Бурлачук, В.
    Соціальні переживання та політичний міф [Текст] / В.Бурлачук // Політична думка. - 2001. - № 1-2. - С. 110-121
Рубрики: Внутрішне становище України--Криза влади--Політична філософія





    Лановенко, Юлія
    Переживання суб'єктом свого дорослішання [Текст] / Юлія Лановенко // Соціальна психологія. - 2004. - № 4. - С. 113-122. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Психологія вікова--Підлітки





    Іщенко, Є.
    Містичні переживання в поезії Василя Стуса [Текст] / Є. Іщенко // Дивослово. - 2004. - № 8. - С. 53-57. - Бібліографія: 19 назв
Рубрики: Українські письменники, 20 ст.--Стус В.--Творчість


Дод.точки доступу:
Стус, В. \про нього\




    Кононенко, О.
    Добре зернятко – гарні сходи [Текст] / О. Кононенко // Дошкільне виховання. - 2005. - № 3. - С. 4-6.
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Програма (розвитку та виховання дитини раннього віку "Зернятко")
Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- адаптація -- переживання
Дескриптори: ПЕДАГОГІКА,ДОШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ
Анотація: Розкриття шляхів активного сприяння повноцінному зростанню особистості спрямовано "Програму розвитку та виховання дитини раннього віку "Зернятко""

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)


CUKK-VDPU
Б55


    Бех, І.
    Поступ особистості до відданосі чеснотам [Текст] / І. Бех // Початкова школа. - 2007. - № 4. - С. 7-11.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Дитяча психологія--Психологічна служба в школі
Кл.слова (ненормовані):
емоції -- духовно-зріла особистість -- емоційні переживання
Анотація: Психолого-педагогічний практикум по вихованню духовно-зрілої особистості.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Бех, Іван.
    Духовне прозріння особистості як психолого-педагогична проблема [Текст] / І. Бех // Освіта і управління. - 2006. - № 3-4. - С. 79-98. - Библиогр.: с. 98 (25 назв)
Рубрики: Психологія особистості
   Розвиток особистості

   Емоційні переживання

   Альтруїзм особистості

Анотація: Автор розглядає духовну безпечність як напруженість у вихованні та розвитку особистості та духовну культуродомінантність як виховний ідеал, приведені засоби досягнення.





    Яструбецька, Галина.
    Одержимий літературою, або про Андрія Головка і його сонячно-червоний роман [Текст] / Г. Яструбецька // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 31-38. - Бібліогр.: 13 назв.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Індивідуація -- Інтенційність -- Архетип -- Структура переживання
Анотація: У статті досліджується психогенетичне та феноменологічне підгрунтя поетики А. Головка. Робиться акцент на повісті "Червоний роман як естетичному еквіваленті процесу індивідуації, а також як ілюстрації синтезу експресіонізму-активізму та імпресіонізму.


Дод.точки доступу:
Головко, А. \про нього\




    Максименко, К. С.
    Переживання емоційних станів при соматичних захворюваннях [Текст] / К.С. Максименко // Практична психологія та соціальна робота. - 2007. - № 12. - С. 28-30. - Бібліогр. : 8 назв.
Рубрики: Психіка людини--Соматичні захворювання
   Захворювання--Соматичні

Анотація: Численні спостереження і спеціальні дослідження засвідчують, що одним з обов'язкових показників соматичного захворювання є зміни у психіці людини. Соматична хвороба відображається в переживаннях хворого, і це переживання є найсуттєвішою ланкою в подальших процесах зміни як психічних особливостей, так і соматичних явищ.





    Скороварова, Євгенія.
    Аналітика естетичного досвіду: концептуальний розгляд [] / Євгенія Скороварова // Філософська думка. - 2009. - № 6. - С. 49-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Естетична теорія--Естетичний досвід
   Філософія культури

Кл.слова (ненормовані):
Естетичний досвід -- Естетичне переживання -- Естетична свідомість -- Естетична цінність -- Естетичний ідеал -- Естетичний знак -- Естетична інтенція -- Естетичне оцінювання -- Некласична естетика
Анотація: Актуальним є введення концептуально оформлених поглядів на естетичний досвід у категорійну структуру вітчизняної естетики для розробки нових методів аналізу естетичної сфери класичної та сучасної культури. Мета цієї статті є розгляд тих концептуальних засад, на підставі яких виникає можливість послідовного аналізу естетичного досвіду.





    Болтівець, С. І.
    Апаратурне вимірювання психофізичних станів готовності до переживання ризиків і небезпек [Текст] / С.І. Болтівець // Практична психологія та соціальна робота. - 2009. - № 11. - С. 44-48
Рубрики: Психофізіологія
Анотація: Психологічний зміст понять ризику і небезпеки, на відміну від можливих або існуючих умов, обставин і подій, становить собою сприймання, переживання і відображення їх особою, групою осіб або суспільством.





    Дем'яненко, Л.
    Синтез мистецтв як засіб вираження імпресіоністичного переживання у новелі Михайла Коцюбинського "Intermezzo" [Текст] / Л. Дем'яненко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 1. - С. 118-124. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Нова--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
психологізація літератури -- імпресіоністичні художні засоби -- ослаблення композиції -- синестезія -- слухові, тактильні, зорові образи -- кольор -- фрагменти-мазки новели -- кінематографічність новели
Анотація: В завдання цієї публікації входить літературознавче дослідження новели М. Коцюбинського "Intermezzo". Автор розкриває особливості художнього стилю письменника, мови та композиції твору, якому притаманний синтез різних видів мистецтв, зокрема літератури, музики і живопису. Новела позначена кінематографічністю, застосовано постійну зміну ракурсів, монтаж фрагментів, гру. М. Коцюбинський дивився на світ крізь призму музики, живопису та театру, і трансформація музичних, малярських, театральних прийомів стала характерною рисою поетики його творів.


Дод.точки доступу:
Коцюбинський, Михайло Михайлович (укр. письм., громад. діяч, голова Просвіти в Чернігові ; 1864-1913) \про твір\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Циганчук, Т. В.
    Динаміка переживання стресу у студентів, які навчаються за різними системами навчання [Текст] / Т. В. Циганчук // Практична психологія та соціальна робота. - 2010. - № 10. - С. 25-33 : табл. - Бібліогр. : 10 назв.
Рубрики: Студенти--Стресові стани--Переживання стресу
Анотація: Предметом дослідження в даній статті є динаміка переживання стресу студентами вищих навчальних закладів, умови навчання яких відрізняються за своєю структурою. У студентів, які навчаються в умовах переходу на кредитно-модульну систему навчання зафіксований найбільший варіант динаміки переживання стресу. Вони перебувають у стані виснаження організму. Студенти, які навчаються в умовах традиційної системи навчання за об'єктивними та суб'єктивними показниками зафіксовано варіант динаміки переживання стресу на рівні "надмірне хвилювання".





    Циганчук, Т. В.
    Динаміка суб‘єктивних переживань у студентів ВНЗ в стресових ситуаціях [Текст] / Т. В. Циганчук // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 1. - С. 50-60 : табл. - Бібліогр. : 16 назв.
Рубрики: Студенти--Стресові стани--Переживання стресу
   Психологія вищої школи--Студенти--Стресові ситуації

Анотація: Розглядаються результати психологічного дослідження в вищих навчальних закладах стосовно динаміки суб'єктивних переживань студентів у стресових ситуаціях.





    Ложкін, Г. В.
    Переживання : структура та механізм [Текст] / Г. В. Ложкін // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 9. - С. 1-6 : табл. - Бібліогр. : 22 назв.
Рубрики: Людина--Психологічний феномен--Переживання
   Особистість--Критичні ситуації--Переживання

Анотація: У статті подано теоретичний аналіз та узагальнення поглядів щодо психологічної природи процесу переживанння. Описано структуру та механізми переживання особистістю критичних ситуацій.


Дод.точки доступу:
Моначин, І. Л.




    Лащук, В.
    Особливості соціальних потреб та оцінок осіб юнацького віку з різним рівнем переживання самотності / В. Лащук // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 104-109. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Психологія--Вікова--Юнацький вік
Кл.слова (ненормовані):
юнацький вік -- самотність -- переживання самотності -- усамітнення -- ізоляція -- рівень переживання самотності -- соціальні потреби
Анотація: Стаття присвячена проблемі переживання почуття самотності в юнацькому віці. В ній висвітлюються результати емпіричного дослідження, спрямованого на виявлення особистісних змін, що відбуваються під впливом частого та інтенсивного переживання самотності. Подані результати психодіагностики груп обстежуваних, проаналізовано вплив цього переживання на зміну соціальних потреб юні, її ставлення до себе і до життя в цілому. Визначено типові особливості психоемоційного перебігу почуття самотності юнаками та дівчатами, які відрізняються за рівнями його внутрішнього прийняття та інваріантами формовиявлення.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Бех, І.
    Рефлексія у духовному "Я" особистості [Текст] / І. Бех // Рідна школа. - 2011. - № 8-9. - С. 9-14. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Особистість--Розвиток--Емоційні переживання--Духовне "Я"
Анотація: У статті розкривається природа людського "Я" у контексті його сутнісних ознак і змістовно- структурних характеристик. Визначається роль рефлексивного процесу як механізму формування духовних складових "Я", аналізуються духовні функції рефлексії.



061
Ч-492


    Аляєв, Геннадій.
    Переживання і живе знання: В. Дільтей і С. Франк (до питання рецепції ідей Вільгельма Дільтея в Росії) [Текст] / Геннадій Аляєв // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 462/463: Філософія. - С. 13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Філософія Німеччини--Філософські погляди, 19-20 ст.
   Філософія Росії--Філософські погляди, 19-20 ст.



Дод.точки доступу:
Дільтей, Вільгельм (німецький історик культури і філософ-ідеаліст ; 1833-1911); Франк, Семен Людвігович (Російський філософ, релігійний мислитель і психолог ; 1877-1950)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 71514 - Б.ц. (вільний)


801
П 352


    Калашник, Ольга.
    Інфернальні візії в поезії В. Свідзінського і Г. Тракля [Текст] / Ольга Калашник // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 80. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Порівняльне літературознавство--Поезія
   Світова література--Теми та мотиви

Кл.слова (ненормовані):
порівняльна інтерпретація -- візіонерська поезія -- візіонерський краєвид -- інфернальні переживання


Дод.точки доступу:
Свідзінський, В. \о нем\; Тракль, Г. \о нем\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 526626 - Б.ц. (вільний)




    Моначин, І.
    Стратегії переживання особистістю складних життєвих ситуацій / І. Моначин // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 100-105. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
ОСОБИСТІСТЬ -- переживання -- складна життєва ситуація -- стратегія -- копінг-поведінка
Анотація: У статті проаналізовані основні стратегії переживання особистістю складних життєвих ситуацій. Обгрунтовані стратегії і тактики осмислення та інтерпретації нею складних ситуацій з метою виходу на відновлення рівноваги у загальному плині нормального перебігу життя. Визначено найпоширеніші стратегії опанування, що звично застосовуються людьми в складних ситуаціях повсякдення.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Моначин, І. Л.
    Формування конструктивних стратегій переживання в ситуації втрати роботи [Текст] / І. Л. Моначин // Практична психологія та соціальна робота. - 2012. - № 8. - С. 65-70. - Бібліогр. : 12 назв.
Рубрики: Безробітні--Психологічна підтримка--Україна
Анотація: У статті висвітлено систему формувальних заходів, мета яких - забезпечення ефективної психологічної підтримки безробітніх. Обгрунтовано зміст, форми і засоби психологічної підтримки педагогічних працівниківв ситуації втрати роботи. Здійснено грунтовний опис проведення тренінгу з безробітними.