Лютий, В. П.
    Профілактика правопорушень неповнолітніх як напрям соціальної роботи [Текст] / В. П. Лютий // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2012. - № 2. - С. 54-61. - Бібліогр.: с. 60-61 (6 назв) . - ISSN 1817-3764
Рубрики: Соціальна педагогіка--Профілактика
Кл.слова (ненормовані):
неповнолітні -- протиправна поведінка
Анотація: У статті обгрунтовано предмет, зміст та методи діяльності соціальних служб, спрямованої на профілактику правопорушень неповнолітніх.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Завальнюк, В.
    Антропологічні аспекти правозначущої поведінки [Текст] / В. Завальнюк // Юридичний вісник. - 2013. - № 1. - С. 11-17. - Бібліогр.:15 назв.
Рубрики: Юридична антропологія
   Правозначуща поведінка--Антропологічний аспект

Кл.слова (ненормовані):
правопорушення -- правомірна поведінка -- протиправна поведінка -- аутоагресивна поведінка -- віртуальна правозначуща поведінка
Анотація: З позиції юридичної антропології розглянуто поняття та види правозначущої поведінки. Поряд з правомірною поведінкою та правопорушенням виокремлено об’єктивно протиправну та зловживаючу правом поведінку. До правозначущої поведінки віднесено також акти аутоагресивної та віртуальної поведінки, які передбачені об’єктивним правом і спричиняють або здатні спричиняти юридичні наслідки.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Семенюк, Олександр.
    Причини й умови злочинності та їх відображення у мотивації злочинної поведінки [Текст] / Олександр Семенюк // Юридична Україна. - 2017. - № 2/3. - С. 75-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочинність--Передумови виникнення
Кл.слова (ненормовані):
детермінанти -- протиправна поведінка
Анотація: У статті висвітлено різні наукові погляди щодо причин злочинності та окремих злочинів, проведено їх критичний аналіз, обґрунтовується, що комплексним інтегрованим критерієм, який виступає суб’єктивним відображенням об’єктивних явищ і процесів та зосереджує в собі взаємопов’язану єдність об’єктивних та суб’єктивних причин злочинної поведінки, є мотивація злочинної поведінки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яроцький, Віталій Леонідович.
    Приватноправовий примус в цивільних охоронних правовідносинах [Текст] / Віталій Леонідович Яроцький // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 219-236. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Приватне (цивільне) право--Процесуальні права
Кл.слова (ненормовані):
учасник цивільних відносин -- превентивний вплив -- протиправна поведінка -- юрисдикційні функції -- протиправні дії
Анотація: Різнорідність точок зору щодо допустимості, сфери, умов та порядку застосування приватноправового примусу виділяє дану тему серед інших та сприяє її актуальності. Основна мета роботи полягає в аналізі протиправного примусу в цивільних охоронних правовідносинах. Використовуючи теоретичні методи, автором встановлено, що правовий примус поділяється на державний та недержавний (приватний). Кримінальні дії несуть більшу загрозу суб’єкту, порівняно з протиправними. Встановлено, що приватний примус переважає над державним, хоча одним із основних недоліків є збільшення самоуправління. Встановлено, що приватноправовий примус подібний до самозахисту з позиції реакції особи на протиправну поведінку відносно неї або інших осіб. Виходячи з цього, самозахист є частиною приватного примусу в цивільних правовідносинах, однак неможливо прирівнювати примус до самозахисту.





    Жорнокуй, Валентина.
    Вина юридичної особи: сучасний стан учення [Текст] / Валентина Жорнокуй // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 160-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридичні особи--Цивільно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
протиправна поведінка -- розумність -- добросовісність
Анотація: У статті розглядаються питання вини юридичної особи як елемента складу цивільного правопорушення. Сучасний стан цивілістичної доктрини дозволяє усі висловлені погляди щодо розуміння вини звести до психологічної та поведінкової теорій. Вина юридичної особи як суб’єкта цивільної відповідальності може проявлятися у формі: вини її органів; вини її учасників; вини її працівників чи посадових осіб, які не є органами юридичної особи і виконують свої трудові функції.





    Чумак, Роман.
    Цивільно-правова відповідальність за невиконання та/або неналежне виконання договору про надання юридичних послуг [Текст] / Роман Чумак // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридичні послуги--Договори надання--Цивільно-правова відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
протиправна поведінка -- шкода -- вина -- збитки -- правова допомога
Анотація: Питанню цивільно-правової відповідальності вчені-цивілісти завжди приділяли окрему увагу, а особливо актуальним це дослідження є зараз за умови модернізації цивільного законодавства. Цивільний кодекс України не регулює окремо відносини за договором про надання юридичних послуг, а тому в разі правозастосування сторони керуються загальними положеннями, що регулюють правовідносини за укладеними договорами про надання послуг. Відповідно, відсутні окремі норми в Цивільному кодексі України, які регулюють відповідальність за невиконання чи неналежне виконання саме договору про надання юридичних послуг.





    Дубицька, Н. Т.
    Ризик та відповідальність у приватному праві [Текст] / Н. Т. Дубицька // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 197-200. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Приватне право--Відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
протиправна поведінка -- причиновий зв’язок -- вина
Анотація: У даній статті здійснено теоретико-правовий аналіз особливостей приватної відповідальності за ризик, а також проаналізовано та систематизовано існуючі точки зору щодо концепцій вини у приватному праві, досліджено алеаторний характер приватної відповідальності.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1