Ключові компетентності для освіти впродовж усього життя : з рекомендацій Європейського парламенту та Європейської Ради [Текст] // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 1. - С. 4-10.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Зміст освіти--Компетентність
   Освіта--Організація

   Суспільні науки--Комплексні проблеми суспільних наук

Кл.слова (ненормовані):
спілкування рідною мовою -- спілкування іноземними мовами -- математична компетентність -- ІКТ-компетентність -- навчання вчитись -- соціальна і громадянська компетентність -- підприємницька компетентність -- культурна компетентність
Анотація: Стаття є перекладом тексту з Інтернету (сайт "Острів знань"). Читачів ознайомлено з Рекомендаціями, основні цілі яких є: 1) визначити і сформулювати ключові компетенції, необхідні для персонального забезпечення, активного громадянства, соціальної єдності, працездатності у суспільстві знань; 2) підтримати роботу країн-членів у їхньому забезпеченні молоді з метою її подальшого навчання і працевлаштування; 3) запровадити рамковий інструмент європейського рівня для політиків, керівників освіти, працедавців та тих, кто навчається. В статті розкрито зміст усіх вісьми найважливіших компетентностей.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Формування ключових компетентностей учнів засобами підручника "Українська мова" для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології [Текст] / С. Караман, О. Горошкіна // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 6. - С. 22-29.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Засоби навчання--Підручники та посібники
Кл.слова (ненормовані):
поглиблене вивчення української мови -- спілкування державною мовою (СДМ) -- текст -- математична компетентність -- компетентність -- інформаційно-коунікаційна компетентність -- підприємницька компетентність -- здоров'язбережувальна (ЗЗК) -- соціальна і громадянська компетентність -- загальнокультурна (ЗКК)
Анотація: Підручник націлює на зміщення акцентів із навчання насамперед граматики на оволодіння мовою як даром рідного слова, на вправляння в усному й писемному мовленні, спілкуванні, на розвиток зв'язного мовлення, на створення максимально сприятливих умов для мовленнєвої самореалізації здібних і обдарованих учнів через впровадження у практику творчих вправ, дослідницько-пошукових завдань, проведення мовних спостережень і дослідів, лінгвістичних ігор, розвиток монологічноо й діалогічного мовлення з урахуванням ситуації спілкування тощо.


Дод.точки доступу:
Караман, С.; Горошкіна, О.; Караман, О.; Попова, Л.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Шкляр, Л. М.
    Вправи для формування підприємницької компетентності під час вивчення географії [Текст] / Л. М. Шкляр // Географія та економіка в рідній школі. - 2018. - № 6. - С. 22-27.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика
Кл.слова (ненормовані):
підприємницька компетентність -- змістова лінія -- підприємливість -- фінансова грамотність -- інтерактивні вправи
Анотація: У статті вміщено вправи, що формують в учнів підприємницьку компетентність та ініціативність у рамках шкільного предмета "географія". Запропонований методичний матеріал і цікаві інтерактивні вправи дають змогу розкрити на уроках креативність, інноваційність, здатність ризикувати, які допоможуть досягти окреслених цілей, - це саме ті компетенції, на які є найбільший запит роботодавців і які життєво необхідні для розвитку сучасного учня.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гриценок, Інна.
    Проектна діяльність як засіб розвитку підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих кадрів / І. Гриценок // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2019. - № 3. - С. 45-53 . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Професійна підготовка
Кл.слова (ненормовані):
проектна діяльність -- проектна технологія -- майбутні кваліфіковані кадри -- підприємницька компетентність -- заклади професійної освіти
Анотація: У статті досліджується проектна діяльність як засіб розвитку підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих кадрів. Доведено доцільність впровадження проектної технології у навчально-виховний процес закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Проаналізовано відмінності понять компетенції та компетентності, визначення підприємницької компетенції як "духу ініціативи і підприємливості", а також якості та навички, які входять до складу компетенції підприємця, на думку європейських учених.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гільберг, Тетяна.
    Формування підприємницької компетентності в інтегрованому курсі "Я досліджую світ" [Текст] / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська // Початкова школа. - 2020. - № 2. - С. 10-15. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Я досліджую світ--Початкове навчання
Кл.слова (ненормовані):
інтегровані курси -- Я досліджую світ, курс -- підприємницька компетентність -- інтегроване навчання -- компетентнісний підхід -- фінансова грамотність -- економічне виховання -- підприємницька діяльність -- початкова школа
Анотація: У статті йдеться про те, що Концепція Нової української школи передбачає формування підприємницької компетентності з початкової школи, зокрема розглянуто формування підприємницької компетентості під час вивчення інтегрованого курсу "Я досліджую світ".


Дод.точки доступу:
Тарнавська, Світлана