Кочин, Володимир.
    Проблеми класифікації непідприємницьких товариств як юридичних осіб приватного права / В. Кочин // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 12. - С. 57-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадянське суспільство--Непідприємницькі товариста--Визначення класифікаційних груп--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
суспільно корисне товаристо -- приватно корисне товариство -- суспільний інтерес -- приватний інтерес -- цивільне право
Анотація: У статті розглядаються проблеми поділу на групи та підгрупи непідприємницьких товариств як юридичних осіб приватного права, формулюються пропозиції про вдосконалення чинного законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Прийма, С.
    Пропорційність як принцип тлумачення права [Текст] / С. Прийма // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 4. - С. 42-48. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Право--Приципи тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
принцип пропорційності -- приватний інтерес -- публічний інтерес -- межі інтерпретації обмежень та обтяжень
Анотація: У статті здійснена загальнотеоретична характеристика принципу пропорційності тлумачення права та проаналізована його здатність бути стримуючим засобом від зловживання інтерпретатором своїми повноваженнями тлумачити обмеження індивідуальних прав. Крім того, досліджено балансуючі елементи, через які розкривається цей принцип: "публічний інтерес-привтний інтерес", "приватний інтерес - приватний інтерес", "обмеження, або преференція-мета", а також розглянуті характерні особливості принципу пропорційності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Тітко, І.
    Єдність правової природи інституту угод у приватній та публічній підсистемах права України [Текст] / І. Тітко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 3. - С. 144-154 : граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право України--Угоди
Кл.слова (ненормовані):
приватний інтерес -- угода про визнання вини -- угода про примирення -- кримінально-процесуальні угоди
Анотація: У статті зроблено спробу розкрити та проілюструвати на конкретних прикладах тезу щодо єдності правової природи інституту угод у приватній та публічній підсистемах права України. Викладається авторське бачення стосовно спільних та відмінних рис угод у різних підсистемах та галузях права. Тематика, обрана автором, розглядається перш за все крізь призму інституту угод у кримінальному процесі.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Первомайський, Олег.
    Поняття інтересу в цивільному праві та законодавстві [Текст] / Олег Первомайський // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 53-57. - Бібліогр. в примітках: с. 56-57
Рубрики: Цивільне право--Категорії
Кл.слова (ненормовані):
суб'єктивне цивільне право -- приватний інтерес -- публічний інтерес -- потреби -- об'єкт правового захисту
Анотація: У статті досліджується поняття інтересу як самостійне поняття цивільного права. Зокрема поняття інтересу досліджується як об'єкт правових можливостей та об'єкт правового захисту. Пропонується авторське розуміння цього поняття.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Муза, Олег.
    Співвідношення публічних і приватних інтересів у сфері забезпечення права на доступ до публічної інформації [Текст] / Олег Муза // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 18-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публічна інформація--Доступ до інформації--Правовий аспект
Кл.слова (ненормовані):
свобода інформації -- публічний інтерес -- приватний інтерес -- запитувач інформації -- розпорядник інформації -- забезпечення доступу до публічної інформації
Анотація: У статті розкрито необхідність здійснення ідентифікації запитувачів публічної інформації. Наведено аргументи врахування практики адміністративних судів з розгляду справ про доступ до публічної інформації. Запропоновано умови співвідношення публічних і приватних інтересів у сфері забезпечення права на доступ до публічної інформації, а саме у визначенні поняття «публічна інформація»; встановленні вичерпного переліку інформації з обмеженим доступом; врегулюванні на законодавчому рівні порядку проведення «тесту публічного інтересу» на запит на публічну інформацію.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Загорська, Ольга.
    Дружба в соціальних мережах як прояв приватного інтересу: за і проти / Ольга Загорська // Вісник прокуратури. - 2019. - № 1. - С. 91-96. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Прокуратура--Рівень довіри населення--Шляхи підвищення--Віртуальний простір
   Законодавство--Антикорупційне законодавство--Приватний інтерес--Визначення поняття

Кл.слова (ненормовані):
конфлікт інтересів -- приватний інтерес
Анотація: Унаслідок погіршення соціально-економічної ситуації в Україні невпинно знижується рівень недовіри громадян до правоохоронних органів. Згідно з проведеним у 2018 році соціологічним дослідженням, 41% респондентів взагалі не довіряють органам прокуратури. Серед інститутів держави та суспільства громадяни найбільше покладаються на волонтерські організації (їм довіряють 65,2% опитаних), церкву (61,1%), Збройні Сили України (57,2%), добровольчі батальйони (50,0%), Державну службу України з надзвичайних ситуацій (51,1%), Державну прикордонну службу України (50,7%), Національну гвардію України (48,6%), громадські організації (43,4%) – кількість респондентів, які довіряють цим інститутам, на статистично значимому рівні перевищує кількість тих, хто їм не довіряють. Утім одним із ефективних засобів зміцнення авторитету органів державної влади, підвищення рівня довіри населення до діяльності органів прокуратури зокрема, вбачається неухильне додержання посадовими та службовими особами вимог антикорупційного законодавства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пастух, Ігор.
    Межі службових та представницьких повноважень у конфлікті інтересів [Текст] / Ігор Пастух // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 140-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Корупція--Конфлікт інтересів
Кл.слова (ненормовані):
потенційний конфлікт інтересів -- реальний конфлікт інтересів -- службові повноваження -- приватний інтерес
Анотація: Стаття присвячена аналізу нормативно-правових актів, що регулюють зміст службових та представницьких повноважень у конфлікті інтересів. Звертається увага на проблемні питання відповідного законодавства щодо меж зазначених повноважень, а також їх співвідношення з діяльністю осіб, які надають публічні послуги, інших осіб, визначаються конкретні пропозиції з їх усунення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дутка, Радислав.
    Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів як адміністративно-правовий інститут [Текст] / Радислав Дутка // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 135-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Антикорупційне законодавство--Конфлікт інтересів--Дефініції
Кл.слова (ненормовані):
корупція -- відповідальність -- приватний інтерес
Анотація: У статті наводяться аргументи щодо необхідності розмежування понять «потенційний конфлікт інтересів» та «реальний конфлікт» інтересів з урахуванням наявної правозастосовної практики. Проведений аналіз доктринальних підходів до визначення поняття «потенційний конфлікт інтересів», «реальний конфлікт інтересів», їх співвідношення з приватним інтересом публічного службовця. Окремі аналізовані доктринальні підходи до визначення відповідних понять піддаються обґрунтованій критиці. Автором наводяться власні пропозиції щодо вдосконалення нормативної дефініції «реальний конфлікт інтересів»





    Деревянко, Богдан.
    Міркування про необхідність запровадження концепції розвитку «приватного права» та визначення її назви і змісту [Текст] / Богдан Деревянко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 245-250. - Бібліогр. 30 назв
Рубрики: Право--Концепція розвитку--Приватне право--Запровадження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватний інтерес -- публічний інтерес
Анотація: Зроблено спробу визначитися чи потрібна сьогодні Україні концепція розвитку «приватного права». Умовний поділ права на «приватне» і «публічне» було проведено за часів Стародавнього Риму, а можливо і в більш ранніх державах, що було позитивним для тих часів. Сьогодні право серйозно відрізняється від права давнього світу, динамічно розвивається і постійно змінюється. Тому у статті було поставлено під сумнів доцільність продовження поділу права на «приватне» і «публічне». Погляди значної кількості сучасних учених вказують на наявність у більшості суб’єктів кожної галузі права і приватних, і публічних інтересів.

Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)