Пухтецька, А.
    Поняття Європейського адміністративного простору: необхідність запровадження у вітчизняній адміністративно- правовій науці [Текст] / А. Пухтецька // Юридична Україна. - 2006. - № 2. - С. 38-44
Рубрики: Адмiнiстративне право України--ЄВРОПЕЙСЬКИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОСТІР
Кл.слова (ненормовані):
КОНВЕРГЕНЦІЯ -- ПУБЛІЧНА АДМІНІСТРАЦІЯ -- ЄАП
Анотація: В статті розкривається поняття Європейського адміністративного простору та аргументується необхідність запровадження цього поняття у вітчизняній адміністративно-правовій науці.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Пухтецька, А.
    "Європейський адміністративний простір" як новела української адміністративно-правової науки: понятійно-термінологічна характеристика [Текст] / А. Пухтецька // Юридична Україна. - 2006. - № 8. - С. 41-45. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Адміністративне право України--ЄВРОПЕЙСЬКИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОСТІР
Кл.слова (ненормовані):
КОНВЕРГЕНЦІЯ -- ПУБЛІЧНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Анотація: Метою статті є обгрунтування змісту низки понять і термінів, що безпосередньо пов'язані із використанням в українській адміністративно-правовій науці такої нової категорії як ЄАП.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Авер'янов, Вадим.
    Удосконалення побудови та діяльності вітчизняних органів державного управління з урахуванням європейських принципів і стандартів [] / В. Авер'янов, А. Пухтецька // Юридична Україна. - 2010. - № 11. - С. 4-14. - Бібліогр. в примітках с. 13-14
Рубрики: Державне управління--Система органів--Удосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна реформа -- кодифікація -- публічна адміністрація
Анотація: Висвітлені пріоритетні напрями удосконалення побудови та діяльності вітчизняних органів державного управління з урахуванням європейських принципів і стандартів, сформованих провідними європейськими регіональними організаціями.


Дод.точки доступу:
Пухтецька, Алла
Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Мацелик, Тетяна Олександрівна.
    Класифікація суб’єктів адміністративного права [Текст] / Т. О. Мацелик // Держава і право. - 2011. - Вип. 53. - С. 248-253. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Адміністративне право
Кл.слова (ненормовані):
статус -- особа -- публічна адміністрація
Анотація: Аналізуються основні підходи до класифікації суб’єктівадміністративного права.





    Мирошниченко, Олексій Олексійович.
    Поняття і сутність юридичних гарантій реалізації громадянами права на звернення до органів державної виконавчої влади [Текст] / О. О. Мирошниченко // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 191-197. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Органи виконавчої влади--Звернення громадян--Права людини--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічна адміністрація -- правовий статус особи -- юридичні гарантії -- управлінська діяльність
Анотація: Аналізується роль органів виконавчої влади як складової апарату держави у забезпеченні реалізації громадянами закріпленого Конституцією України права на звернення.





    Лощихін, Олександр Миколайович.
    Концептуальні засади публічної адміністрації: проблеми визначення дефініції, принципи та функції [Текст] / О. М. Лощихін // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 204-219. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Органи виконавчої влади--Конституційне право
Кл.слова (ненормовані):
публічна адміністрація -- самоврядування
Анотація: У контексті дослідження функцій публічної адміністрації аналіз функцій управління, функцій державного апарату, держави в цілому має велике науково-методологічне значення.





    Делія, Юрій Володимирович.
    Методологія та принципи дослідження проблем правотворчості суб’єктів місцевого самоврядування в Україні [Текст] / Ю. В. Делія // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 156-161. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Управління--Україна
   Громадянське суспільство--Демократичні свободи

Кл.слова (ненормовані):
методологія правотворчої діяльності -- публічна адміністрація
Анотація: Розглянуто питання метології та принципів дослідження правотворчої діяльності суб’єктів місцевого самоврядування як складової публічної адміністрації в Україні.





    Оніщук, Микола Васильович.
    Система стримувань і противаг в українській моделі організації влади: проблеми і шляхи вдосконалення [Текст] / М. В. Оніщук // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 110-116.
Рубрики: Державна влада--Конституційне право
   Конституціалізм--Політична ідеологія

Кл.слова (ненормовані):
конституціоналізм -- парламент -- публічна адміністрація -- верховенство права -- легітимація
Анотація: Охарактеризовані стан, проблеми і тенденції розвитку конституційно-правових інститутів, що забезпечують функціонування системи стримування і противаг в українській моделі організації влади.





    Сич, М. О.
    Дослідження проблематики протидії корупційним правопорушенням у фаховій літературі [Текст] / М. О. Сич // Митна справа. - 2013. - № 2. - С. 122-126. - Библиогр.: с. 126 (16 назв.)
Рубрики: Антикорупційне законодавство
   Антикорупційна політика

   Система громадського контролю--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Державні службовці -- Публічна адміністрація -- Суспільна свідомість
Анотація: Зроблена спроба здійснити аналіз наукових досліджень протидії та боротьби з корупцією.





    Костенко, Інеса.
    Особливості правовідносин за участю приватних осіб щодо доступу до публічної інформації / Інеса Костенко // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 2. - С. 45-48
Рубрики: Масова інформація--Публічна--Правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
публічна адміністрація -- публічна інформація -- інформаційна діяльність
Анотація: Стаття присвячена розгляду щодо особливостей доступу до публічної інформації як адміністративно-правових та інформаційно-правових відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ширшикова, Руслана.
    Сучасні проблеми протидії корупційним проявам у діяльності органів публічної адміністрації / Руслана Ширшикова // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 3. - С. 46-48
Рубрики: Адміністрації--Поняття--Властивості--Принципи
Кл.слова (ненормовані):
корупція -- публічна адміністрація
Анотація: Стаття присвячена аналізу проблем протидії корупційним проявам у діяльності органів публічної адміністрації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Левчук, С. М.
    Адміністративні послуги органів доходів і зборів у податковій сфері: поняття та ознаки [Текст] / С. М. Левчук // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 99-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова служба--Адміністративні послуги
Кл.слова (ненормовані):
публічна адміністрація -- сервісний сегмент -- платник податків -- правова форма управління -- законодавство -- реалізація владних повноважень
Анотація: Аналізуються сучасні підходи до розуміння категорії “адміністративна послуга”, її ознак. Акцентується увага на тому, що в поняття адміністративної послуги повинно бути включено як власне обслуговування платника податків, так і результат такого обслуговування - правову форму управління. Доводиться недоцільність розгляду в якості адміністративних послуг органів доходів і зборів у податковій сфері таких видів діяльності, як: бюджетне відшкодування податку на додану вартість та надання податкових соціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб. Сформульовано поняття “адміністративна послуга органів доходів і зборів".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пасальський, Микола.
    Концепція публічного управління у сучасній юридичній науці [Текст] / Микола Пасальський // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 17-20. - Бібліогр. в примітках: с. 20-21
Рубрики: Державне управління--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ПУБЛІЧНА ВЛАДА -- ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ -- ПУБЛІЧНА АДМІНІСТРАЦІЯ -- ПУБЛІЧНЕ УРЯДУВАННЯ
Анотація: Дослідження актуальних питань щодо публічного управління як інституту забезпечення демократії в Україні. На основі аналізу наукових поглядів доведено, що категорія "публічне управління" не є тотожною щодо категорії "публічне урядування". Акцентується увага на тому, що термін "державне управління", який нині використовується в Україні, також не є точним відповідником терміна "публічне управління". Наголошується на необхідності провадження в науковий обсяг поняття "публічне урядування".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Юрійчук, Ілля.
    Правове поняття адміністративних процедур [Текст] / Ілля Юрійчук // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 151-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративний процес--Адміністративні процедури
Кл.слова (ненормовані):
публічна адміністрація
Анотація: У статті досліджується положення сучасної правової доктрини щодо правової природи поняття адміністративних процедур, аналізується його співвідношення з поняттям «адміністративний процес», а також розкриваються етимологічне, лексичне та формально-юридичне значення поняття «адміністративна процедура».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Задирака, Наталія.
    Місце та призначення інституту публічного майна в системі загального адміністративного права [Текст] / Наталія Задирака // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 125-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Майно--Публічна власність--Адміністративно-правовий режим
Кл.слова (ненормовані):
Загальне адміністративне право -- публічна адміністрація -- адміністративні правовідносини
Анотація: Стаття присвячена обґрунтуванню критеріїв формування та призначення інституту публічного майна в системі Загального адміністративного права. Це правове утворення через комбінацію однорідних адміністративно-правових норм виступає частиною вказаної галузі права. Віднесення інституту публічного майна до системи Загального адміністративного права зумовлено також тим, що порядок реалізації механізму адміністративно-правового забезпечення, використання, передачі такого майна має чітко виражену адміністративно-правову природу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нікітін, Володимир.
    Поняття адміністративно-правового забезпечення державної реєстрації в Україні [Текст] / Володимир Нікітін // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 125-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна реєстрація--Адміністративно-правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
засади -- зміст -- інститут -- інструментарій -- публічна адміністрація -- реєстраційна діяльність
Анотація: У статті сформовано поняття та розкрито зміст адміністративно-правового забезпечення реєстраційної діяльності в Україні. Доведено, що це інститут адміністративного права, який визначає систему засад й інструментарію адміністративні діяльності суб'єктів публічних адміністрації. Він втілюється в правореалізацію на основі норм адміністративного права. Має на меті забезпечення прав і законних інтересів приватних осіб, які звернулися до реєстраційних органів, та публічного інтересу держави. Він визначає правові, організаційно-штатні, охоронно-профілактичні, фінансові, матеріально-технічні, інформаційні, організаційно-технічні та науково-методичні питання функціонування суб’єктів державної реєстрації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Константий, Олександр.
    До питання поняття, предмета, методу і системи адміністративного судочинства України [Текст] / Олександр Константий // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Теоретико-методологічний аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративний судовий процес -- публічно-правові спори -- правосуддя в адміністративних справах -- публічна адміністрація
Анотація: У статті розглядаються теоретичні питання права адміністративного судочинства як нової процесуальної галузі права у системі права України. Викладено бачення автора щодо поняття, предмета, методу та системи цієї галузі права. Відзначається, що у статті 4 нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України, що прийнято 3 жовтня 2017 року, правовідносини, що складаються під час здійснення адміністративного судочинства, слушно позначені терміном «судовий процес». Адміністративне судочинство запропоновано теоретично визначати також поняттями «адміністративний судовий процес» і «правосуддя в адміністративних справах». До предмета правового регулювання права адміністративного судочинства віднесено відносини, пов’язані із завданнями діяльності і компетенцією адміністративних судів, з юрисдикцією і підсудністю адміністративних справ, зі складом, правами й обов’язками учасників адміністративного судочинства, з етапами і стадіями розгляду і вирішення у цьому судочинстві на основі засад диспозитивності і змагальності публічно-правових спорів, а також зі здійсненням судами контролю за виконанням їхніх рішень. У структурі права адміністративного судочинства виділено загальну й особливу частини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кандиба, Сергій.
    Поняття адміністративно-правового захисту осіб з інвалідністю в Україні [Текст] / Сергій Кандиба // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 101-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Люди з інвалідністю--Адміністративно-правовий захист--Україна
Кл.слова (ненормовані):
громадські організації інвалідів -- законодавство про соціальний захист -- пенсія -- поняття -- публічна адміністрація
Анотація: У статті визначено, що адміністративно-правовий захист осіб з інвалідністю в Україні – це цілеспрямований вплив органів публічної адміністрації на забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю з метою отримання всіх соціальних та організаційних заходів допомоги, в тому числі пов’язаних із питаннями фінансового, юридичного характеру, та всіх інших необхідних заходів, пов’язаних із лікуванням та підтримкою здоров’я таких осіб.





    Тернущак, Михайло.
    Вплив адміністративної реформи та інших галузевих реформ на теорію адміністративно-правових дисциплін [Текст] / Михайло Тернущак // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 235-241. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративна реформа--Нормативно-правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна реформа -- децентралізація -- публічна адміністрація
Анотація: У статті проаналізовано вплив заходів адміністративної та інших галузевих реформ на теорію адміністративно-правових дисциплін. Розглянуто заходи правового, інституційного та організаційного змісту, що реалізуються в рамках децентралізації, реформи публічної служби, судової, антикорупційної, сервісної та інших реформ. Констатовано, що адміністративна реформа – це процес прийняття належної нормативно-правової бази, що сприятиме формуванню такої системи органів публічного управління, яка повністю задовольнятиме публічний інтерес суспільства, тобто основним пріоритетом їхньої діяльності буде служіння народу та національним інтересам держави.





    Юрійчук, Ілля.
    Правове регулювання адміністративних процедур в Україні [Текст] / Ілля Юрійчук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 162-167. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративно-процедурне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративне провадження -- адміністративна реформа -- публічна адміністрація
Анотація: У статті досліджується поняття «адміністративна процедура», сучасний стан правового регулювання норм адміністративно-процедурного права, аналізуються питання необхідності й значимості правового регулювання адміністративних процедур в Україні на прикладі нещодавно схваленого Проєкту Закону України «Про адміністративну процедуру». Одним із викликів сучасного суспільства є потреба в захисті прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, й у сфері надання адміністративних послуг. Відсутність нормативного регулювання адміністративних процедур в Україні унеможливлює вироблення ефективних механізмів надання якісних адміністративних послуг.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)