Підгородиньска, А. В.
    До питання про коло рішень, які підлягають визнанню та виконанню на території України [Текст] / А. В. Підгородиньска // Митна справа. - 2012. - № 1. - С. 21-26. - Библиогр.: с. 25 (11 назв.)
Рубрики: Міжнародне публічне право
   Верховний Суд України

   Правова система держави--Принципи виконання вироку

Кл.слова (ненормовані):
Іноземні судові рішення -- Правова допомога -- Міжнародні договори -- Міжнародне співробітництво -- Кримінально-процесуальна діяльність -- Компетентні органи
Анотація: Автор наголошує на тому, що реалізація процедури визнання та виконання іноземних судових рішень потребує уточнення кола таких рішень. Відповідь на зазначене питання лежить в площині регулювання міжнародних договорів, які регламентують відносини, пов'язані з кримінально-процесуальною діяльностю компетентних органів щодо визнання та виконання іноземних судових рішень.





    Дубчак, Н. С.
    Загальна характеристика правових послуг, що надаються юридичними клініками [Текст] / Н. С. Дубчак // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 73-78
Рубрики: Правовий захист--Юридична діяльність
   Правові послуги--Малозабезпечені громадяни

Кл.слова (ненормовані):
правова допомога -- правова послуга -- юридична клініка
Анотація: Проаналізовано основні види правових послуг, які надаються юридичними клініками малозабезпеченим громадянам з метою захисту їхніх прав і свобод.





    Молдован, Андрій.
    Поняття міжнародного співробітництва та чинне законодавство України, що його регулює у сфері протидії криміналу [Текст] / Андрій Молдован // Юридична Україна. - 2014. - № 12. - С. 71-74. - Бібліогр. в примітках: с.
Рубрики: Кримінальний процес--Міжнародне співробітництво--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне судочинство -- правова допомога -- форми відносин -- нормативні акти -- Інтерпол -- міжурядові угоди
Анотація: Предметом статті є нарис історії міжнародного співробітництва, законодавство України, що регулює міжнародне співробітництво під час кримінального провадження, форми відносин у сфері міжнародної боротьби зі злочинністю. Наводяться нормативно-правові акти України. Дається поняття міжнародного правового співробітництва у сфері кримінального судочинства. Ключові слова: міжнародне співробітництво, правова допомога, форми відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Прут, Юлія.
    Інститут правової допомоги в цивільному судочинстві: цивільно-процесуальні особливості реалізації [Текст] / Юлія Прут // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 3. - С. 54-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Правова допомога--Процесуальні особливості--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правосуддя -- цивільні справи -- правова допомога -- адвокат -- представник -- цивільно-процесуальний статус
Анотація: Розглядаються інститут надання правової допомоги та особливості його дії в цивільному судочинстві України. Наводиться характеристика суб’єктів надання правової допомоги, розкривається їх цивільно-процесуальний статус, місце серед інших учасників цивільного процесу. Визначається їх роль у забезпеченні виконання завдань цивільного судочинства, його ефективності й доступності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вегера, Ірина.
    Проблемні питання участі адвоката при проведенні обшуку [Текст] / Ірина Вегера // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 7. - С. 143-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінально-правові санкції--Обшук--Участь адвоката
Кл.слова (ненормовані):
житло чи інше володіння особи -- право на недоторканність житла -- правова допомога
Анотація: Досліджено спірні питання участі адвоката під час проведення обшуку. Проаналізовано правозастосовну практику та з’ясовано недоліки правового регулювання, що потребують усунення з метою забезпечення конституційного права людини на недоторканність житла чи іншого володіння у сфері кримінального судочинства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Заботін, Віталій.
    Право на правову допомогу як мінімальний стандарт доступності цивільного судочинства [Текст] / Віталій Заботін // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Правові стандарти
Кл.слова (ненормовані):
правова допомога -- юридична допомога -- право на правову допомогу -- доступність правосуддя
Анотація: У статті розглянуто право на правову допомогу в аспекті забезпечення доступної моделі цивільного судочинства. З огляду на теоретичні розробки проблеми доступності правосуддя та аналіз практики Європейського суду з прав людини, право на правову допомогу запропоновано розглядати як мінімальний стандарт доступності цивільного судочинства. Також визначено рамки його правового регулювання на національному рівні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Святоцька, Вікторія.
    До питань необхідності, актуальності та мети запровадження національних стандартів адвокатської діяльності [Текст] / Вікторія Святоцька // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 2. - С. 218-222. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адвокатська діяльність--Національні стандарти--Запровадження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правова політика -- правова допомога -- адвокатура
Анотація: У статті висвітлені питання необхідності, актуальності та мети запровадження національних стандартів адвокатської діяльності, які сьогодні становлять особливий інтерес у межах доктрини адвокатури. Зазначено, що українська адвокатура є однією з наймолодших у світі, а тому потребує певного орієнтиру щодо організації та функціонування. Наголошено, що для втілення у життя високих програмних цілей у частині надання правової допомоги організація самої адвокатури та професійна діяльність і поведінка адвокатів за певними ознаками повинні відповідати встановленим критеріям якості, правильності, досконалості та майстерності, тобто стандартам.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Казанцев, Андрій.
    Про виконання судових рішень України на території інших держав [Текст] / Андрій Казанцев // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 3. - С. 46-48
Рубрики: Міжнародна політика--Міжнародні відносини--Україна--Країни світу
   Судова влада--Виконавча влада--Законодавча влада--Україна

   Арбітражні суди--Арбітраж

   Договори і угоди--Договірна відповідальність--Зобов‘язальне право--Україна--Країни світу

Кл.слова (ненормовані):
договори -- правова допомога -- договірні сторони -- іноземні держави
Анотація: За останні декілька років в Україні кількість договорів, які укладаються з нерезидентами, значно побільшало, адже розвиток прогресивних інноваційних технологій останніх десятиліть у геометричній прогресії пришвидшує темпи глобалізації та стирає кордони між державами.





    Можайкіна, Олена.
    Міжнародно-правове регулювання адвокатської діяльності [Текст] / Олена Можайкіна // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 3. - С. 26-34. - Бібліогр.: с. 31-34
УДК
Рубрики: Адвокатська діяльність--Міжнародно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
адвокатура -- міжнародні правові акти -- правова допомога
Анотація: Досліджено особливості міжнародно-правового регулювання адвокатської діяльності. Проаналізовано окремі міжнародні акти та здійснено їхню класифікацію за об'єктом регулювання. Визначено співвідношення міжнародного та вітчизняного законодавства у сфері адвокатської діяльності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Чумак, Роман.
    Цивільно-правова відповідальність за невиконання та/або неналежне виконання договору про надання юридичних послуг [Текст] / Роман Чумак // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридичні послуги--Договори надання--Цивільно-правова відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
протиправна поведінка -- шкода -- вина -- збитки -- правова допомога
Анотація: Питанню цивільно-правової відповідальності вчені-цивілісти завжди приділяли окрему увагу, а особливо актуальним це дослідження є зараз за умови модернізації цивільного законодавства. Цивільний кодекс України не регулює окремо відносини за договором про надання юридичних послуг, а тому в разі правозастосування сторони керуються загальними положеннями, що регулюють правовідносини за укладеними договорами про надання послуг. Відповідно, відсутні окремі норми в Цивільному кодексі України, які регулюють відповідальність за невиконання чи неналежне виконання саме договору про надання юридичних послуг.





    Родін, Сергій.
    Права аб’юзера у провадженні у справах про домашнє насильство (адміністративно-правовий аспект) [Текст] / Сергій Родін // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Домашнє насильство--Судові провадження--Адміністративно-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна відповідальність -- конституційні права -- правова допомога -- припис
Анотація: Для визначення прав аб’юзера в провадженні у справах про домашнє насильство в адміністративно-правовій площині автором проаналізовано зміст нормативно-правових актів і практику їх застосування судами у справах про адміністративні равопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення; визначено комплекс прав особи-правопорушника у справах про адміністративні правопорушення; окреслено процесуальні дії, які мають право застосовувати судді та поліцейські до правопорушника у справах про домашнє насильство в контексті дотримання конституційних прав громадян України; запропонувати власний погляд на ситуацію протидії домашньому насильству з урахуванням зроблених висновків