Дегтяренко, Марія.
    Основні та перспективні форми залучення психологічних знань у судову діяльність [Текст] / Марія Дегтяренко, Олег Пікаревський // Юридична Україна. - 2014. - № 10. - С. 78-81. - Бібліогр. в примітках: с. 81
Рубрики: Судова психологія
Кл.слова (ненормовані):
судочинство -- форми -- психологічні знання -- неповнолітні
Анотація: Стаття присвячена аналізу можливих форм використання психологічних знань у судочинстві через призму дослідження чинного законодавства, змісту наукових джерел та судової практики. У статті аргументовано необхідність залучення психолога до роз­гляду справ за участю неповнолітніх як особливої категорії, сторін у справі.


Дод.точки доступу:
Пікаревський, Олег
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Озерський, Ігор Володимирович.
    Відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 10. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Моральні збитки--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- моральна шкода -- суд -- психологічні знання -- експертиза -- формула -- розмір шкоди
Анотація: Досліджено теоретичні та практичні питання відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві на грунті вивчення матеріалів судових справ національних судів та аналізу рішень Європейського суду з прав людини.Автором наголошується про необхідність врахування судом висновків спеціалістів-психологів чи експертів у галузі права з питань визначення рівня спричинення моральної шкоди особі, що відповідатиме принципу справедливого судового розгляду.





    Озерський, Ігор Володимирович.
    Використання спеціальних психологічних знань в умовах відшкодування моральної шкоди на прикладі скоєння дорожньо-транспортної пригоди [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 2. - С. 16-18. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Моральна шкода--Дорожньо-транспортні пригоди--Відшкодування--Експертиза
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- моральна шкода -- суд -- психологічні знання -- експертиза -- розмір шкоди
Анотація: У статті висвітлено теоретико-прикладний зміст дослідження висновків спеціалістів-психологів чи експертів у галузі права з питань визначення рівня спричинення моральної шкоди фізичній особі та заявлення позову про її відшкодування. Окремо зосереджується увага на врахування цивільним судочинством європейських стандартів розуміння спричиненого психофізіологічного травмування особі як основного чинника в задоволенні позовних вимог щодо відшкодування моральної шкоди.





    Озерський, Ігор Володимирович.
    Урахування соціально-психологічної оцінки родинних взаємин як один із чинників внутрішнього переконання судді під час ухвалення рішення про визначення місця проживання дитини [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2021. - № 3. - С. 17-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Діти--Місце проживання--Юридична практика--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
найкращі інтереси дитини -- визначення місця проживання -- суд -- психологічні знання -- експертиза
Анотація: У статті досліджується правова проблема визначення місця проживання малолітньої дитини з одним із батьків. Проаналізовано становлення європейської та національної юридичної практики та її сучасні підходи до вирішення подібних спорів. Досліджено теоретичні та практичні питання визначення місця проживання дитини з урахуванням її якнайкращих інтересів на грунті вивчення матеріалів судових справ національних судів та аналізу рішень Європейського суду з прав людини.