Новосельська, Т. Г.
    Велика злакова попелиця [Текст] / Т.Г. Новосельська // Захист рослин. - 2004. - № 5. - С. 11-12. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Захист рослин--Озима пшениця--Попелиця
Анотація: Шкодочинність у посівах озомої пшениці.





   
    Прогноз розвитку шкідників цукрових буряків [Текст] / В.Т. Саблук та ін. // Україна: аспекти праці. - 2005. - № 2. - С. 20
Рубрики: Шкідники
Кл.слова (ненормовані):
ДОВГОНОСИКИ -- бурякові блішки -- щитоносики -- листкова бурякова попелиця





    Фокін, А.
    Попелиця на зернових культурах [Текст] / А. Фокін // Пропозиція. - 2009. - № 5. - С. 74 - 76, 78, 80 - 82
Рубрики: Захист рослин--Шкідники--Інсектициди--Біологічний захист





    Кривенко, А. І.
    Горохова попелиця. Сезонна динаміка чисельності на посівах гороху в Центральному Лісостепу України [Текст] : наукові дослідження / А. І. Кривенко // Карантин і захист рослин. - 2011. - N 2. - С. 8-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: зернобобові культури--горох--захист рослин
Анотація: Вивчено та уточнено сезонну динаміку чисельності горохової попелиці на посівах гороху в сучасних умовах Центрального Лісостепу України. Встановлено вплив на її розвиток фенофаз рослин культури та метеорологічних умов, зокрема температури повітря і суми опадів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Касьянов, А. М.
    Капустяна попелиця на ярому ріпаку. Особливості розвитку капустяної попелиці Brevicoryne brassicae L. на посівах ярого ріпаку в умовах Центрального Лісостепу України [Текст] / А. М. Касьянов // Карантин і захист рослин. - 2011. - N 4. - С. 22-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ріпак--шкідники
Анотація: Уточнено біологічні особливості розвитку капустяної попелиці в сучасних умовах господарювання. Відмічено, що сезонна динаміка чисельності фітофага протягом років спостереження суттєво залежала від погодних умов, зокрема - від опадів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Лютко, Л. М.
    Черемхово-злакова попелиця: біологічна дія та післядія інсектицидів [Текст] / Л. М. Лютко // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 5. - С. 15-16 : ілюстр.; табл. - Бібліогр.: с.16
Рубрики: Зернові культури--Злакові--Захист рослин
Кл.слова (ненормовані):
шкідники -- попелиця -- інсектициди
Анотація: Високу токсичну дію проявили всі досліджувані інсектициди. Встановлено, що за низького рівня отруєння спостерігається підвищення плодючості самиць попелиці, а за сильного - зниження.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Розова, Л. В.
    Стійкість сортів черешні проти вишневої попелиці (Myzus cerasi F.) [Текст] / Л. В. Розова // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 8. - С. 18-19 : ілюстр. - Бібліогр.: с. 19
Рубрики: Садівництво
   Кісточкові плодові--Черешня

   Захист рослин--Шкідники

Кл.слова (ненормовані):
насадження -- сорти черешні -- вишнева попелиця
Анотація: Наведено результати оцінки стійкості проти вишневої попелиці чотирьох сортів черешні, занесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та трьох перспективних сортів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Лисенюк, О. Ю.
    Персикова (оранжерейна) попелиця (Myzodes persicae Sulz.): контроль її чисельності в Лісостепу України [Текст] / О. Ю. Лисенюк, В. П. Федоренко // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 9. - С. 4-6 : ілюстр. - Бібліогр.: с. 6
Рубрики: Садівництво--Персик
   Захист рослин

Кл.слова (ненормовані):
методики досліджень -- персик -- інсектициди
Анотація: Встановлено, що в персикових насадженнях серед сисних комах найнебезпечнішою є зелена персикова, або оранжерейна, попелиця. Складний цикл розвитку попелиці та її адаптивні потенції утруднюють виконання захисних заходів. Досліджено ефективність дії деяких інсектицидів на розвиток попелиці на персиках.


Дод.точки доступу:
Федоренко, В. П.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Кошевський, І. І.
    Попелиці і трипси. Сисні шкідники гороху: прогноз їх розмноження та шкідливості [Текст] / І. І. Кошевський, М. Б. Рубан // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 12. - С. 19-21 : табл. - Бібліогр.: с. 21
Рубрики: Зернобобові культури--Горох
   Захист рослин

   Шкідники

Кл.слова (ненормовані):
метеорологічні умови -- горохова попелиця -- гороховий трипс -- прогноз -- шкідливість
Анотація: В Україні в останні роки серед шкідників зернобобових культур помітно збільшилась чисельність попелиць та трипсів. Періодично розмножуючись у масових кількостях, горохова попелиця та гороховий трипс спричиняють сильне пошкодження рослин на великих площах, що призводить до значного недобору врожаю та погіршення якості гороху.


Дод.точки доступу:
Рубан, М. Б.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Лисенюк, О. Ю.
    Вишнева попелиця плодових насаджень вишні в правобережному Лісостепу України [Текст] / О. Ю. Лисенюк // Карантин і захист рослин. - 2013. - № 1. - С. 14-17 : табл. - Бібліогр.: с. 17
Рубрики: Плодові кісточкові--Вишня--Шкідники
   Захист рослин--Засоби і методи

Кл.слова (ненормовані):
попелиці -- інсектициди
Анотація: Встановлено, що у вишневих насадженнях серед сисних комах найнебезпечнішою є вишнева попелиця. Особливий взаємозв'язок попелиці з кормовими рослинами у поєднанні із популяційною мінливістю ускладнюють проведення захисних заходів. Досліджено вплив інсектицидів на заселеність попелицями вишневої культури.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Поліщук, А. А.
    Шкідливі організми - особливості розвитку в посівах ріпаку в умовах 2012 р. та рекомендації щодо захисту в 2013 р. [Текст] / А. А. Поліщук, І. В. Крук, В. М. Чайка, Т. М. Неверовська // Карантин і захист рослин. - 2013. - № 4. - С. 15-18 : табл. - Зміст: Рекомендований захист ріпаку від шкідливих організмів у 2013 році
Рубрики: Ріпак--Захист рослин--Шкідники
Кл.слова (ненормовані):
озимий ріпак -- ярий ріпак -- ріпаковий квіткоїд -- капустяна попелиця
Анотація: Проведено аналіз фітосанітарного стану посівів ріпаку, визначено домінуючі види шкідників. Наведено елементи захисту посівів ріпаку від шкідливих організмів.


Дод.точки доступу:
Крук, І.В.; Чайка, В.М.; Неверовська, Т.М.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Гуляєва, І. І.
    Велика персикова попелиця - небезпечний шкідник персика та мигдалю [Текст] : шкідники / І. І. Гуляєва, Л. В. Попова // Карантин і захист рослин. - 2015. - № 5. - С. 23-26 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Захист рослин--Засоби--Шкідники
   Плодові культури--Персик--Мигдаль--Шкідники

Кл.слова (ненормовані):
паразитоїд -- кісточкові культури
Анотація: Наведено відомості про небезпечного шкідника персика та мигдалю - велику персикову попелицю Pterochloroides persicae Choi. Описано морфологію та біологію шкідника, способи поширення та шкідливість, необхідні фітосанітарні заходи з обмеження розвитку шкідника та зменшення його шкідливості.


Дод.точки доступу:
Попова, Л.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колеснік, Л. І.
    Баштанна попелиця (Aphididae: Aphis gossypii Glov) в насіннєвих посівах огірка і заходи з обмеження її шкідливості [Текст] / Л. І. Колеснік // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 1. - С. 9-11 : табл., рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Огірки--Вирощування--Шкідники
   Овочі--Огірки--Захист рослин

   Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
агроценоз огірка -- шкідлива ентомофауна
Анотація: Висвітлено результати досліджень особливостей поширення і шкідливості баштанної попелиці в насіннєвих посівах огірка в Східному Лісостепу України. Встановлено ефективність інсектицидів Карате Зеон 050CS , мк.с. (0,10 л/га), Актара 25 WG, в.г. (0,08 кг/га), Фастак, к.е. (0,15 л/га), Ф'юрі, в.е. (0,15 л/га), яка становить 87-64%, а частка збереженого врожаю при застосуванні заходів захисту сягає 30%.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яновський, Ю. П.
    Увага, кров'яна попелиця! Кров'яна попелиця та заходи обмеження її чисельності в плодових насадженнях України [Текст] / Ю. П. Яновський // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 7. - С. 12-14 : ілюстр.
Рубрики: Садівництво--Захист рослин--Шкідники
Кл.слова (ненормовані):
фітофаг -- захист плодових дерев -- інсектициди -- обприскування
Анотація: Цей небезпечний шкідник (Eriosota lanigerum Hausm.) є об'єктом зовнішнього і внутрішнього карантину, він пошкоджує яблуню, зрідка грушу, айву, горобину, глід. У зв'язку з розширенням ареалу цього небезпечного сисного фітофага, його високою шкідливістю в масивах плодових культур, впродовж 2008-2015 рр. проводили дослідження на предмет уточнення особливості біології виду, характеру заселення насаджень та розробки ефективних заходів щодо зниження чисельності об'єкта в ценозі саду.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)