Ільницький, Олег.
    Особливості провадження у справах за зверненнями органів державної податкової служби в адміністративному судочинстві України [Текст] / О. Ільницький // Юридична Україна. - 2012. - № 6. - С. 24-29. - Бібліогр. в примітках: с. 29
Рубрики: Податкова служба України--адміністративні позови--Судове провадження
Кл.слова (ненормовані):
публічно-правові спори
Анотація: Автор розглядає зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, які були внесені у зв'язку із податковою реформою. На підставі власного аналізу робляться висновки щодо впливу внесених змін на подальше функціонування механізмів адміністративної юстиції за зверненнями органів податкової служби.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Хрімлі, Олександр.
    Примирні процедури як форма захисту прав інвесторів у сфері господарювання [Текст] / Олександр Хрімлі // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Інвестиційні спори--Вирішення
Кл.слова (ненормовані):
примирні процедури -- права інвесторів -- форми ахисту -- переговори -- публічно-правові спори
Анотація: Визначено основні риси примирних процедур як форми захисту прав інвесторів у сфері господарювання. Розглянуто такі види примирних процедур: медіація, трансакція, консиліація, мінірозгляд, посередництво, переговори. Запропоновано примирні процедури, які використовуються для захисту прав інвесторів у сфері господарювання, розділити на дві групи. У статті зазначено, що примирні процедури не знайшли належного застосування в Україні, тому що відсутнє законодавче регулювання, а отже, суб’єкт публічних відносин може відмовитися від вирішення публічно-правового спору за допомогою примирних процедур за формальними підставами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Константий, Олександр.
    До питання поняття, предмета, методу і системи адміністративного судочинства України [Текст] / Олександр Константий // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Теоретико-методологічний аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративний судовий процес -- публічно-правові спори -- правосуддя в адміністративних справах -- публічна адміністрація
Анотація: У статті розглядаються теоретичні питання права адміністративного судочинства як нової процесуальної галузі права у системі права України. Викладено бачення автора щодо поняття, предмета, методу та системи цієї галузі права. Відзначається, що у статті 4 нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України, що прийнято 3 жовтня 2017 року, правовідносини, що складаються під час здійснення адміністративного судочинства, слушно позначені терміном «судовий процес». Адміністративне судочинство запропоновано теоретично визначати також поняттями «адміністративний судовий процес» і «правосуддя в адміністративних справах». До предмета правового регулювання права адміністративного судочинства віднесено відносини, пов’язані із завданнями діяльності і компетенцією адміністративних судів, з юрисдикцією і підсудністю адміністративних справ, зі складом, правами й обов’язками учасників адміністративного судочинства, з етапами і стадіями розгляду і вирішення у цьому судочинстві на основі засад диспозитивності і змагальності публічно-правових спорів, а також зі здійсненням судами контролю за виконанням їхніх рішень. У структурі права адміністративного судочинства виділено загальну й особливу частини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Монаєнко, Антон Олексійович.
    Розвиток адміністративної юстиції в Україні та Німеччині: порівняльно-правовий аспект [Текст] / Антон Олексійович Монаєнко, Олеся Ростиславівна Радишевська, Ярослав Добковскі // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 180-202. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право України--Зарубіжний досвід
   Адміністративне судочинство--Адміністративна юстиція України

Кл.слова (ненормовані):
адміністративні суди -- публічно-правові спори -- державна служба -- публічний інтерес -- адміністративний акт -- суб'єкт владних повноважень
Анотація: Основна мета роботи полягає у аналізі розвитку адміністративної юстиції в Україні та Німеччині. Для досягнення поставленої мети використано загальнонаукові принципи, методи та способи пізнання об’єкта дослідження. Логіко-семантичний метод дозволив визначити наукознавче підґрунтя дослідження правових засад організації адміністративного судочинства в Україні.


Дод.точки доступу:
Радишевська, Олеся Ростиславівна; Добковскі, Ярослав
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Монаєнко, Антон Олексійович.
    Італійський досвід функціонування адміністративної юстиції [Текст] / Антон Олексійович Монаєнко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 2. - С. 31-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративна юстиція--Зарубіжний досвід
   Публічна адміністрація--Зарубіжний досвід--Італія

Кл.слова (ненормовані):
адміністративні суди -- публічно-правові спори -- публічний інтерес -- адміністративний акт -- суб'єкт владних повноважень -- орган публічної адміністрації
Анотація: У статті авторами наведено поняття та особливості функціонування адміністративної юстиції в Італії в питаннях захисту порушених прав, свобод та інтересів людини і громадянина рішеннями, діями та бездіяльністю суб’єктів владних повноважень, аналізується система та структура органів адміністративної юстиції Італії, їх спеціалізація, особливості розгляду деяких категорій публічно-правових спорів та розмежування юрисдикції адміністративних судів та загальних судів при вирішенні деяких категорій адміністративних справ, особливості їх розгляду в адміністративних судах Італії першої та апеляційної інстанції, повноваження Державної Ради Італії в частині вирішення публічно-правових спорів, а також повноваження квазісудових органів влади Італії, які виконують функції правосуддя в сфері адміністративної юстиції.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1