Шаповал, М
    Фонетика. Приголосні [Текст] / М Шаповал // Дивослово. - 2005. - № 9. - С. 43-44
Рубрики: Методика викладання української літератури--ТЕСТИ
Анотація: Тести з української мови для студентів мовних ВУЗів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Бурмистрович, Ю. Я.
    Про одну хибну тезу у вченні про старослав'янські приголосні і необхідність її кардинальної заміни [Текст] / Ю. Я. Бурмистрович // Мовознавство. - 2005. - № 6. - С. 64-69
Рубрики: Мовознавство--Давньоруська мова--Приголосні
Анотація: У статті йдеться про помилковість тези про те, що той чи інший приголосний звук або та чи інша приголосна фонема з погляду тональності у старослов"янській мові могли бути різними.





    Купцова, В.
    Орфографічна пам'ятка гімназиста [Текст] / В. Купцова // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 1. - С. 70-76.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Фонетика.Орфографія
Кл.слова (ненормовані):
Орфограми -- апостроф -- прикметники -- приголосні звуки -- голосні звуки -- складні слова
Анотація: Досвід роботи по розділам "Фонетики" та "Орфографії"

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Бурмистрович, Ю. Я.
    Чому перед голосними звуками переднього ряду приголосні звуки у праслов'янську добу пом'якшувалися, а в протослов'янську, перебуваючи нібито в тій самій позиції, не пом'якшувалися? [Текст] / Ю. Я. Бурмистрович // Мовознавство. - 2011. - № 2. - С. 78-80
Рубрики: Мовознавство--Фонетика--Праслов'янська мова
Анотація: У статті обгрунтовується теза, що пом'якшення приголосних перед голосними переднього ряду в протослов'янську добу не було тому, що в підсистемі протослов'янського вокалізму взагалі не існувало голосних переднього ряду.





   
    Зі скарбниці культури мовлення : Засоби милозвучності в українській мові І-й-та [Текст] : з кн. Б. Антоненка-Давидовича "Як ми говоримо" // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 2. - С. 64.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Культура мови
Кл.слова (ненормовані):
мовна культура -- голосні приголосні звуки -- сполучник -- стилістична різноманітність
Анотація: У статті подані окремі правила по засобам милозвучності в українській мові за книгою Б. Антоненка- Давидовича "Як ми говоримо".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Зі скарбниці культури мовлення : чергування І-Й, чергування -СЯ і -СЬ у дієсловах, чергування У-В. [Текст] // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 3. - С. 38, 50, 54.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Культура мови
Кл.слова (ненормовані):
правила -- приклади -- голосні -- приголосні -- фонетичні засоби
Анотація: Подані правила і приклади чергування голосних і приголосних в українській мові.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Гетьман, О.
    Орфоепія і культура мовлення : урок української мови : 10 клас [Текст] / Оксана Гетьман // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 4. - С. 50-54.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Фонетика--Орфоепія--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
норми вимови -- голосні й приголосні звуки -- асиміляція та її види -- правила наголошування слів -- засоби милозвучності мови
Анотація: Надано розробку уроку за темою: "Орфоепія і культура мовлення. Норми вимови". Заняття має на меті систематизувати знання учнів про норми української орфоепії, розширити уявлення про асиміляцію як засіб милозвучності мови, розвивати логічне мислення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ковальова, В. О.
    Звуки мови і звуки мовлення. Голосні й приголосні звуки [Текст] : 5-й клас / В. О. Ковальова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 32. - С. 13-15.
Рубрики: Фонеми--Українська мова--Методика викладання
Анотація: Урок з фонетики української мови в 5-му класі "Голосні й приголосні звуки".



061
Ч-492


    Монастырская, Юлия.
    Реализация фонемы [r] при онемечивании иностранных слов в языке СМИ [Текст] / Юлия Монастырская // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 595/596: Германська філологія. - С. 149-160. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Німецька мова--Лексикологія--Запозичення
   Німецька мова--Фонетика--Приголосні звуки

   Німецька мова--Стилістика--Мова ЗМІ


Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 543197 (вільний)




    Семеног, Олена.
    Правопис слів із чергуванням голосних і приголосних : урок у 10 класі / Олена Семеног, Юлія Романенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2013. - № 6. - С. 25-29
Рубрики: Правопис український--Методика викладання--Розробка уроку
Кл.слова (ненормовані):
голосні -- приголосні


Дод.точки доступу:
Романенко, Юлія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шкавро, В.
    Звуки мови й мовлення. Голосні і приголосні звуки [Текст] : українська мова : 5 клас / Володимир Шкавро // Українська мова і література в школах України. - 2014. - № 10. - С. 43-49.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Фонетика--Методика
   Українська мова--Урок

   Українська мова--Комп'ютерне і програмоване навчання

Кл.слова (ненормовані):
фонетична система української мови -- звук -- абетка -- види голосних -- види приголосних -- слайди
Анотація: Мета пропонованого уроку - ознайомити учнів із фонетичною системою української мови, поглибити й систематизувати знання про звукову систему мови, розвивати фонетичний слух, навички орфоепічної грамотності учнів. Надано зразки 34-х слайдів до матеріалу уроку.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Пастушенко, А.
    Фонетичний вірш, або пієтетно про глухі звуки [Текст] / Анастасія Пастушенко // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 6. - С. 11.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
глухі приголосні
Анотація: Публікація фонетичного вірша - оригінального прийома пояснення учням теоретичного матеріалу з фонетики української мови (про глухі приголосні звуки).

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Антол, І. В.
    Звуки мови та мовлення. Голосні та приголосні звуки. Приголосні тверді та м'які [Текст] : [розробка уроку] / І. В. Антол // Освіта Буковини. - 2015. - 4 верес. (№ 33). - С. 3-4 . - Додаток
Рубрики: Методика викладання--Українська мова


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)




    Радченко, А.
    Формування орфоепічної компетентності майбутніх учителів української мови: прикладний аспект [Текст] / Антоніна Радченко // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 2 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Викладання у ВНЗ
   Українська мова--Орфоепія--Методика

Кл.слова (ненормовані):
навчання студентів орфоепії -- артикуляційні норми -- голосні і приголосні звуки
Анотація: У статті зосереджено увагу на проблемі навчання орфоепії майбутніх учителів української мови. Подано систему вправ і завдань для практичних занять з теми "Вимова голосних і приголосних", апробовану в освітньому процесі Київського університету ім. Б. Грінченка, спрямовану на формування орфоепічної компетентності студентів-філологів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Сокіл, Б.
    Правописні дискусії на з'їзді руських учених [Текст] / Б. Сокіл // Мандрівець. - 2016. - № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мовознавство--Правопис, 1848 р.
Кл.слова (ненормовані):
мова -- звуки -- руська мова -- правопис -- правописні зміни -- народна мова -- голосні звуки -- приголосні звуки -- історія правопису
Анотація: Подано відомості про право народів Австрійської держави створювати різні громадські та політичні організації. Описано причини запрошення руських учених на з'їзд у Львові. Проаналізовано дискусії руських учених навколо зміни правопису й наближення його до розмовної мови. Подано рішення руських учених у правописному питанні.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Очеретна, Л.
    Дзвінкі й глухі приголосні [Текст] : [урок] / Лариса Очеретна, Надія Минько // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 12. - С. 28-29. - Бібліогр.: 3 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Фонетика--Методика
Кл.слова (ненормовані):
урок української мови -- звуки мови й мовлення -- приголосні
Анотація: Подано конспект уроку української мови, який має на меті наступне: поглибити знання учнів про звуки мови і звуки мовлення, голосні й приголосні; удосконалювати навички виразного читання, роботи з текстом; розвивати вміння працювати колективно і самостійно.


Дод.точки доступу:
Минько, Н.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Пономарьова, К.
    Завдання на засвоєння і застосування правил правопису в 2 класі [Текст] / Катерина Пономарьова // Початкова школа. - 2017. - № 3. - С. 23-26.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Початкове навчання--Правопис
Кл.слова (ненормовані):
правила правопису -- правопис слів -- велика буква -- м'які приголосні -- слова з апострофом
Анотація: Важливим завданням початкового курсу української мови є формування в молодших школярів умінь грамотно писати. Для забезпечення грамотного письма необхідно сформувати в учнів здатність застосовувати визначені навчальною програмою правила правопису під час виконання письмових вправ, мовленнєво-творчих завдань, а також у різних навчальних і життєвих ситуаціях, що передбачають виконання певних записів.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Кулинич, Н.
    Урок української мови з використанням міжпредметних зв'язків для 2 класу [Текст] / Ніна Кулинич // Початкова школа. - 2017. - № 7. - С. 16-17.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика початкового навчання--Урок
Кл.слова (ненормовані):
приголосні звуки -- народні символи -- міжпредметні зв'язки -- калина -- рослини-символи
Анотація: Подано урок на тему: Позначення м'якості приголосних звуків знаком м'якшення. Поділ слів з буквосполученням ьо на склади для переносу. Народні символи.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




   
    Тверді, м'які, пом'якшені приголосні звуки. Асиміляція за м'якістю. Правила вживання знака м'якшення. II. Складнопідрядне означальне речення : методичні запропонування Сніжани Байдусь // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 11. - С. 12-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Фонетика--Синтаксис--Плани-конспекти уроків
Анотація: Пропонований матеріал містить два плани-конспекти уроків української мови: з фонетичної теми для 5-го класу і з синтаксичної – для 9-го класу. Оригінально та доречно поєднуючи традиційні та інноваційні методичні прийоми та види завдань, авторка показує ефективний спосіб досягнення навчальних і розвивальних цілей уроків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Меншикова, Л. М.
    Приголосні тверді й м’які, дзвінкі й глухі. Вимова звуків, що позначають літератми "Ґ" і "Г" [Текст] : 5 клас / Л. М. Меншикова // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2018. - № 3. - С. 15-16
Рубрики: Фонеми--Українська мова--Уроки--Методика викладання
Анотація: План проведення уроку з української мови в 5-му класі, мета якого поглибити знання учнів про тверді й м’які, дзвінкі та глухі приголосні звуки, домогтися засвоєння учнями особливостей вимови цих звуків, формувати орфографічні навички правильної вимови звуків [ґ] і [г].