Прийма, С.
    Пропорційність як принцип тлумачення права [Текст] / С. Прийма // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 4. - С. 42-48. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Право--Приципи тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
принцип пропорційності -- приватний інтерес -- публічний інтерес -- межі інтерпретації обмежень та обтяжень
Анотація: У статті здійснена загальнотеоретична характеристика принципу пропорційності тлумачення права та проаналізована його здатність бути стримуючим засобом від зловживання інтерпретатором своїми повноваженнями тлумачити обмеження індивідуальних прав. Крім того, досліджено балансуючі елементи, через які розкривається цей принцип: "публічний інтерес-привтний інтерес", "приватний інтерес - приватний інтерес", "обмеження, або преференція-мета", а також розглянуті характерні особливості принципу пропорційності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Софіюк, Тарас.
    Класифікація особистих паперів і її правове значення [Текст] / Тарас Софіюк // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Особисті документи--Класифікація--Правове значення
Кл.слова (ненормовані):
особисті папери -- право на особисті папери -- неопублікований літературний твір -- публічний перегляд -- публічне ознайомлення -- публічний інтерес
Анотація: Аналізуються критерії класифікації особистих паперів з точки зору співвідношення публічного інтересу в отриманні інформації й прав та інтересів особи, приватна сфера якої перебуває під загрозою внаслідок розголошення певних даних.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Закаленко, О.
    Позов як процесуальний засіб захисту прав, свобод та інтересів в адміністративному судочинстві [Текст] / О. Закаленко // Юридичний вісник. - 2014. - № 1. - С. 178-183. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Адміністративний позов
Кл.слова (ненормовані):
позовна заява -- публічний інтерес -- адміністративний суд
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правової природи адміністративного позову як процесуального засобу захисту прав, свобод, та інтересів публічно-правових відносин.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Тараненко, Катерина.
    Правова природа податково-правового патерналізму [Текст] / Катерина Тараненко // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 31-36. - Бібліогр. в примітках: с. 35-36
Рубрики: Податкове право--Теоретико-методологічні засади
Кл.слова (ненормовані):
платник податків -- держава -- публічний інтерес -- конфліктна природа податкового права
Анотація: У статті досліджується патерналізм як явище правової дійсності та його реалізація у податково-правових відносинах. Автор розкриває різнос тороччі форми існування патерналізму у податкова-правовій дійсності та їх впливу на правове становище суб'єктів податково-правових відносин. У статті аналізується явище податковоправового патерналізму через проблему конфлікту інтересів держави і платників податків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Первомайський, Олег.
    Поняття інтересу в цивільному праві та законодавстві [Текст] / Олег Первомайський // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 53-57. - Бібліогр. в примітках: с. 56-57
Рубрики: Цивільне право--Категорії
Кл.слова (ненормовані):
суб'єктивне цивільне право -- приватний інтерес -- публічний інтерес -- потреби -- об'єкт правового захисту
Анотація: У статті досліджується поняття інтересу як самостійне поняття цивільного права. Зокрема поняття інтересу досліджується як об'єкт правових можливостей та об'єкт правового захисту. Пропонується авторське розуміння цього поняття.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бойко, Світлана.
    Публічні фінанси у контексті генези та еволюції понятійно-категоріального апарату фінансової науки [Текст] / Світлана Бойко // Економіст. - 2015. - № 10. - С. 31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінанси--Теорія і методологія--Публічні фінанси
Кл.слова (ненормовані):
категорії -- теоретичний аналіз -- зміст -- публічний інтерес
Анотація: У статті проведено теоретичний аналіз особливостей та суперечностей трактування категорії «публічні фінанси» в контексті генези та еволюції понятійно-категоріального апарату фінансової науки. Виокремлено три періоди еволюції понятійно-категоріального апарату фінансової науки відповідно до закономірності та особливостей її розвитку в Україні, наявність та поширеність категорії «публічні фінанси» у другій половині XIX –початку XX cm.; зникнення у XX cm. внаслідок ідеологізації фінансів відповідно до положень марксистсько-ленінського вчення та необхідність ренесансу на сучасному етапі розвитку фінансів і фінансової науки. Побудовано теоретичну конструкцію публічних фінансів, елементами якої визначено публічний інтерес, публічні потреби, публічні блага, публічні доходи, публічні видатки, публічний кредит.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Муза, Олег.
    Співвідношення публічних і приватних інтересів у сфері забезпечення права на доступ до публічної інформації [Текст] / Олег Муза // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 18-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публічна інформація--Доступ до інформації--Правовий аспект
Кл.слова (ненормовані):
свобода інформації -- публічний інтерес -- приватний інтерес -- запитувач інформації -- розпорядник інформації -- забезпечення доступу до публічної інформації
Анотація: У статті розкрито необхідність здійснення ідентифікації запитувачів публічної інформації. Наведено аргументи врахування практики адміністративних судів з розгляду справ про доступ до публічної інформації. Запропоновано умови співвідношення публічних і приватних інтересів у сфері забезпечення права на доступ до публічної інформації, а саме у визначенні поняття «публічна інформація»; встановленні вичерпного переліку інформації з обмеженим доступом; врегулюванні на законодавчому рівні порядку проведення «тесту публічного інтересу» на запит на публічну інформацію.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Ковалко, Н. М.
    Сутність фінансових правовідносин: історія та сучасність [Текст] / Н. М. Ковалко // Юридична Україна. - 2019. - № 3. - С. 39-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансове право--Теоретико-методологічні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
публічний інтерес -- публічне право -- міжнародне фінансове право
Анотація: У статті досліджуються питання фінансових правовідносин. Аналізуються особливості розглядуваних відносин. Окрема увага приділяється співвідношенню національного та міжнародного фінансового права. Розглядаються фінансові правовідносини крізь призму публічного інтересу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Монаєнко, Антон Олексійович.
    Розвиток адміністративної юстиції в Україні та Німеччині: порівняльно-правовий аспект [Текст] / Антон Олексійович Монаєнко, Олеся Ростиславівна Радишевська, Ярослав Добковскі // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 180-202. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право України--Зарубіжний досвід
   Адміністративне судочинство--Адміністративна юстиція України

Кл.слова (ненормовані):
адміністративні суди -- публічно-правові спори -- державна служба -- публічний інтерес -- адміністративний акт -- суб'єкт владних повноважень
Анотація: Основна мета роботи полягає у аналізі розвитку адміністративної юстиції в Україні та Німеччині. Для досягнення поставленої мети використано загальнонаукові принципи, методи та способи пізнання об’єкта дослідження. Логіко-семантичний метод дозволив визначити наукознавче підґрунтя дослідження правових засад організації адміністративного судочинства в Україні.


Дод.точки доступу:
Радишевська, Олеся Ростиславівна; Добковскі, Ярослав
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Деревянко, Богдан.
    Міркування про необхідність запровадження концепції розвитку «приватного права» та визначення її назви і змісту [Текст] / Богдан Деревянко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 245-250. - Бібліогр. 30 назв
Рубрики: Право--Концепція розвитку--Приватне право--Запровадження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватний інтерес -- публічний інтерес
Анотація: Зроблено спробу визначитися чи потрібна сьогодні Україні концепція розвитку «приватного права». Умовний поділ права на «приватне» і «публічне» було проведено за часів Стародавнього Риму, а можливо і в більш ранніх державах, що було позитивним для тих часів. Сьогодні право серйозно відрізняється від права давнього світу, динамічно розвивається і постійно змінюється. Тому у статті було поставлено під сумнів доцільність продовження поділу права на «приватне» і «публічне». Погляди значної кількості сучасних учених вказують на наявність у більшості суб’єктів кожної галузі права і приватних, і публічних інтересів.

Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)




    Монаєнко, Антон Олексійович.
    Італійський досвід функціонування адміністративної юстиції [Текст] / Антон Олексійович Монаєнко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 2. - С. 31-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративна юстиція--Зарубіжний досвід
   Публічна адміністрація--Зарубіжний досвід--Італія

Кл.слова (ненормовані):
адміністративні суди -- публічно-правові спори -- публічний інтерес -- адміністративний акт -- суб'єкт владних повноважень -- орган публічної адміністрації
Анотація: У статті авторами наведено поняття та особливості функціонування адміністративної юстиції в Італії в питаннях захисту порушених прав, свобод та інтересів людини і громадянина рішеннями, діями та бездіяльністю суб’єктів владних повноважень, аналізується система та структура органів адміністративної юстиції Італії, їх спеціалізація, особливості розгляду деяких категорій публічно-правових спорів та розмежування юрисдикції адміністративних судів та загальних судів при вирішенні деяких категорій адміністративних справ, особливості їх розгляду в адміністративних судах Італії першої та апеляційної інстанції, повноваження Державної Ради Італії в частині вирішення публічно-правових спорів, а також повноваження квазісудових органів влади Італії, які виконують функції правосуддя в сфері адміністративної юстиції.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Шевчук, Олександр.
    Сектор безпеки України як об’єкт публічного адміністрування / Олександр Шевчук // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 138-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Публічне адміністрування--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сектор безпеки й оборони -- публічний інтерес -- об’єкт публічного адміністрування
Анотація: У статті розглянуто особливості регламентації сектору безпеки України як об’єкта публічного адміністрування. Установлено ознаки та види публічного адміністрування сектору безпеки України. Зазначається‚ що впровадження й розвиток публічного адміністрування сектору безпеки України визначає Угода про Асоціацію України з Європейським Союзом (2014 р.)‚ Стратегія сталого розвитку «Україна-2020»‚ Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України‚ Стратегія національної безпеки України (2020 р.) та інші нормативно-правові акти.