання [Текст] / Євген Фурса // Право України. - 2020. - № 9. - С. 183-198. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріальна діяльність--Бездіяльність консула--Оскарження--Підсудність
Анотація: Надано обґрунтування нового погляду на проблему охорони та захисту прав громадян і юридичних осіб, які постраждали або вважають себе такими, що зазнали порушення власних прав, під час вчинення нотаріальної дії консулом. При цьому увагу приділено аналізу адміністративного та судового порядків захисту прав таких осіб.





    Городецька, Марина.
    Співвідношення предмета відання та кримінальних процесуальних повноважень [Текст] / Марина Городецька // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 232-236. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Процесуальні повноваження
Кл.слова (ненормовані):
підслідність -- підсудність -- предмет відання -- суб’єкт кримінального повноваження
Анотація: У статті розглядається співвідношення предмету відання та кримінальних процесуальних повноважень. На підставі аналізу теоретичних уявлень зроблено висновок про те, що кожному уповноваженому суб’єкту мають бути надані повноваження, які нададуть змогу вчинити такий вплив на предмет відання щоб здійснити поставлену кримінальну процесуальну функцію. З урахуванням визначення того, що реалізація прав учасників становить внутрішній зміст предмету відання у кримінальному процесі, встановлено, що у суб’єкта мають бути визначені повноваження щодо усієї сфери визначеного предмету відання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Городецька, Марина.
    Функціональний предмет відання у кримінальному процесі [Текст] / Марина Городецька // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 328-332. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Підслідність--Підсудність
Кл.слова (ненормовані):
повноваження -- суб’єкт кримінального провадження -- учасники кримінального процесу
Анотація: У статті розглядається функціональний предмет відання у кримінальному процесі. Визначено, що загальний генеральний предмет відання кримінального процесу поділяється на функціональні предмети відання. Поділ на функціональні предмети відання є поділом за змістовим наповненням. У статті зазначено, що реалізація кримінальних прав входить до змісту усіх уповноважених органів судочинства, але у різній формі. Органи обвинувачення реалізують кримінальне право у формі формулювання обвинувачення, визначення його меж. Остаточне визнання кримінально-правових відносин та остаточна реалізація кримінального права належить до предмета відання судових органів.





    Гусаров, Костянтин Володимирович.
    Визнання факту народження або смерті на тимчасово окупованій території за правилами окремого провадження [Текст] / Костянтин Володимирович Гусаров, Олександр Ігорович Попов // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 188-202. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Доказування
Кл.слова (ненормовані):
збройна агресія Російської Федерації -- підсудність -- доказування -- процедура розгляду справи
Анотація: Стаття присвячена дослідженню практики застосування новели окремого провадження цивільного судочинства, зокрема визнанню факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України. Проаналізовано окремі нормативні акти та законодавчі зміни, ухвалені для захисту прав і суб’єктів правовідносин у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, здійсненою з метою порушення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, що вважається актуальністю обраної тематики даної статті. Звертається увага на труднощі доказування зазначеного факту, особливості процедури розгляду справ вказаної категорії, суб’єктного складу процесуальних правовідносин та наслідків набрання судовим рішенням законної сили.


Дод.точки доступу:
Попов, Олександр Ігорович




    Скіченко, Альона.
    Розгляд судом справ про усиновлення: порівняльний аналіз цивільного процесуального законодавства України та Франції / Альона Скіченко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Всиновлення та удочеріння--Цивільне процесуальне законодавство--Порівняльний аналіз--Україна--Франція
Кл.слова (ненормовані):
рішення суду -- цивільний процес -- сім’я -- підсудність
Анотація: У статті досліджуються проблемні питання процесуальної регламентації усиновлення, визнання усиновлення недійсним, скасування усиновлення за законодавством України в порівнянні з відповідним законодавством Франції. Робиться спроба відшукати спільні та відмінні ознаки в нормативному регулюванні усиновлення.





    Баб’юк, Марія.
    Правила інстанційної юрисдикції та наслідки їх порушення в цивільному судочинстві [Текст] / Марія Баб’юк, Олена Руденко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Інстанційна юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
підсудність -- інстанційність -- повноваження -- цивільна справа
Анотація: Статтю присвячено дослідженню інстанційної юрисдикції у цивільному судочинстві, наслідків порушення правил інстанційної юрисдикції та визначенню на цій основі шляхів удосконалення правового регулювання у цій сфері. Зроблено висновок про те, що за чинним цивільним процесуальним законодавством за правилами інстанційної юрисдикції визначаються цивільні справи, що розглядаються апеляційними судами як судами першої інстанції, та порядок визначення компетентного апеляційного суду за територіальною ознакою, випадки виконання Верховним Судом повноважень суду апеляційної інстанції, функції кожної судової ланки у системі судів з розгляду і вирішення цивільних справ.


Дод.точки доступу:
Руденко, Олена