Голомша, Н. Є.
    Конкурентні переваги продукції зернової галузі на світовому ринку [Текст] / Н. Є. Голомша, О. Я. Дзядикевич // Економіка АПК. - 2017. - № 11. - С. 61-66 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародна економіка--Ринок зерна--Україна--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
конкурентоспроможність -- порівняльні переваги -- експорт
Анотація: Мета статті - на основі передових розрахунків визначити конкурентні переваги України в сегменті зовнішньої торгівлі зерном, порівняти їх із показниками географічно наближених конкурентів, виявити тендекції та динаміку їх розвитку. Досліджено особливості формування конкурентних переваг українського зерна на світовому ринку.


Дод.точки доступу:
Дзядикевич, О. Я.




    Піляєв, Ігор Славович.
    Роль держави в генетиці східноазійського «економічного дива»: неоструктуралістське бачення [Текст] / Ігор Славович Піляєв // Економіка України. - 2021. - № 8. - С. 15-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Модернізація--Неоструктуралізм--Східна Азія
Кл.слова (ненормовані):
порівняльні переваги -- «економічне диво» -- «план Моравецького» -- нова структурна економіка
Анотація: Обґрунтовується наявність спільних рис і закономірностей неоструктуралістської моделі модернізації в успішно модернізованих економіках східноазійських країн з різними владними режимами. Передусім, це активна «підприємницька» роль держави в розвитку інфраструктури як важливого фактора виробництва і заохочення за вимог конкурентного ринкового середовища, експортоорієнтованих галузей економіки виходячи з наявних порівняльних переваг, поступове виведення на конкурентні позиції на внутрішньому та зовнішньому ринках раніше створених великих капіталомістких і високотехнологічних підприємств. Саме виходячи з факторної наділеності власної національної економіки, підприємствам з наявними порівняльними перевагами – незалежно від того, відносяться вони до першого чи шостого технологічного укладу, – мають надаватися державою додаткові стимули (кредитні, інфраструктурні тощо) з метою їх виходу на зовнішній ринок, залучення іноземних інвесторів, трансферу технологій. Особливу увагу приділено модернізаційному досвіду Польщі, чий уряд з кінця 2016 р. і дотепер застосовує у своїй економічній програмі та політиці теоретичні здобутки і практичний досвід східноазійського неоструктуралізму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)