Варення, Г.
    Рівень травиатизму і страховий поліс [Текст] / Г.Варення // Зв'язок. - 2001. - № 4. - С. 45-46
Рубрики: Страхування в Україні--Поліси





    Степаненко, В.
    Етнос - демос - поліс [Текст] : етнополітичні проблеми соцієтальної трансформації в Україні / В.Степаненко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2002. - № 2. - С. 102-120
Рубрики: Етнополітика України





    Матенко, О.
    Подвійний стандарт страхового полісу [Текст] / О. Матенко // Військо України. - 2005. - № 5-6. - С. 24-26
Рубрики: Страховий поліс--Військовослужбовці





    Ставнюк, В.
    Аттика в період "темних століть" і на початку архаїчного періоду. "Синойкізм Тесея" з циклу "Антична цивілізація". Стаття шоста [] : методичний матеріал / В. Ставнюк // Історія в школах України. - 2008. - № 4 . - С. 46-48
Рубрики: Історія Стародавнього світу--Антична цивілізація
Кл.слова (ненормовані):
поліс -- афінська община
Анотація: Найблискучішим центром не лише Греції, ай усієї античної цивілізації впродовж більш ніж 1000-літньої історії її існування були Афіни. Гегемон грецького світу в боротьбі із Персією, оплот демократії, притулок мистецтв та наук, вони здавна заслужили славу "школи Еллади", і Гегесандр, формулюючи умонастрій доби, проголосив: "Усе інше властиве всім грекам, але тільки афіняни знають шлях, що веде на небо".

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Довбенко, М.
    Як убезпечити соціально-економічне життя держави? [Текст] / М. Довбенко // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 3. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Реформування--Україна
   Економічний розвиток--Соціальна сфера

Кл.слова (ненормовані):
Модернізація страхування -- Убезпечення життя -- Недержавна система пенсійного забезпечення -- Медичний поліс -- Джерела довготривалого інвестування -- Пільгове кредитування -- Стратегія розвитку соціальної сфери -- Пенсійна реформа -- Становлення і розвиток страхування -- Стимулювання підприємства
Анотація: Важливою проблемою для виконавчої і законодавчої влади України є наповнення бюджету. Автор статті переконаний, що настав момент для перебудови економіки шляхом упровадження низки реформ. Серед них головними мають стати нові мотиваційні схеми стимулювання експортоорієнтованих підприємств, зокрема надання кредитів із компенсуванням урядом відсоткової ставки; залучення до цього процесу комерційних банків, що проводитимуть моніторинг виробничої програми позичальника і сприятимуть детінізації економіки. Розвиток системи страхування і заміна солідарної пенсійної системи на недержавну дозволять створити "довгу гривню" - інструмент тривалого кредитування, необхідний для оздоровлення державних фінансів і пожвавлення економіки України.





    Меленко, Сергій Гаврилович.
    Арістотель про соціальні основи держави [Текст] / С. Г. Меленко // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 56-62. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Філософія давньогрецька--Соціальна держава
Кл.слова (ненормовані):
Арістотель -- соціальні основи держави -- право -- суспільний устрій -- поліс
Анотація: Проаналізовано світоглядні орієнтації Арістотеля у державно-правовій та соціальній сферах, а також процес формування філософсько-правових поглядів мислителя на основі критичного аналізу аналогічних платонівських гіпотетичних припущень.


Дод.точки доступу:
Арістотель (давньогрецький філософ, вчений енцеклопедист ; 384-322 рр. до н.е.) \про нього\




    Сус, Т. Й.
    Страхування ризиків при вирощуванні екологічно чистої продукції [Текст] / Т. Й. Сус // Економіка АПК. - 2012. - № 12. - С. 66-71. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Страхування--Сільськогосподарське страхування--Ризик-менеджмент
   Сільськогосподарське виробництво--Екологізація

Кл.слова (ненормовані):
Агрострахування -- Страховий поліс -- Кооперативне страхування
Анотація: Проаналізовано стан агрострахування в Україні. Обгрунтовано необхідність страхування ризиків при екологічно чистому сільгоспвиробництві. Запропоновано стратегію становлення страхових кооперативів зі страхування сільгоспвиробників екологічно чистої продукції.





    Снитко, І. О.
    Ще раз про межі Ольвійського поліса [Текст] / І. О. Снитко // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2012. - № 4. - С. 31-41 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Історія--Ольвія
Кл.слова (ненормовані):
поліс -- хора -- територія
Анотація: Зроблено спробу територіальної ідентифікації меж Ольвійської держави в контексті її історичного, політичного, соціально-економічного та культурного розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)


519.81
М 340


   
    Математичні моделі в системі підтримки прийняття рішень страхового забезпечення лікування онкологічних захворювань: підхід на основі динаміки Гомперца [Текст] / В. П. Марценюк, І. Є. Андрущак, І. С. Гвоздецька, Н. Я. Климук // Доповіді Національної академії наук України. - 2012. - № 10. - С. 34-39. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Математика--Дослідження операцій--Теорія корисності та прийняття рішень
   Математика--Математична кібернетика--Моделі

   Медицина--Онкологія

   Страхування--Види страхування--Медичне страхування

Кл.слова (ненормовані):
Страхування -- Вартість лікування -- Поліс -- Керування оптимальне
Анотація: Запропоновано математичні моделі для системи підтримки прийняття рішень у страховому забезпеченні лікування онкологічних захворювань. Моделі включають як опис процесу росту онкологічного утворення, так і багатостадійні ймовірнісні моделі з метою страхування.


Дод.точки доступу:
Марценюк, В. П.; Андрущак, І. Є.; Гвоздецька, І. С.; Климук, Н. Я.




    Снитко, І. О.
    Про соціально-демографічний та адміністративно-територіальний поділ Ольвійського поліса [Текст] / І. О. Снитко // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2013. - № 2. - С. 3-14 : рис. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Розкопки
   Археологія--Античні держави Північного Причорномор’я

Кл.слова (ненормовані):
поліс -- Ольвія -- хора -- поселення -- садиба -- агломерація поселень
Анотація: За матеріалами пам’яток хори Ольвії та на грунті аналізу загальноісторичних розробок і епіграфічних документів зроблено спробу реконструкції можливої соціальної та територіальної організації Ольвійської держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Снитко, І. О.
    Характер і динаміка економічних стосунків Ольвії з містами Іонії в VI-V ст. до н.е. та початок формування внутрішньопонтійського ринку [Текст] / І. О. Снитко // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2014. - № 2. - С. 17-28. - Бібліогр.: с. 25-27 . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Антична цивілізація в Північному Причорномор’ї--Античні держави Північного Причорномор’я в римський період, друга половина І ст. до н.е. - третя чверть ІІІ ст. н.е.
Кл.слова (ненормовані):
Іонія -- Ольвія -- поліс -- економіка -- торгівля
Анотація: Розглядаються питання торговельно-економічних взаємин Ольвії та причорноморських колоніальних полісів з містами Іонії за архаїчної та ранньокласичної доби.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ціватий, В.
    Інститут полісу: політико-дипломатичний прообраз субсидіарної моделі управління в сучасній Європі (історична ретроспектива) [Текст] / В. Ціватий // Зовнішні справи. - 2014. - № 11. - С. 38-43 : фото.кол. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Держава--Поліс
Анотація: У статті аналізується інститут полісу в історичній ретроспективі. Особливу увагу приділено полісу в контексті інституціального розвитку держави та процесів рецепції. Визначено напрямки розвитку феномена полісу в різні історичні епохи як надбання історико-культурної спадщини. Розкрито сутність поняття "поліс" як феномена тогочасного античного суспільства і його політико-дипломатичне значення для європейського сьогодення.





    Тарасевич, В. М.
    Антична цивілізація: народження поліса-держави [Текст] / В. М. Тарасевич // Економічна теорія. - 2022. - № 1. - С. 5-25
Рубрики: Античний світ--Всесвітня історія
   Цивілізації--Еволюція--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
антична цивілізація -- кланово-олігархічна владна група -- тиранія -- полісна демократія -- поліс-держава -- державна форма привласнення
Анотація: Ця стаття продовжує цикл публікацій про універсумну еволюцію античної цивілізації, її субцивілізацій та присвячена розгляду суперечливих соціально-економічних та політичних процесів в афінському ареалі Стародавньої Греції у другій половині VIII – першій половині IV ст. до н. е. Увага акцентована на характеристиці важливих етапів державотворення в Афінах. Зроблено висновок, що саме з реформами Перікла в Афінах завершується формування демократичного устрою в його класичній формі.