Савон, О.
    Науковий спадок Павла Білецького-Носенка [Текст] / О. Савон // Пам'ять століть. - 2006. - № 2. - С. 166-169.
Рубрики: Педагогіка України--Персоналії
   Полтавщина--Прилуки--Педагогіка
Кл.слова (ненормовані):
пансіон -- Прилуччина -- повітові училища
Дескриптори: ОСВІТА. ПЕДАГОГІЧНА НАУКА -- ПЕДАГОГІКА -- УКРАЇНСЬКА ПЕДАГОГІКА -- ПЕРСОНАЛІЇ

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)




    Джойс, Джеймс.
    Вибрані оповідання з циклу "Дублінці" [Текст] / Д. Джойс; З англійської переклали ; Елла Гончаренко, Роман Скакун // Всесвіт. - 2010. - № 11-12. - С. 50-113 : фото. - Зміст: Пансіон ; День плюща ; Мати
Рубрики: Проза Ірландії 20 століття


Дод.точки доступу:
Джойс, Джеймс (ірландський письменник ; 1882 - 1941) \про нього\




    Іскорко-Гнатенко, Валентина.
    Маловідома сторінка біографії Олени Пчілки (перший київський період) [Текст] / Валентина Іскорко-Гнатенко // Слово і час. - 2016. - № 9. - С. 103-109 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
пансіон Нельговської -- будинок професора Козлова
Анотація: У статті розглядається одна з київських адрес української письменниці Олени Пчілки, пов’язана з її навчанням у приватному жіночому пансіоні.


Дод.точки доступу:
Пчілка, Олена (укр. письм., меценатка, пер., етнографиня, фольклористка, публіцистка, громад. діячка ; 1849-1930) \про неї\




    Юркова, Оксана Віталіївна.
    «Реквізиція по-більшовицьки», або як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук [Текст] / Оксана Віталіївна Юркова // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 19-34 : іл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Національна академія наук України--Історія--Будівлі
Анотація: У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. Стіни його світло-гірчичних із білими вставками ампірних фасадів оформлені рустом і профільованими лиштвами. Оскільки з лютого 1919 р. будинок перебуває у власності Академії і в ньому розташовується Президія НАН України, між вікнами першого поверху на фасаді, що виходить на Володимирську, на пошану семи попередніх президентів Академії (В. Вернадського, О. Левицького, М. Василенка, В. Липського, Д. Заболотного, О. Богомольця та О. Палладіна) встановлено меморіальні дошки з білого мармуру з написом позолотою. Про історію будівлі, про те, хто саме і чому сто років тому ухвалив рішення передати її Академії, про те, як відбувався процес передачі, а також про непрості, часом драматичні, перші місяці Академії в цих стінах йдеться у пропонованій статті.