Мінченко, Ольга.
    Моральність юридичної діяльності: теоретичні та прктичні аспекти [Текст] / О. Мінченко // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 4. - С. 83-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична діяльність--Деонтологічний кодекс--Моральність--Правореалізація та правотворчість
Кл.слова (ненормовані):
теорія держави і права
Анотація: Розглядаються питання моральності права, вказується на важливість наявності та виконання як в Україні, так і за кордоном нормативних актів, що визначають етичні засади юридичної діяльності.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Перепелюк, Анна Михайлівна.
    Природа правозастосування як елемента правової системи [Текст] / А. М. Перепелюк // Держава і право. - 2011. - Вип. 53. - С. 55-60. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Правова держава--Право соціального забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
правореалізація -- правозастосування -- суб’єкти застосування права
Анотація: Розкривається багатоаспектний характер правозастосування, визначається його природа, мета здійснення.





    Зельдіна, Олена.
    Поняття та напрями модернізації господарського законодавства [Текст] / Олена Зельдіна, Віктор Гришко // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 58-61. - Бібліогр. в примітках: с. 61
Рубрики: Господарське право--Модернізація--Регулювання господарської діяльності
Кл.слова (ненормовані):
МОДЕРНІЗАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА -- ЕФЕКТИВНІСТЬ НОРМ ПРАВА -- ПРАВОТВОРЧІСТЬ -- ПРАВОРЕАЛІЗАЦІЯ
Анотація: Проаналізовано наукову літературу, тенденції розвитку господарського законодавства, що дозволило нам запропонувати визначення терміна "модернізація господарського законодавства" з урахуванням переосмислення існуючих процесів і тенденцій еволюції та трансформації сучасного господарського законодавства.


Дод.точки доступу:
Гришко, Віктор
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ковальська, Віта.
    Місце і роль професійної правосвідомості у різних видах юридичної діяльності / Віта Ковальська // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 206-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична діяльність--Професійна правосвідомість--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
правотворчість -- правореалізація -- правове регулювання
Анотація: Визначено зміст понять «професійна правосвідомість» та «юридична діяльність». Проаналізовано місце і значення професійної правосвідомості у структурі юридичної діяльності. Охарактеризовані особливості взаємодії професійної правосвідомості та юридичної діяльності, з’ясовано значення правосвідомості на різних стадіях правового регулювання. Підкреслено, що ефективна правотворча та правозастосовна діяльність неможлива без професійної правосвідомості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шутенко, О. В.
    Принцип балансу в цивільних процесуальних правовідносинах [Текст] / О. В. Шутенко // Юридична Україна. - 2019. - № 12. - С. 17-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Правові принципи
Кл.слова (ненормовані):
цивільні процесуальні правовідносини -- цивільне судочинство -- доктринальні положення -- основоположні принципи -- правореалізація -- процесуальність
Анотація: Досліджено новий принцип цивільного процесуального права – принцип балансу цивільних процесуальних правовідносин. Наведено висновки про глибинне значення принципу балансу для ефективного функціонування системи правосуддя. Здійснено аналіз дії даного принципу в спрощених процедурах цивільного судочинства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипнюк, Олександр.
    Демократична, соціальна, правова держава в контексті національної ідеї України [Текст] / Олександр Скрипнюк, Олександр Скрипнюк // Право України. - 2021. - № 2. - С. 52-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна ідея--Юридична доктрина--Механізм держави--Правореалізація--Україна
Анотація: Стаття надає переосмислення фундаментальних доктринальних трансформацій на основі реалізації національної ідеї, втілення її в побудові демократичної, соціальної, правової держави в контексті досягнення прогресу в розвитку України, а також концептуально розроблено та обгрунтовано нові парадигми доктринального тлумачення як елемента конституційно-правового регулювання.