Жаровська, І.
    Ефективність державної влади [] / І. Жаровська // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 11. - С. 14-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна влада--Апарат держави--Державні органи--Ефективність державної влади
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- теорія держави і права
Анотація: Аналізуються теоретико-правові погляди на державну владу, особлива увага приділяється такій основоположній ознаці, як ефективність; розглядаються фактори, що впливають на ефективність державної влади.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Костенко, Ірина Володимирівна.
    Оскарження рішень та дій в адміністративному процесі [Текст] / І. В. Костенко // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 250-257. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Адміністративні правопорушення --Адміністративні санкції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративний процес -- оскарження рішень -- публічна влада
Анотація: Розглядаються питання оскарження в адміністративному порядку незаконних дій (бездіяльності) органів та посадових осіб у сфері публічної влади.





    Толстенко, Володимир.
    Форма держави і засоби її конституційно-правового закріплення [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2013. - № 8. - С. 37-44. - Бібліогр. в примітках: с. 43
Рубрики: Держава--Форма правління--Конституційне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- демократія -- громадянське суспільство
Анотація: Аналізуються конституційно-правові засоби нормативного визначення форми держави. Автор звертається до аналізу чинних конституцій з метою комплексної характеристики елементів форми держави, а також практики їх конституційно-правового регулювання. Обґрунтовуються шляхи удосконалення системи демократичних засад розвитку Української держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Любченко, П.
    Місцеве самрврядування як фактор забезпечення стабільності конституційного ладу і форма реалізації народовладдя в Україні [Текст] / П. Любченко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 4. - С. 58-66. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Місцеве самоврядування в Україні--Конституційно-правова відповідальність
   Народовладдя в Україні

Кл.слова (ненормовані):
конституційний лад -- конституціоналізм -- публічна влада
Анотація: У статті досліджується місцеве самоврядування як чинник забезпечення стабільності конституційного ладу і форма реалізації народовладдя в Україні. Аналізуються підходи науковців до визначення категорїй "конституційний лад", "народовладдя", "демократія", зазначається, що гармонійний розвиток інститутів громадянського суспільства є запорукою стабільності конституційного ладу, розвитку конституціоналізму й ефективної реалізації принципу народовладдя.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Гаращук, Ілона.
    Теоретичні основи феномена публічної влади у сфері місцевого самоврядування [Текст] / Ілона Гаращук // Юридична Україна. - 2015. - № 1. - С. 10-17. - Бібліогр. в примітках: с. 15-16
Рубрики: Місцеве самоврядування--Теоретико-метологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
влада -- публічна влада -- управління -- орган публічної влади
Анотація: Стаття присвячена правовій природі публічної влади місцевого самоврядування. Звертаючись до початкових для її розуміння понять і категорій, проведення їх наукового аналізу, особливу увагу приділено визначенню категорій «влада», «управління», «публічна влада», «органи публічної влади», «місцеве самоврядування», співвідношення категорій «влада» і «управління». З'ясовано, що поняття «влада» і «управління» взаємопов'язані, але не тотожні, співвідносяться як зміст і форма. Влада, що не реалізовується зовні, не здійснює управління, є лише абстрактною категорією. Вважається важливим підходити до вивчення організації публічної влади з позицій єдності, солідарності, самообмеження і суспільної результативності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Толстенко, Володимир.
    «Правова» і «політична» форма: діалектика співвідношення в правовій теорії держави [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2014. - № 3. - С. 9-16. - Бібліогр. в примітках: с. 15-16
Рубрики: Держава і право--Форми держави
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- система законодавства -- правове регулювання -- політика
Анотація: У статті досліджено діалектику співвідношення в правовій теорії держави «правової» і «політичної» форми держави. Автор розкриває специфіку та сутність цих двох форм держави, визначає об'єктивні кореляції між ними, вказує на їх роль при вивченні проце­сів трансформації форми держави у сучасних умовах. Розкрито роль політичної влади при визначенні цих двох аспектів форми держави. Обґрунтовано значення нормативно­го конституційного закріплення форми держави для її функціонування і розвитку, роз­крито причини виникнення розбіжностей між нормативно-правовою формою держави та реальною формою організації публічної влади.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипнюк, Валентина Миколаївна.
    Методологія компоративного аналізу в сучасних конституційно-правових дослідженнях [Текст] / В. М. Скрипнюк // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 85-90. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституційне право -- компаративний аналіз -- публічна влада
Анотація: Досліджено проблеми та перспективи застосування компаративної методології в сучасних конституційно-правових дослідженнях.





    Пасальський, Микола.
    Концепція публічного управління у сучасній юридичній науці [Текст] / Микола Пасальський // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 17-20. - Бібліогр. в примітках: с. 20-21
Рубрики: Державне управління--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ПУБЛІЧНА ВЛАДА -- ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ -- ПУБЛІЧНА АДМІНІСТРАЦІЯ -- ПУБЛІЧНЕ УРЯДУВАННЯ
Анотація: Дослідження актуальних питань щодо публічного управління як інституту забезпечення демократії в Україні. На основі аналізу наукових поглядів доведено, що категорія "публічне управління" не є тотожною щодо категорії "публічне урядування". Акцентується увага на тому, що термін "державне управління", який нині використовується в Україні, також не є точним відповідником терміна "публічне управління". Наголошується на необхідності провадження в науковий обсяг поняття "публічне урядування".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Цибульник, Тетяна.
    Деякі проблемні питання взаємодії органів публічної влади щодо протидії рейдерству [Текст] / Тетяна Цибульник // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 164-167. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рейдерство--Протидія--Дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- місцеве самоврядування -- розмежування повноважень -- профілактика рейдерства
Анотація: Розглядаються питання взаємодії органів публічної влади щодо протидії рейдерству в Україні як однієї із загроз національній безпеці країни, проблеми адміністративно-правового регулювання спільної діяльності органів місцевого самоврядування та органів державної влади у сфері протидії рейдерству, а також сформульовані висновки і пропозиції, спрямовані на вдосконалення законодавства в зазначеній галузі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрова, Ірина.
    Публічне управління як фактор і стимулятор модернізації адміністративного права [Текст] / Ірина Петрова, Оксана Руда // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 6. - С. 131-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Модернізація--Публічне управління
Кл.слова (ненормовані):
державне управління -- публічна влада -- суб’єкти публічного управління
Анотація: У статті досліджуються основні теоретичні засади публічного управління як якісно нової моделі організації державного управління. Пропонується авторський погляд на визначення публічного управління у функціональному та організаційному розумінні.


Дод.точки доступу:
Руда, Оксана
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Плешко, Едуард.
    Феномен відповідальності в системі прийняття управлінських рішень органами публічної влади / Едуард Плешко, Олександр Воронов // Вісник прокуратури. - 2018. - № 2. - С. 59-61 : табл.
Рубрики: Політичне управління--Управлінські рішення--Феномен відповідальності
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- публічне управління -- відповідальність
Анотація: Визначено шляхи підвищення відповідальності в системі прийняття управлінських рішень органами публічної влади, що є невід'ємною умовою вдосконалення державно-управлінських відносин і системи публічного управління взагалі. Особливої актуальності означена проблема набуває у зв'язку з виникненням дефіциту відповідальності в органах публічної влади.


Дод.точки доступу:
Воронов, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Yefimenko, Vladyslav.
    The principle of subsidiarity in modern legal systems [Text] / Vladyslav Yefimenko // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - P141-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Принцип субсидіарності
Кл.слова (ненормовані):
публічне регулювання -- публічна влада -- Європейська Конвенція із захисту прав людини та основоположних свобод
Анотація: Стаття присвячена висвітленню питання про роль та значення принципу субсидіарності як одного із принципів, який допомагає регулювати взаємозв’язки між різними рівнями влади, установами, асоціаціями. З багаторічною історією цей принцип натепер стає актуальним для розвитку сфери державного регулювання різних правових систем демократичних держав та регіональних міжнародних організацій. Принцип субсидіарності є невід’ємною частиною правових систем Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, та правового порядку Європейського Союзу.





    Рудень, Дмитро.
    Об’єднання територіальних громад як важливий феномен розвитку конституційних цінностей української правової держави [Текст] / Дмитро Рудень // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 203-207. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Децентралізація--Конституційно-правові аспекти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- уряд -- держава
Анотація: У статті висвітлено основні аспекти реформи децентралізації, її вплив на подальший розвиток української правової державності, визначено проблемні питання внутрішньо організаційного характеру органів місцевого самоврядування, які виникають у процесі здійснення владних повноважень. З’ясовано, що така реформа сьогодні поки ще є недостатньо врегульованою на законодавчому рівні.





    Федорук, Н. С.
    Публічне право України в умовах постіндустріальної держави [Текст] / Н. С. Федорук // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 51-58
Рубрики: Публічне право України
Кл.слова (ненормовані):
держава -- людиноцентризм -- публічна влада -- індустріальна держава -- постіндустріальна держава -- інформаційне суспільство
Анотація: У статті досліджено проблему невідповідності сучасної доктрини публічного права принципам гуманізму та людиноцентризму, яка зумовлена відсутністю належної уваги науковців до проблеми трансформації сутності та функцій сучасної держави як об’єкта дослідження публічно-правових наук. У статті досліджувалися закономірності співвідношення права і публічної влади, суті та меж державного примусу, а також пов’язаних з цим змінами ролі і місця особи у державі нового типу.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Колодій, Олексій.
    Принципи конституційно-правового статусу українського народу: поняття та ознаки [Текст] / Олексій Колодій // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 216-220. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Український народ--Правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- конституційні принципи -- правосуб’єктність
Анотація: Принципи конституційно-правового статусу українського народу – це найбільш загальні, основоположні, нормативно-регулятивні або свідомо-вольові правила поведінки або основні начала (ідеї), що спільно з правосуб’єктністю, повноваженнями (правами та обов’язками) і гарантіями визначають правове положення українського народу у національному суспільстві та державі серед інших народів, закордонних суспільств і держав, міжнародних об’єднань, демонструючи його сутність і соціальне призначення.





    Парило, Т. С..
    Сутність взаємодії органів публічної влади з недержавними організаціями у сфері гуманітарного розвитку регіону [Текст] / Парило // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2020. - N 2. - С. 60-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публічна влада --Громадські організації--Територіальні громади
Кл.слова (ненормовані):
Публічна влада -- Громадські організації -- Територіальні громади
Анотація: У статті обгрунтовано, що основою реалізації громадської думки має стати взаємодія органів публічної влади з громадськими організаціями.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)