Соколов, М.
    Сучасні тенденції в політиці оподаткування юридичних і фізичних осіб [Текст] / М. Соколов // Економіка України. - 2009. - № 8. - С. 30-41. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Оподаткування--Юридичні особи--Фізичні особи
Кл.слова (ненормовані):
податкове навантаження
Анотація: На основі розгляду податкового навантаження окремо по двох основних групах платників податків - юридичних і фізичних особах - зроблено висновок, що податкове навантаження в динаміці за тривалий період у промислово розвинутих країнах знижується як по юридичних, так і по фізичних особах, при одночасному зростанні частки податків у ВВП.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Мединська, Т. В.
    Трансформація вітчизняних умов податкового стимулювання інвестицій в умовах євроінтеграції [Текст] / Т. В. Мединська, О. Г. Біла // Економіка. Фінанси. Право. - 2010. - № 11. - С. 22-27 : табл. - Бібліогр.:10 назв.
Рубрики: Фіскальна політика--Інвестиції--Податкове стимулювання--ЄС--Україна
Кл.слова (ненормовані):
податкові ставки -- податкове навантаження -- податкове стимулювання
Анотація: У статті розглянуто еволюцію зміни вітчизняної фіскальної політики у напрямі податкового стимулювання інвестицій впродовж 2001-2008 років, здійснено полрівняльний аналіз рівня податкового навантаження в Україні та країнах - членах ЄС.


Дод.точки доступу:
Біла, О. Г.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шовкун, І.
    Податкові фактори технологічного розвитку економіки [Текст] / І. Шовкун // Економіка України. - 2011. - № 5. - С. 40-53. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Промисловість України--Технологічний розвиток--Податкове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
податкове навантаження
Анотація: Досліджено податкові фактори технологічного розвитку національного господарства в контексті післякризового відновлення економічного зростання. Проаналізовано кількісні та якісні характеристики впливу податків на галузеву структуру економіки. Визначено концептуальні напрями вдосконалення податкової системи з метою сприяння технологічного розвитку.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Ястремський, Олександр.
    Застосування теорії загальної рівноваги до аналізу [Текст] / Олександр Ястремський // Банківська справа. - 2011. - № 6. - С. 14-26 : граф. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Податкова система--Історія податків
Кл.слова (ненормовані):
податковий портфель -- податкове навантаження -- загальна рівновага -- криві Лаффера -- рейганоміка
Анотація: З використанням теорії загальної рівноваги досліджується вплив параметрів податкового портфеля на основні макроекономічні показники (ВВП, зайнятість, чистий прибуток, реальна заробітна плата). для цих показників побудована серія кривих Лаффера, за допомогою яких ілюструється конфлікт інтересів між найманими працівниками і власниками.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Васильєв, Олексій.
    Синергетична модель прогнозування динаміки ВВП України [Текст] / Олексій Васильєв // Банківська справа. - 2012. - № 1. - С. 59-67. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Валовий внутрішній продукт України--Методи прогнозування
Кл.слова (ненормовані):
податкове навантаження -- державний борг
Анотація: Запропонована синергетична модель, яка описує динаміку ВВП України з урахуванням таких факторівяк рівень податкового навантаження та обсяг державного боргу. Модель базується на нелінійному диференціальному рівнянні першого порядку. Феноменологічні параметри, які входять у це рівняння, визначаються на основі статистичних даних.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Штань, Марина.
    Напрями організації офшорних зон в економіці України [Текст] / Марина Штань // Банківська справа. - 2014. - № 5-6. - С. 17-25 : табл. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Економіка України--Офшорні зони
   Інвестиції іноземні--Залучення в Україну

Кл.слова (ненормовані):
інвестиційна привабливість -- прямі інвестиції -- податкове навантаження -- фінансовий центр -- Одеська область -- Львівська область
Анотація: Стаття присвячена аналізу потенційних напрямів організації офшорних зон. Розглядаються особливості національного інвестиційного клімату в Україні відповідно до міжнародних рейтингів. Здійснено оцінку інвестиційної привабливості областей України. Розкрито перспективи формування офшорних зон в економіці України. За допомогою проведеного аналізу переваг та потенційних ризиків розкриваються особливості інвестиційного потенціалу українських регіонів.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Штань, Марина.
    Проблеми та перспективи формування офшорних зон в економіці [Текст] / Марина Штань // Банківська справа. - 2014. - № 7-8. - С. 20-27
Рубрики: Національна економіка--Офшорні зони
   Світова економіка--Офшорні зони

Кл.слова (ненормовані):
фінансові операції -- податкове навантаження -- фінансовий центр -- іноземні інвестиції
Анотація: У статті зроблено спробу проаналізувати економічну природу та особливості формування офшорних зон. Розкрито переваги й недоліки створення офшорних зон в економіці. Визначено проблеми функціонування офшорних зон в умовах глобалізації. З’ясовано основні характерні ознаки офшорних зон. На основі систематизації зарубіжного досвіду розкрито фактори, які впливають на формування та розвиток офшорних юрисдикцій.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шако, Олена.
    Європейська практика екологічного оподаткування відходів [Текст] / Олена Шако // Економіст. - 2014. - № 10. - С. 51-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічні податки--Європейський досвід
Кл.слова (ненормовані):
побутові відходи -- утилізація -- податкові надходження -- цільові кошти -- ставка податку -- рециркуляція відходів -- податкове навантаження
Анотація: У статті досліджено європейську практику за стосування екологічних податків на відходи. Проведено компаративне дослідження рівня ставок податків, податкових надходжень та структури поводження з відходами в країнах ЄС та в Україні. Виділено етапи розвитку системи ціноутворення на послуги пово дження з відходами. Проведено оцінку ефективності застосування даного виду податків.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Калініченко, Зоя.
    Порівняльний аналіз податку на додану вартість у Республіці Сінгапур, Новій Зеландії та Україні [Текст] / Зоя Калініченко, Ілля Кліницький, Владислав Тронєв // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 11. - С. 143-146. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податок на додану вартість--Порівняльний аналіз--Україна--Сінгапур--Нова Зеландія
Кл.слова (ненормовані):
податкове навантаження -- адміністрування -- міжнародні фінансові організації
Анотація: У статті авторами досліджується практика застосування податку на додану вартість у Республіці Сінгапур і Новій Зеландії з відповідним порівнянням із податковим досвідом України. Установлено передумови виникнення податку на додану вартість в обраних країнах, а також його вплив на економіко-соціальну ситуацію в окремо взятій державі на основі даних досліджень міжнародних фінансових організацій. Виокремлено особливості адміністрування зазначеного виду обов’язкового платежу, а також перспективи застосування таких видів у вітчизняній фіскальній системі.


Дод.точки доступу:
Кліницький, Ілля; Тронєв, Владислав
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Луніна, І. О.
    Конкурентоспроможність податкової системи в контексті розширення фіскального простору України [Текст] / І. О. Луніна, О. С. Білоусова, Н. Б. Фролова // Економіка України. - 2020. - № 10. - С. 34-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова система--Реформування--Україна--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
податкове навантаження -- тіньова економіка -- інноваційна діяльність -- цільова податкова підтримка
Анотація: Охарактеризовано вплив податкових реформ, спрямованих на підвищення рівня податкової конкурентоспроможності, на фіскальний простір та інвестиційні процеси в країнах ЄС і Україні. Виявлено причини виникнення специфічних податкових ефектів у країнах з малою, відкритою економікою, високим рівнем корупції та тіньової економіки. Обґрунтовано новий підхід до оцінки результатів податкових реформ у рамках цілісної концепції сталого розвитку і напрями вдосконалення податкової системи для забезпечення розвитку фіскального простору.


Дод.точки доступу:
Білоусова, О. С.; Фролова, Н. Б.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)