Грядовкіна, Жанна
    Через дію до пізнання. Монтессорі-підхід до організації предметно-маніпулятивної діяльності малюків [Текст] / Жанна Грядовкіна, Олена Решетняк // Дошкільне виховання. - 2016. - № 1. - С. 15-19 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Ранній вік
Кл.слова (ненормовані):
вікові особливості виховання -- індивідуальні особливості дитини -- особистісно зорієнтоване виховання -- Монтессорі-система -- предметно-маніпулятивна діяльність -- монтессорі-матеріал -- дидактичний матеріал
Анотація: Маніпулятивні дії з предметами (спеціальним сенсорним матеріалом) лежать в основі педагогічної системи Марії Монтессорі, в якій гармонійно розвиваються всі складові психіки дитини і формуються базові якості особистості - самостійність і незалежність. В статті описано досвід організації розвивального Монтессорі-середовища для дітей раннього віку.


Дод.точки доступу:
Олена, Решетняк
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Єфименко, Микола.
    Онтогенетичний принцип у корекційному фізичному вихованні дітей раннього віку зі спастичним типом рухових порушень / М. Єфименко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 1. - С. 29-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з порушеннями опорно-рухового апарату (ДЦП...)
Кл.слова (ненормовані):
спастика -- руховий розвиток -- онтогенез -- дошкільний вік -- корекція -- предметно-маніпулятивна діяльність
Анотація: Розглянуто питання онтогенетичного принципу, який є основоположником у теоретико-методологічних засадах корекції спастичних форм рухових порушень у дітей раннього та дошкільного віку. Визначено особливість феномену предметно-маніпулятивної діяльності для дітей від 1-го до 3-х років. На основі аналізу вікової періодизації висвітлено роль гностичних потреб дітей молодшого дошкільного віку, що може стати додатковим стимулом для мотивації їх до корекційно рухово-ігрової діяльності. Відображено спроби використання аттракторної структури нервової системи людини для досягнення позитивної динаміки та ефективності корекції спастичних явищ у м’язах, які можуть спровокувати негативні наслідки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)