Примуш, Микола.
    Можливі вектори демократизації України в контексті викликів сучасності [Текст] / Микола Примуш, Юрій Коваль // Віче. - 2014. - № 22. - С. 9-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суспільство України--Демократизація
   Українське суспільство--Демократизація--Реформування

Кл.слова (ненормовані):
системна трансформація -- реформування -- військово-політична криза -- політичний процес
Анотація: Аналізуються можливі вектори демократизації України в контексті співвідношення викликів сучасності та теоретичного оформлення вказаного процесу. Зазначається, що належне теоретичне підгрунтя демократизації забезпечує її подальшу реалізацію на практиці. Доведено, що демократизація пострадянських країн має власну специфіку й орієнтацію розвитку. Представлено й проаналізовано вплив наявних та можливих загроз на демократичні перетворення в Україні. З-поміж них акцент зроблено на проблемах військово-політичної кризи та відсутності послідовності в процесі проведення реформ. Запропоновано можливі вектори реформування політичної, економічної та громадянської сфер життєдіяльності України з урахуванням викликів військово-політичної кризи та гострого дефіциту інвестиційної привабливості нашої держави.


Дод.точки доступу:
Коваль, Юрій
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Іваніна, Тетяна Юріївна.
    Ґендерне бюджетування як інструмент ґендерної політики [Текст] / Т. Ю. Іваніна // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 504-509. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Ґендерна політика--Ґендерна рівність
Кл.слова (ненормовані):
політичний процес -- державний бюджет -- ґендерний аналіз
Анотація: У статті йдеться про ґендерне бюджетування як стратегію впровадження ґендерної рівності на прикладі країн світу





    Гнатко, Микола Митрофанович.
    Політичний процес як міфовтілення [Текст] / М. М. Гнатко // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 532-540. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політична система--Політологія
Кл.слова (ненормовані):
політика -- політичний процес -- політичний міф -- політична боротьба
Анотація: Аналіуються явища політичного процесу як поля втілення певних міфів і міфологем, як процесу, що іманентно включає в себе міфологічну складову.





    Шульженко, Ф. П.
    Становлення ідеї демократичної, правової державності в політичному процесі англійського суспільства XVII століття [Текст] / Ф. П. Шульженко, М. В. Маркарян // Юридична Україна. - 2019. - № 6. - С. 9-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія держави і права--Англія, 17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
парламентаризм -- політичний процес -- суб’єкти політичного процесу -- правова ідеологія -- правова свідомість -- принцип поділу влади
Анотація: У статті з застосуванням низки сучасних методів наукового пізнання здійснюється історико-правова рефлексія зв’язків і взаємовпливів політичного процесу, правової ідеології і нормотворчого процесу англійського суспільства XVII ст. З’ясовується особливість розвитку державно-правових поглядів прибічників протестантського руху і, зокрема, індепендентів і левеллерів, а також концептуально оформлених теорій державності демократичного і правового характеру. Застосований авторами підхід дав можливість виокремити суб’єктів політичного процесу, з’ясувати особливості правової свідомості суспільства, становлення та репродукування ідеології держави, заснованої на засадах права. Піддана ґрунтовному аналізу теоретична спадщина Дж. Покка, з’ясований його внесок в обґрунтування теорії правової держави та її провідного принципу – поділу влади.


Дод.точки доступу:
Маркарян, М. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)