Воротін, В. Є.
    Національний бізнес і державна влада: на шляху визначення пріоритетів [Текст] / В. Є. Воротін, Д. В. Ляпін // Економіка та держава. - 2006. - № 5. - С. 12-14
Рубрики: Економіка України--НАЦІОНАЛЬНИЙ БІЗНЕС
Кл.слова (ненормовані):
ПРАВО ВЛАСНОСТІ -- ПОДАТКОВА РЕФОРМА -- РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА -- КОНКУРЕНТОЗДАТНІСТЬ
Анотація: Стаття присвячена аналізу національного бізнес-середовища на шляху визначення пріоритетів розвитку в умовах ринкової економіки України.


Дод.точки доступу:
Ляпін, Д. В.




    Мельник, В. М.
    Податкові реформи в умовах гострого дефіциту фіскальних ресурсів: досвід країн ЄС та українські реалії [] / В. М. Мельник, Т. В. Кощук // Економіка України. - 2014. - № 6. - С. 37–56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкові реформи--Проблеми і перспективи--Європейський досвід--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стратегія фіскальної консолідації -- податкова політика -- податкова реформа -- ПДВ -- акцизний податок -- податок на доходи фізичних осіб
Анотація: Досліджено особливості та суперечності сучасної податкової політики у країнах ЄС і наслідки її реалізації. Проаналізовано зміни в оподаткуванні нашої держави у зв’язку з ухваленням Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» в контексті європейського досвіду податкового реформування. Надано окремі пропозиції щодо подальшої реформи податкової системи країни.


Дод.точки доступу:
Кощук, Т. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Полозенко, Д. В.
    Монетарна і фіскальна політика в умовах бюджетного дефіциту України [Текст] / Д. В. Полозенко // Економіка АПК. - 2015. - № 2. - С. 36-42 : фот.цв. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Монетарні методи--Україна
   Податкова політика--Україна

   Державні фінанси--Дефіцит

Кл.слова (ненормовані):
валютні резерви країни -- доларизація -- податкова реформа -- кредитні відносини
Анотація: Розглянуто механізм монетарної та фіскальної політики. Визначено умови запровадження інфляційного таргетування в Україні.





    Кудряшов, В. П.
    Коригування публічних бюджетів у період загострення фіскальних ризиків [Текст] / В. П. Кудряшов // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 41-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Бюджетне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
дефіцит сектору державного управління -- державний борг -- фіскальна консолідація -- посилення контролю -- бюджетні видатки -- податкова реформа -- фінансування фіскального дефіциту
Анотація: Розкрито причини загострення ризиків розбалансування публічних бюджетів у зарубіжних країнах у посткризовий період. Висвітлено механізми коригування фіскальних диспропорцій, що застосовуються в рамках програм фіскальної консолідації у державах-членах ЄС. Розглянуто позитивні та негативні впливи їх запровадження на економічне зростання, зайнятість, забезпечення фінансової стабільності. Запропоновано заходи, спрямовані на досягнення стійкого стану державних фінансів у нашій країні з урахуванням позитивного та негативного досвіду фіскального коригування за кордоном.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гречана, С. І.
    Система оподаткування як зовнішній фактор самоорганізації підприємств [Текст] / С. І. Гречана, Н. В. Швець // Економіка України. - 2015. - № 8. - С. 44-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємства--Податкове навантаження
   Податкова система--Реформування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
податкова реформа -- самоорганізація -- фактор -- зовнішнє середовище -- адміністрування податків -- податкові виплати -- податковий тиск
Анотація: Дана стаття визначає вплив системи оподаткування України на самоорганізацію підприємств з позицій можливого позитивного та негативного характеру цього процесу. Сформовано авторську думку про причинно-наслідковий зв'язок між рисами системи оподаткування і результатами самоорганізації на рівні підприємства.


Дод.точки доступу:
Швець, Н. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Крисоватий, А. І..
    Сутність та концептуальні основи формування податкової політики в умовах євроінтеграційних процесів [Текст] / А. І. Крисоватий, В. М. Мельник, Т. В. Кощук // Економіка України. - 2016. - № 1. - С. 35-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Сутність--Концептуальні основи--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
податкова політика держави -- концепція (доктрина) податкової політики -- податкова координація -- податкова реформа -- податкова політика ЄС -- податкова гармонізація -- податкова конкуренція -- конвергенція оподаткування
Анотація: Досліджено теоретико-концептуальні засади податкової політики держави та інтеграцйного утворення ЄС. Визначено вплив інституціонального чинника на податкову політику держави та її особливості за постсоціалістичної трансформації. Запропоновано авторське бачення податкової координації та податкової гармонізації як форм реалізації податкової політики ЄС та їх зв'язку з податковою конкуренцією та конвергенцією оподаткування. Розроблено рекомендації щодо формування податкової політики України в умовах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Дод.точки доступу:
Мельник, В. М.; Кощук, Т. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Данілов, Сергій.
    Європейські стандарти у податкових правовідносинах [Текст] / Сергій Данілов // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 183-187. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове право--Європейські стандарти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
податкова система -- податкова політика -- імплементація -- глобалізація -- податкова реформа -- Європейський Союз
Анотація: Досліджено специфіку побудови податкових правовідносин передових європейських країн та ключові заходи, що стосуються оптимізації відносин оподаткування України відповідно до стандартів Європейського Союзу. Стаття відображає основні принципи і цілі податкової політики Європейського Союзу, визначає пріоритетні напрями вдосконалення податкової системи України в цілому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)