Петришин, О.
    Демократичні основи правової, соціальної державності [Текст] / О. Петришин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 1. - С. 32-41. - Бібліогр.:26 назв.
Рубрики: Демократія в Україні--Конституційні засади
   Демократія--Історико-політичний аспект

Кл.слова (ненормовані):
демократична держава -- народний суверенітет -- форми демократії -- поділ влади -- права людини
Анотація: У статті висвітлені найбільш загальні теоретичні засади концепції демократії в контексті визначених Конституцією України завдань формування правової соціальної держави. Зроблено короткий огляд основних дискусійних моментів теорій демократії як в історико-політичному аспекті, так і з точки зору сучасного аналізу.Зокрема,акцентується на тому, що дослідження демократичних засад правової, соціальної держави передбачає звернення до питань: 1) народного суверенітету та форм його реалізації; 2) співвідношення більшості та меншості у здійсненні державної влади; 3) поділу державної влади та забезпечення її підконтрольності; 4) законності та дотримання прав людини у діяльності державних органів.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Скрипнюк, Валентина.
    Система організації державних органів у контесті забезпечення принципу поділу влади (органи прокуратури) [Текст] / Валентина Скрипнюк // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 9-14. - Бібліогр. в примітках: с. 13-14
Рубрики: Органи державної влади--Прокуратура--Україна
Кл.слова (ненормовані):
демократична держава -- конституційна модернізація -- конституційне право -- органи прокуратури -- поділ влади -- гілки державної влади
Анотація: У статті досліджується проблема системи організації органів держави в контексті практичної реалізації конституційного принципу поділу влади. Автор аргументує роль і значення принципу поділу влади для становлення України як демократичної і правової держави. Вказано на об'єктивні складнощі, які виникають у процесі визначення належності конкретних органів державної влади до тієї чи іншої гілки державної влади. Доводиться роль конституційного права та процесу модернізації Конституції України як засобу нормативного забезпечення принципу поділу влади, який включає у себе ефективну взаємодію різних гілок державної влади між собою.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бичков, Ігор.
    Щодо місця Конституційного Суду України в механізмі стримувань і противаг [Текст] / Ігор Бичков // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 224-229. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний Суд України--Юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
конституційна юстиція -- система стримувань та противаг -- поділ влади
Анотація: Стаття присвячена аналізу завдань та ролі Конституційного Суду України в системі поділу державної влади, зокрема належного місця в механізмі стримувань і противаг в Україні. На підставі порівняльно-правового аналізу повноважень органів конституційної юрисдикції в механізмі стримувань і противаг на прикладі різних демократичних країн, інституційних та правових механізмів взаємодії конституційної юстиції з різними гілками влади сформульовано низку висновків та пропозицій.