Петрушевська, О.
    Просто додай води [Текст] / О. Петрушевська // Дошкільне виховання. - 2005. - № 3. - С. 22-23.
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Семінари
Кл.слова (ненормовані):
ігри-досліди з водою -- пластиковий посуд -- харчові барвники
Дескриптори: ПЕДАГОГІКА,ДОШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ
Анотація: Ранній вік - період активного пізнання дитиною довкілля. Зробити цей процес максимально насиченим і цікавим допоможуть ігри-досліди з водою, які також знайомлять малят з назвами та властивостями різноманітних предметів і речовин

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах




    Сорока, І.
    Народознавче лото [Текст] / І. Сорока // Дошкільне виховання. - 2006. - № 5. - С. 29.
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання
Кл.слова (ненормовані):
Досвід ДНЗ № 14м.Києва -- українські символи-народн, державні -- Тризуб державний -- національний одяг -- українська хата -- посуд -- іграшки
Дескриптори: ОСВІТА. ПЕДАГОГІЧНА НАУКА,ДОШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ. ДОШКІЛЬНА ПЕДАГОГІКА
Анотація: Ознайомлення з посібником, який закріплює і уточнює знання дітей про українські символи.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах




    Черняк, Ярина.
    Говори! [Текст] : научно-популярная литература / Я. Черняк // Дзвін. - 2007. - № 5-6. - С. 25-30. : 2 фото. - Зміст: Ялинка ; Сходи ; "Дорога біжить під ногами..." ; "Скалічена ніч витягає у темряву руки..." ; Мамі ; "Я лечу із птахами до вирію..." ; "Там, де чути глухе калатання душі..." ; "Це схоже на твір Сальвадора Далі..." ; "Спинилася сльоза..." ; "Мила посуд..." ; "Життя - це не казка, це драма сумна і довга..." ; "Твоя рука, така жива і вільна..." ; Говори! ; "Хто бачив замріяне небо..." ; "Я чекала тебе, чекала..." ; Балада ; "Я закохана в тепле літечко..."
Рубрики: Художня література--Українська література--Поезія, ХХІ ст.
Анотація: Молода поетеса зі Львова Ярина Черняк пише про те, що найблище, наймиліше її серцю. ЇЇ переживання виливаються у таких віршах "Я лечу із птахами до вирію...", "Балада", "Говори!". Ярина осмислює глибину свого життя, радіє навколишньою природою і навколишнім світом.





    Голубєва, І. В.
    Типологія українського посуду центральної слобожанщини козацької доби [Текст] : за матеріалами верхньосалтівського поселення / І. В. Голубєва, В. В. Колода, А. В. Кущенко // Археологія. - 2008. - № 1. - С. 20-27. - Бібліографія в кінці статті
Рубрики: Археологія України--Козацька доба
Кл.слова (ненормовані):
кераміка -- горщик -- глечик -- макітра -- ринка -- український посуд
Анотація: Запропоновано типологію українського посуду козацької доби Центральної Слобожанщини, що спирається на результати природних досліджень та візуальний аналіз, на прикладі виробів поселення в с. Верхній Салтів Вовчанського району Харківської області.


Дод.точки доступу:
Колода, В.В.; Кущенко, А.В.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Щербань, О.
    Глиняний посуд у творах Миколи Гоголя [Текст] / О. Щербань // Чумацький шлях. - 2009. - № 5. - С. 28-29
Рубрики: Російські письменники--Гоголь М.--Творчість


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\




    Болтрик, Ю. В.
    Імпортний бронзовий посуд зі східної могили Бердянського кургану [Текст] / Ю. В. Болтрик, М. Ю. Трейстер, О. Є. Фіалко // Археологія. - 2009. - № 1. - С. 40-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Археологія--Бердянський курган
Анотація: Статтю присвячено аналізу імпортного бронзового посуду, знайденого у Східній могилі Бердянського кургану - поховальній пам'яті одного зі скіфських номархів Північного Приазов'я. Зазначене коло аналогічних артефактів дало змогу припустити, що ойнохоя та таз із Бердянського кургану належали до одного імпортного сервізу, датованого в межах У - початку ІУ ст. до н.е.


Дод.точки доступу:
Трейстер, М. Ю.; Фіалко, О. Є.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Мельник, А. М.
    Пластиковий посуд - зона ризику !. [Текст] / А.М. Мельник // Безпека життєдіяльності. - 2009. - № 12. - С. 27-29.
Рубрики: Охорона здоров'я--особиста безпека
Кл.слова (ненормовані):
ПЛАСТИКОВИЙ ПОСУД
Анотація: В статті йде мова про те, що сьогодні одноразовий посуд став атрибутом сучасного життя ! Але вченні довели, що пластиковий посуд згубно впливає на людський організм.





    Щербань, О.
    Глиняний посуд - атрибут весільного обряду Полтавщини (ХІХ-ХХ ст.) [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2010. - № 2. - С. 16-23 : фото. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні звичаї, обряди--Весільний обряд
Кл.слова (ненормовані):
ОБРЯДИ Полтавщини
Анотація: У весільному обряді Полтавщини глиняним посудом послуговувалися на всіх його етапах. Він виконував певну символічну та ритуальну роль.





    Щербань, О.
    Використання глиняної макітри жителями Опішного в останній третині ХХ - на початку ХХІ століття [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2010. - № 3. - С. 23-28 : фото. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народознавство--ГОНЧАРСТВО
Кл.слова (ненормовані):
ГЛИНЯНИЙ посуд
Анотація: Макітри - один із найбільш уживаних видів глиняного посуду українців. Для дослідження даної теми, автором статті було обрано Опішне, що на Полтавщині, як один з найвідоміших гончарних осередків.





    Котенко, В.
    ірСолощена кераміка з поселення Маслини / В. Котенко // Археологія. - 2011. - № 10. - С. 68-76 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Археологія--Кераміка
Кл.слова (ненормовані):
антична епоха -- Херсонес Таврійський -- хора -- Маслини -- сіролощений посуд
Анотація: Водиться до наукового обігу комплекс сіролощеного з поселення Маслини, що відноситься до хори Херсонеса у Північно-Західній Тавриці.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Володарець-Урбанович, Я. В.
    Гончарний посуд УІІ-УІІІ ст. на півдні Східної Європи / Я. В. Володарець-Урбанович, А. В. Скиба // Археологія. - 2011. - № 2. - С. 34-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Археологія--Гончарство
Кл.слова (ненормовані):
раннє середньовіччя -- Південно-Східна Європа -- Пастирське городище -- балка Канцерка -- кераміка -- систематика
Анотація: Проаналізовано розповсюдження гончарного посуду пастирського і канцерського типів, його територіальні та культурно-хронологічні особливості.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Скиба, А. В.
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Щербань, Олена.
    Глиняний посуд "на празник", або в чому готуємо різдвяні та великодні страви [Текст] / О. Щербань // Берегиня. - 2011. - № 2. - С. 86-91. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні звичаї, обряди--Побутова культура
Кл.слова (ненормовані):
Глиняний посуд, обрядові страви
Анотація: В статті зазначається, що наприкінці ХІХ - в першій половині ХХ століть різдвяним та великоднім празниковим глиняним посудом були : горщики, поставці, пасківники, пейсахові миски, в яких готували святкові страви.





    Гавриш, Лариса.
    Збут пузирівського посуду як цікаве явище в українському гончарстві [Текст] / Л. Гавриш // Берегиня. - 2011. - №3. - С. 27-32 : фото. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гончарство
Кл.слова (ненормовані):
Посуд,
Анотація: Пузирівський посуд став цікавою сторінкою в історії українського гончарства.Беручи початок від привнесеного чужоземного,він розвивався в загальноукраїнському руслі. Поширення й збут його не відрізнялися від традиційного.





    Колесниченко, А. М.
    Фігурний келих із Пантікапея та розповсюдження дутого у форму скла у Північному Надчорномор'ї в І - середині ІІ ст. [Текст] / А. М. Колесниченко, А. С. Островерхов // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2012. - № 2. - С. 13-26. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Історія виробництва
   Археологія--Римська доба

Кл.слова (ненормовані):
Північне Надчорномор'я -- римська доба -- скляний посуд -- технологія виготовлення -- хімічний склад -- призначення -- семантика
Анотація: На широкому історико-археологічному тлі розглянуто походження, призначення та технологію виготовлення видутого у форму скляного посуду І - початку ІІ ст., що побутував на північнопричорноморських теренах.


Дод.точки доступу:
Островерхов, А. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Володарець-Урбанович, Я. В.
    До історії вивчення волинцевських старожитностей [Текст] / Я. В. Володарець-Урбанович, Ю. О. Пуголовок // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2012. - № 4. - С. 122-131 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Персоналії
   Археологія--Волинцевська культура

   Археологія--Історія науки

Кл.слова (ненормовані):
історіографія -- гончарний посуд
Анотація: Пропонується істріографічний огляд та систематизація поглядів дослідників на окремі питання, що що стосуються хронології, походження, етнічного складу та деяких рис матеріальної культури (гончарний посуд) носіїв волинцевських пам'яток.


Дод.точки доступу:
Пуголовок, Ю. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Щербань, Олена.
    Глиняний посуд : один із головних предметів оформлення столу для народної трапези / О. Щербань // Наша Берегиня. - 2012. - № 3. - С. 48-51 : фото. - Бібліогр.: в кінці ст.
Рубрики: Наукові розвідки
Кл.слова (ненормовані):
глиняний посуд
Анотація: Дана стаття про глиняний посуд, як один із головних предметів оформлення столу для народної трапези.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мымрина, А. М.
    Качество и безопасность посуды на украинском рынке [Текст] / А. М. Мымрина, Т. А. Стрижак // Екологічний вісник. - 2013. - № 1. - С. 22-24
Рубрики: Господарсько-побутові вироби--Якість
   Посуд--Екологічна безпека

Анотація: В статье рассмотрены вопросы, касающиеся безопасности потребительских товаров. Качество посуды, ее безопасность зависит прежде всего от материала изготовления, его структуры, свойства, а также технологии производства. Приведена товароведческая оценка потребительских свойств кухонной посуды из различных материалов.


Дод.точки доступу:
Стрижак, Т.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Щербань, О. В.
    Форми і призначення глиняних друшляків у культурі харчування українців / О. В. Щербань // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 101-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гончарні вироби--Посуд
   Посуд

   Кераміка--Посуд

Кл.слова (ненормовані):
Друшляк -- Дуршлаг -- Цідилок -- Трушляк -- Дірчата миска -- Сировка
Анотація: Уперше подано узагальнюючу характеристику форм та декору глиняних друшляків різних регіонів України, охарактеризовано їх призначення. Досліджено, що цей різновид глиняних виробів використовувався скрізь на території України, мав регіональну специфіку, пов'язану з традиціями кулінарної культури конкретного ареалу використання.





    Пеляшенко, К. Ю.
    Ліпний посуд із поховань скіфського часу Дніпро-Донецького лісостепу [Текст] / К. Ю. Пеляшенко // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2014. - № 2. - С. 36-50 : рис. - Бібліогр.: с. 48-49 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Доба раннього заліза--Скіфи
Кл.слова (ненормовані):
Дніпро-Донецький лісостеп -- скіфський час -- поховання -- ліпний посуд
Анотація: Подано типологічну характеристику ліпного посуду з поховань скіфського часу Дніпро-Донецького Лісостепу та розподіл його в регіональних групах і за періодами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петраускас, О. В.
    Особливості керамічного комплексу з поселення Велика Бугаївка [Текст] / О. В. Петраускас, С. А. Горбаненко // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2014. - № 4. - С. 126-130 : рис. - Бібліогр.: с. 129-130 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Давні слов’яни та їхні сусіди--Пізньолатеньский і ранньоримський час, ІІ ст. до н.е. - ІІ ст. н.е.
Кл.слова (ненормовані):
ранні слов’яни -- поселення -- посуд -- палеоетноботанічні рештки
Анотація: Звернено увагу на відбитки та домішку зернівок культурних рослин у тісті посуду з об’єкта 3 постчерняхівського часу на поселенні Велика Бугаївка.


Дод.точки доступу:
Горбаненко, С. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)