Шабуніна , Вікторія Віталіївна.
    Соціально-економічні та політичні передумови формування і розвитку західноєвропейського приватного права [Текст] / В. В. Шабуніна // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 25-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Правова система--Приватна власність--Історія--Західна Європа, 13-20 ст.
   Приватне право--Суспільні відносини--Міжнародне право

Кл.слова (ненормовані):
лібералізм -- консерватизм -- природне право -- західноєвропейське приватне право
Анотація: Досліджено соціальні, економічні, політичні, правові та культурні чинники формування приватного права країн Західної Європи з часів раннього середньовіччя до ХХ ст.





    Гураленко, Наталія.
    Деякі аспекти проблематики антиномій права [Текст] / Наталія Гураленко // Юридична Україна. - 2012. - № 12. - С. 9-13. - Бібліогр. в примітках: с. 13
Рубрики: Право--Теорія і методологія
Кл.слова (ненормовані):
позитивне право -- природне право -- суще -- належне
Анотація: У статті здійснюється аналіз позитивно-природних, суще-належних, ідейно-технічних, екзистенціально-ессенціальних концептів права. Автор доходить висновку, що тільки те пізнання права, яке детерміноване використанням методології антиномізму дозволяє дослідити його складну, об’ємну та багатовимірну природу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Богінич , Олег Леонідович.
    Право жити чи право бути народженою? (До питання про природне право дитини на життя) [Текст] / О. Л. Богінич , О. Л. Львова // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 10-15. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Захист прав--Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
права дитини -- право на життя -- природне право -- аборт
Анотація: Виходячи з природно-правового підходу здійснено аналіз права дитини на життя. Дослідження вітчизняного законодавства свідчить про суттєві прогалини щодо цієї проблеми.


Дод.точки доступу:
Львова, Олена Леонідівна




    Львова, О. Л.
    Інтегративна теорія права як баланс протилежних ідей [Текст] / О. Л. Львова // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 10-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Інтегративна теорія
Кл.слова (ненормовані):
праворозуміння -- природне право -- синтетична теорія -- юридичний позитивізм
Анотація: Досліджуються філософські витоки інтегративної теорії права, розкривається її роль у забепеченні гармонії та балансу різноманітних теорій праворозуміння. Особлива увага приділяється філософсько-правовим поглядам Б. Кістяківського, В. Соловйова, А. Ященко. Підкреслюється, що представлену ними синтетичну теорію права можна розглядати як гармонійну, збалансовану єдність (синтез) основних сутнісних характеристик та проявів права (свободи, справедливості, рівності, моралі) як багатогранного явища, врівноважене знання про яке має стати основою нормативної діяльності держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ткачова, Н. А.
    Проблема сутності та поняття права [Текст] / Н. А. Ткачова // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 19-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Поняття--Сутність
Кл.слова (ненормовані):
природне право -- позитивне право -- сутність права -- гуманістичні властивості права
Анотація: Концентрується увага на ключовому питанні проблемної сутності та понятті права шляхом використання комплексного педагогіко-правового дослідження. Сформульовано на загально філософському рівні парадигму права, орієнтовану на інтегрування основних світоглядно-методологічних підходів — природно-правового та юридичного позитивізму. У цьому контексті обгрунтовано поглиблене осмислення феномена права, його поняття, призначення у розвитку та долі кожної людини, суспільства, людства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сліпушко, Оксана.
    Українські письменники-просвітники про природне право особистості [Текст] / Оксана Сліпушко, Ольга Щелкунова // Слово і час. - 2018. - № 4. - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 17-18 ст.
Кл.слова (ненормовані):
природне право -- Просвітництво
Анотація: У статті проаналізовано художні інтерпретації ідеї природного права особистості в доробку письменників-просвітників, зокрема Семена Климовського, Михайла Козачинського, Якова Козельського. Акцентовано на європейській спрямованості як їхньої творчості загалом, так і тлумачень природного права особистості.


Дод.точки доступу:
Щелкунова, Ольга; Климовський, Семен \про нього\; Козачинський, Михайло \про нього\; Козельський, Яков \про нього\




    Орзіх, Вікторія.
    Прогалини в цивільному праві України та причини їх виникнення [Текст] / Вікторія Орзіх // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Законодавство--Шляхи вдосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аналогія права -- аналогія закону -- юридичні норми -- природне право -- позитивне право
Анотація: Стаття присвячена дослідженню визначення прогалин в цивільному праві України та причин їх виникнення. На підставі проведеного аналізу наукових джерел запропоноване авторське визначення прогалини в цивільному праві України та причин їх виникнення з позиції різних типів праворозуміння.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Слюсар, Костянтин.
    Закріплення поколінь прав людини в міжнародних документах / Костянтин Слюсар // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 234-238. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Міжнародні документи--Дослідження, 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
принципи права -- природне право -- колективні права -- негативні права -- право на розвиток
Анотація: Досліджено процес становлення, закріплення та розвитку поколінь прав людини в міжнародних документах. Загальні принципи прав народів, націй, національних меншин, біженців, а також права і свободи особи в зазначеній системі зумовлені особливостями їх історичного формування, встановлюють критерії відповідності позитивного права цінностям певного суспільства, тим самим обмежуючи дії того чи іншого закону загальновизнаними моральними критеріями. Досліджено норми міжнародного права у сфері захисту прав і свобод людини як обов’язкові для всіх держав та їх органів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пилипишин, Павло.
    Філософсько-правові принципи середньовіччя як фундамент християнського індивідуалізму [Текст] / Павло Пилипишин // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 270-275. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Християнська ідеологія, 10-14 ст.
Кл.слова (ненормовані):
принципи -- індивідуалізм -- природне право -- теоцентризм
Анотація: У статті проаналізовано християнську ідеологію, яка здійснила трансформацію у людській свідомості, оскільки людина почала розуміти себе як образ Божий, а самого Бога як абсолютну особистість, відповідальну за своє творіння. Така переоцінка основних філософсько-правових цінностей посприяла розвитку особистості, її самосвідомості, індивідуальності. Встановлено, що уподібнення до Бога передбачало індивідуальну свободу і особисту відповідальність, а індивідуалізм тісно пов'язаний з актом вибору і відповідальністю перед Богом. Таке метафізичне обґрунтування унікальності людини означало, що християнство формує нову форму індивідуалізму через «відкриття» індивіда, його внутрішньої сторони.