Кутецька, Ірина
    Шлях до рівних можливостей [Текст] : [інклюзивна освіта] / Ірина Кутецька // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2013. - № 5. - С. 96-100. - Бібліогр.: с. 99-100. - Зміст: Центр "Сузір"я" ; Класи інтенсивної педагогічної корекції ; Інклюзивна освіта в закладах міста ; Інклюзивне навчання: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами ; ПМПК: незамінна роль для суспільства та школи
Рубрики: Загальноосвітні навчальні заклади--Інклюзивна освіта
Кл.слова (ненормовані):
особливі освітні потреби -- соціальна адаптація -- потенційні можливості -- корекція -- супровід -- міждисциплінарний підхід
Анотація: У статті розкрито структуру та зміст сучасної інтегрованої моделі закладу з надання комплексної допомоги дітям, що мають особливі освітні потреби, їх батькам та педагогічним працівникам.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Федоренко, Оксана.
    Інклюзивне навчання: оцінювання учнів з особливими освітніми потребами / О. Федоренко // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 2. - С. 76-86 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Інклюзивна
Кл.слова (ненормовані):
особливі освітні потреби -- інклюзивне навчання -- оцінювання -- оцінка
Анотація: Акцентовано увагу на проблемі оцінювання учнів з особливими освітніми потребами. Виявлено, що традиційне оцінювання зорієнтоване на оцінку, як результат оцінювання, що виконує функцію зовнішнього контролю успішності навчання учня й є мало інформативною. Це ускладнює індивідуалізацію навчання учнів з особливими освітніми потребами. Водночас акцент на порівнянні таких учнів з їхніми однолітками знижує активність і мотивацію, деморалізує менш успішних з-поміж них і не дає змоги прогресувати, ставати більш успішними. На основі аналізу джерел, зважаючи на мету оцінювання досягнень учнів з особливими освітніми потребами, окреслено оцінювання для навчання, оцінювання як навчання, оцінювання самого навчання. З практичного досвіду запропоновано апробовані інструменти для оцінювання учнів з особливими освітніми потребами, що сприяють індивідуальному прогресу і плануванню індивідуальної швидкості, а не ранжуванню учнів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Аль-Камізі, Данута.
    Упровадження інклюзивного навчання у освітню систему Польщі / Д. Аль-Камізі // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2018. - № 3. - С. 84-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка зарубіжних країн--Польща
Кл.слова (ненормовані):
інклюзивне навчання -- освітня система Польщі -- особливі освітні потреби
Анотація: Висвітлено динамічні зміни в освітніх тенденціях Польщі. Представлено погляди на освіту на мікросуспільному рівні. Представлені роздуми про розуміння інклюзивного навчання як процесу спільного навчання учнів з особливими освітніми потребами з їх ровесниками без таких потреб в загальноосвітній школі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пономарьова, Галина.
    Шляхом розбудови інклюзивного освітнього середовища: досвід підготовки майбутніх фахівців у Харківській гуманітарно-педагогічній академії / Г. Пономарьова // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2019. - № 5. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--ВНЗ--Україна
   Вища освіта--Інклюзивна освіта

Кл.слова (ненормовані):
інклюзивна освіта -- інклюзивне освітнє середовище -- особливі освітні потреби -- соціальні працівники -- фахова освіта
Анотація: У статті окреслено основні напрями формування досвіду підготовки майбутніх педагогів і соціальних працівників до розбудови інтегрованого та інклюзивного освітніх середовищ у закладах освіти в контексті вимог законодавства України про освіту. Представлені ключові елементи системи професійної підготовки фахівців до роботи з дітьми та молоддю з особливими освітніми потребами, їх соціалізації та самореалізації в суспільстві, надана характеристика цих елементів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тарасун, Валентина.
    Дитина з аутизмом: діагностика, взаємодія, допомога [Текст] / Валентина Тарасун // Дошкільне виховання. - 2020. - № 6. - С. 10-15 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Дошкільна педагогіка--Спеціальна освіта
Кл.слова (ненормовані):
психологічний клімат -- співпраця з батьками -- інклюзивна освіта -- особливі освітні потреби -- аутизм
Анотація: Подана стаття допоможе навчитися вчасно виявляти в малят ознаки аутизму, а також надасть цінні рекомендації щодо спостереження за малюками з розладами аутичного спектра, взаємодії з ними, надання поетапної психолого-педагогічної допомоги їхнім батькам.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Литовченко, Світлана.
    Діти з порушеннями слуху: організація підтримки та комплексна оцінка в ІРЦ [Текст] / Світлана Литовченко // Особлива дитина: навчання і виховання. - 2021. - № 1. - С. 19-29. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Інклюзивна освіта--Сурдопедагогіка
Кл.слова (ненормовані):
діти -- порушення слуху -- особливі освітні потреби -- навчання -- супровід -- інклюзивно-ресурсний центр
Анотація: У статті представлено сучасні підходи до організації навчання та супроводу дітей з порушеннями слуху у контексті соціальної моделі сприймання особливих освітніх потреб, уточнено тлумачення базових понять ("порушення слуху", "особливі освітні потреби", "корекційно-розвивальний супровід дітей з порушеннями слуху"). З огляду на новизну, проблема визначення потреб є актуальною у контексті діяльності інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), організації освітнього середовища. Презентовано рекомендації до визначення труднощів й потреб дитини та оформлення висновку ІРЦ в системі автоматизації роботи інклюзивно ресурсних центрів (АС "ІРЦ").

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД