Дроботов, Сергій.
    Поняття ідеологічної функції права і специфіка її реалізації у демократичній державі [Текст] / С. Дроботов // Юридична Україна. - 2011. - № 2. - С. 10-17. - Бібліогр. в примітках с. 16-17
Рубрики: Теорія держави і права--Функції права
Кл.слова (ненормовані):
правова свідомість -- ідеологія -- принципи права
Анотація: Досліджується ідеологічна функція права, визначається її роль у системі загальних соціальних функцій права, надається аналіз її трансформацій в процесі зміни типу державно-правового режиму і формування демократичної держави.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Денисова, Г. О.
    Механізм адміністративно-правового регулювання посередництва у працевлаштуванні моряків за кордоном [Текст] / Г. О. Денисова // Митна справа. - 2013. - № 1. - С. 87-92. - Библиогр.: с. 92 (7 назв.)
Рубрики: Кодекс торгового мореплавства
   Розвиток трудових правовідносин--Посередництво у працевлаштуванні--Моряки

   Податковий кодекс України

   Господарський Кодекс України

Кл.слова (ненормовані):
Ліцензування -- Правова свідомість -- Правова культура
Анотація: Проведено аналіз теоретичних основ механізму адміністративно-правового регулювання, визначено поняття механізму адміністративно-правового регулювання у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Особливу увагу приділено елементам механізму адміністративно-правового регулювання посередництва у працевлаштуванні моряків за кордоном.





    Рабінович, П.
    Правовий світогляд (соціально-природна інтерпретація) [Текст] / П. Рабінович , Т. Бачинський // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 2. - С. 5-17. - Бібліогр.: 28 назв.
Рубрики: Правовий світогляд
Кл.слова (ненормовані):
юридичний світогляд -- правова свідомість
Анотація: Стаття присвячена загальнотеоретичному аналізу феномену правового світогляду - його сутності, вихідних змістовних засад, розмежуванню і співвідношенню з іншими "спорідненими" правовими явищами (насамперед із праворозумінням та правосвідомістю). Такий аналіз здійснено на основі соціально-природного потребового праворозуміння , що дозволило уникнути ототожнення правового та юридичного світоглядів.


Дод.точки доступу:
Бачинський, Т.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Хайчіна, Ю.
    Правовий органайзер / Ю. Хайчіна, Ю. Бажан-Пушкіна // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2015. - № 7/8. - С. 60-61
Рубрики: Правознавство в школі--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
правова свідомість -- праовові знання
Анотація: В статті описано досвід навчального закладу з використання інноваційних підходів до формування правової свідомості учнів ПТНЗ.


Дод.точки доступу:
Бажан-Пушкіна, Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Майданик, Олена.
    Конституція України - правова основа життєдіяльності суспільства і держави [Текст] / Олена Майданик // Юридична Україна. - 2016. - № 3/4. - С. 24-31. - Бібліогр. в примітках: с. 30-31
Рубрики: Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
конституціоналізм -- юридична сила -- правова свідомість -- правова культура -- конституціне регулювання -- міжнародно-правовий документ
Анотація: Розглядаються та аналізуються питання сутності, ролі й призначення конституції, значення Конституції України як Основного Закону та правової основи суспільного і державного життя. Визначено напрями подальшого розвитку і вдосконалення конституційного регулювання. Пропонується закріпити в Конституції положення: щодо приведення у відповідність до міжнародно-правових документів комплексу конституційних прав і свобод людини в Україні; стосовно розширення сфери впливу інститутів громадянського суспільства на вирішення питань суспільного і державного значення; щодо розширення переліку форм народного волевиявлення; стосовно розвитку внутрішньодержавних правозахисних інститутів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шульженко, Ф. П.
    Становлення ідеї демократичної, правової державності в політичному процесі англійського суспільства XVII століття [Текст] / Ф. П. Шульженко, М. В. Маркарян // Юридична Україна. - 2019. - № 6. - С. 9-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія держави і права--Англія, 17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
парламентаризм -- політичний процес -- суб’єкти політичного процесу -- правова ідеологія -- правова свідомість -- принцип поділу влади
Анотація: У статті з застосуванням низки сучасних методів наукового пізнання здійснюється історико-правова рефлексія зв’язків і взаємовпливів політичного процесу, правової ідеології і нормотворчого процесу англійського суспільства XVII ст. З’ясовується особливість розвитку державно-правових поглядів прибічників протестантського руху і, зокрема, індепендентів і левеллерів, а також концептуально оформлених теорій державності демократичного і правового характеру. Застосований авторами підхід дав можливість виокремити суб’єктів політичного процесу, з’ясувати особливості правової свідомості суспільства, становлення та репродукування ідеології держави, заснованої на засадах права. Піддана ґрунтовному аналізу теоретична спадщина Дж. Покка, з’ясований його внесок в обґрунтування теорії правової держави та її провідного принципу – поділу влади.


Дод.точки доступу:
Маркарян, М. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Минькович-Слободяник, О. В.
    Негативні фактори, що впливають на розвиток правової та політичної культур: до постановки проблеми [Текст] / О. В. Минькович-Слободяник // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 58-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова культура--Проблеми
   Політична культура--Проблеми

Кл.слова (ненормовані):
корупція -- нігілізм -- правова свідомість -- політична свідомість -- громадянське суспільство
Анотація: Аналізуються негативні фактори, які впливають на розвиток правової та політичної культур і є для них спільним. Одним з таких факторів є корупція та нігілізм.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Вишневська, А. А.
    Вплив недовіри до судової влади на виконання судових рішень в Україні [Текст] / А. А. Вишневська // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 263-269. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судова влада в Україні--Судові рішення--Недовіра
Кл.слова (ненормовані):
невиконання судових рішень -- правова свідомість
Анотація: У статті представлені одні із важливих чинників, які впливають на виконання судових рішень. Зокрема, недовіра та неповага до судової влади. Визначено важливі засоби підвищення суспільного авторитету суду – правова реклама, діяльність українських ЗМІ в даному напрямі. Зазначено про важливість підвищення рівня довіри та поваги до суду шляхом підвищення рівня правосвідомості та правової культури, особливо серед молоді, підлітків. Тим самим це дасть змогу виховати наступне покоління з належним рівнем правової свідомості та культури, що, в свою чергу, попередить негативні наслідки їх відсутності.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1