Ковальчук, О.
    Урок з теми "Загальна характеристика держави та державної влади" Правознавство. 10 клас / О. Ковальчук // Історія в школах України. - 2011. - № 7/8. - С. 19-23
Рубрики: Правознавство в школі--Розробка уроку
Кл.слова (ненормовані):
держава -- функції жержави -- види держави -- державна влада -- органи державної влади
Анотація: Запропоновано розробку уроку, мета якого: розкрити поняття держави та її ознаки; визначити функції держави та їх види; розкрити особливості державної влади; дати загальну характеристику органам державної влади.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Волинець, Віталій Валентинович.
    Функції "гарантійної держави" М. Алексєєва та їхнє правове обґрунтування [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 27-34. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Органи даржавної влади--Україна
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- права людини -- органи державної влади
Анотація: Аналізуються функції держави у державно-правовій теорії Миколи Алексєєва.





Колесниченко, В. В.

    Швидченко, І. Г.
    Кримінально-правова протидія незаконній міграції [Текст] / І. Г. Швидченко // Митна справа. - 2012. - № 2. - С. 27-31. - Библиогр.: с. 31 (3 назв.)
Рубрики: Конституція України--Економічна та інформаційна безпека
   Кримінальне законодавство--Внесення змін

   Державний кордон України

Кл.слова (ненормовані):
Органи державної влади
Анотація: Проведено аналіз актуальності застосування кримінально-правових норм у боротьбі з незаконною міграцією, окреслено особливості забезпечення та охорони від незаконної міграції шляхом встановлення кримінальної відповідальності за незаконне переправлення осіб через державний кордон України, розглянуто ознаки елементів даного складу злочину.





    Первомайський, Олег.
    Засади участі держави Україна в договірних відносинах: цивільно-правовий аспект [Текст] / Олег Первомайський // Юридична Україна. - 2013. - № 5. - С. 54-58. - Бібліогр. в примітках: с. 58
Рубрики: Держава--Цивільно-правові відносини--Договори і угоди--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічний (суспільний) інтерес -- органи державної влади -- представники держави
Анотація: Досліджуються засади участі держави України в договірних відносинах. Зокрема досліджені питання щодо підстав участі держави України в договірних відносинах та її здатності до укладання різних видів договорів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Волинець, Віталій.
    Податково-фінансова функція української держави і проблеми її правового забезпечення / Віталій Волинець // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 4-10. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Держава--Функції--Податково-фінансова
Кл.слова (ненормовані):
фінансовий контроль -- державні податки -- органи державної влади
Анотація: Досліджується податково-фінансова функція Української держави. Аналізується специфіка цієї функції, подається характеристика основних напрямів її реалізації, досліджується її роль для розвитку сучасної держави, визначаються пріоритетні завдання правового регулювання в частині забезпечення ефективної реалізації податково-фінансової функції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тичковська, Леся.
    Концептуальні засади інноваційних елементів фінансового забезпечення водно-ресурсної сфери України [Текст] / Леся Тичковська // Економіст. - 2014. - № 1. - С. 65-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водні ресурси--Фінансове забезпечення--Інноваційний механізм--Україна
Кл.слова (ненормовані):
відновлювальні природні ресурси -- органи державної влади -- бізнес-структура -- глобальний індекс
Анотація: Проаналізовано структуру фінансового механізму управління водними ресурсами та запропоновано приіоритетні напрями його розвитку за допомогою сучасних інструментів фінансового забезпечення водно-ресурсної сфери. Розкрито концептуальні засади інноваційного механізму взаємодії у галузі використання водних ресурсів на основі державно-приватного партнерства у напрямку реалізації концепції сталого розвитку. Виділені основні напрями формування політики економічного розвитку на основі капіталізації водних ресурсів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вавженчук, Сергій.
    Право на превентивну охорону трудових прав як суб'єктивне право [Текст] / Сергій Вавженчук // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 9. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Превентивна охорона
Кл.слова (ненормовані):
охоронні трудові правовідносини -- норми права -- органи державної влади -- роботодавці
Анотація: У статті розглядаються сутність права на превентивну охорону трудових прав, а також його особливості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Скрипнюк, Олександр.
    Політичні та організаційні фактори в системі гарантій принципу народного суверенітету в Україні [Текст] / Олександр Скрипнюк // Юридична Україна. - 2015. - № 7/8. - С. 22-27. - Бібліогр. в примітках: с. 27-28
Рубрики: Правова держава--Принципи--Народний суверенітет--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ПРИНЦИП НАРОДНОГО СУВЕРЕНІТЕТУ -- НАРОДОВЛАДДЯ -- ДЕМОКРАТІЯ -- ПОЛІТИЧНА СИСТЕМА -- ПОЛІТИЧНІ ГАРАНТІЇ -- ВИБОРИ -- РЕФЕРЕНДУМИ -- ПОЛІТИЧНА І ПРАВОВА КУЛЬТУРА -- ОРГАНІЗАЦІЙНІ ГАРАНТІЇ -- ОРГАНИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ -- ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Анотація: Дослідження політичних та організаційних засад забезпечення народного суверенітету в демократичній, правовій державі. Головною гарантією принципу народного суверенітету є демократична політична система, яка реалізує його за допомогою універсальних політичних факторів притаманних демократичному суспільству. Фактором утвердження принципу народного суверенітету і народовладдя є вільні і прозорі вибори, а також розвинена політична і правова культура, створення реальних умов для реалізації демократичного, свідомого волевиявлення громадян на виборах і референдумах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Козленко, Володимир.
    Види гарантій діяльності Національного антикорупційного бюро України [Текст] / Володимир Козленко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 1. - С. 98-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національне антикорупційне бюро України--Діяльність--Юридичні гарантії
Кл.слова (ненормовані):
гарантії -- діяльність -- органи державної влади -- класифікація -- національне бюро
Анотація: У статті визначено поняття «гарантії», «діяльність», на підставі чого сформульовано авторське визначення категорії «гарантії діяльності Національного антикорупційного бюро України». Розглянуто типові класифікації гарантій діяльності органів державної влади. Встановлено та охарактеризовано види гарантій діяльності Національного антикорупційного бюро України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Примаков, Каміль.
    Поняття та ознаки адміністративно-правового регулювання у сфері масової інформації в Україні [Текст] / Каміль Примаков // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 145-150
Рубрики: Засоби масової інформації--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи державної влади -- адміністративно-правові засоби
Анотація: У статті робиться спроба дослідити зміст адміністративно-правового регулювання у сфері масової інформації в Україні, а також визначити ознаки цього процесу. Проаналізовані наукові підходи до визначення адміністративно-правового регулювання у сфері масової інформації, досліджено змістовні характеристики засобів масової інформації як об’єкта адміністративно-правового регулювання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ковальчук, Алла.
    Державний механізм забезпечення фінансово-економічної безпеки: теоретико-правовий аспект [Текст] / Алла Ковальчук // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 2. - С. 136-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Державне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
органи державної влади -- громадянське суспільство -- фінансово-економічна безпека
Анотація: У статті аналізуються сучасні підходи до формування дефініції «державний механізм». В основу аналізу покладаються різні правові підходи, а саме позитивістський і природній. Тривалий час юридичне правило, найважливішою рисою якого є обов’язковість, що спирається на примусову силу держави, було покладене в основу побудови державного механізму влади. Сучасні перетворення в державі nвимагають переорієнтації та звертають увагу на загальну мету функціонування державного механізму – забезпечення прав і свобод людини. У статті вказується на необхідність залучення громадян і суспільства в цілому до більш усвідомленого ставлення їх до реалізації свого права на владу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Василенко, Леся.
    Адміністративно-правове регулювання відносин у сфері поводження з відходами [Текст] / Леся Василенко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 3. - С. 74-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Відходи--Утилізація--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
охорона навколишнього природного середовища -- органи державної влади -- компетенція та повноваження -- обов’язки -- відповідальність
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблемних питань адміністративно-правового регулювання поводження з відходами. Здійснено аналіз діяльності органів державної влади та внесені пропозиції з удосконалення законодавства щодо управлінської діяльності у сфері поводження з відходами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коструба, Анатолій.
    Держава в системі суб'єктів цивільного права України [Текст] / Анатолій Коструба // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 67-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України
Кл.слова (ненормовані):
дієздатність -- юридичні особи -- органи державної влади -- правосуб’єктність -- публічне право
Анотація: Основна мета роботи полягає в аналізі питань щодо держави в системі суб’єктів цивільного права України. Автором доведено, що оскільки держава – це союз інтересів осіб, об’єднаних в єдиний соціальний організм з метою забезпечення їх реалізації, то юридична особа логічно синтезує в собі не тільки ознаки присутні корпорації, але й ознаки, які присутні державі як суб’єкту права. Автором наводено аргументацію про те, що держава, в якості суб’єкта цивільного права, не може мати самостійного статусу.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Тімашов, Віктор.
    Правове регулювання банківської таємниці [Текст] / Віктор Тімашов, Олена Севастьяненко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 11. - С. 130-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська таємниця--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
нормативно-правове забезпечення -- органи державної влади -- вимога на отримання інформації -- банківські рахунки -- рішення суду
Анотація: Стаття присвячена аналізу нормативно-правових аспектів взаємодії органів державної влади з банками у сфері організаційної та документальної діяльності щодо отримання банківської таємниці, а також формулюванню висновків і пропозицій, спрямованих на вдосконалення чинного законодавства в зазначеному напрямі.


Дод.точки доступу:
Севастьяненко, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Платоненко, Олександр.
    Правові заборони та обмеження, їх зв’язок із поняттями «дерогація», «аброгація», «нуліфікація» / Олександр Платоненко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 231-235. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права--Правові обмеження
Кл.слова (ненормовані):
органи державної влади -- суб’єкт правовідносин
Анотація: Стаття присвячена дослідженню та аналізу понять «дерогація», «аболіція», «аброгація», «нуліфікація», а також зв’язку цих понять із правовими заборонами та правовими обмеженнями, які застосовуються у регулюванні суспільних відносин незалежно від складу суб’єктів. Об’єктом дослідження цієї статі є основні засоби, які застосовуються і включаються у спектр засобів вищезазначених понять.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Котенко, Артем.
    Дотримання принципу правової визначеності в процесі здійснення державного нагляду (контролю) [Текст] / Артем Котенко, Олександра Паращенко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 156-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємництво--Державне регулювання--Правові принципи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
суб'єкт господарювання -- органи державної влади
Анотація: Стаття присвячена аналізу приписів законодавства у сфері державного нагляду (контролю) на предмет відповідності принципам верховенства права, правової визначеності та законності. Автори звертають увагу на відсутність правової визначеності у регулюванні відносин у сфері державного нагляду (контролю), що призводить до порушень прав та законних інтересів суб’єктів господарювання.


Дод.точки доступу:
Паращенко, Олександра
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рубцова-Каменська, Ганна.
    Державне управління інвестиційною діяльністю за участю іноземного інвестора [Текст] / Ганна Рубцова-Каменська // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 66-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиційна діяльність--Державне управління--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи державної влади -- інвестиційна політика -- іноземні інвестиції
Анотація: В умовах сьогодення інвестиційна діяльність як в Україні, так і у світі розвивається прискореними темпами. За умов збільшення кількості іноземних інвесторів, іноземного капіталу в економіці держави, а також підприємств з іноземними інвестиціями необхідність здійснення ефективного державного контролю та управління інвестиційною діяльністю є вкрай актуальною. Державне регулювання інвестиційної діяльності є інструментом державної інвестиційної політики та елементом системи державного регулювання економіки.





    Копиця, Марія.
    Організаційно-правові основи публічного адміністрування фермерських господарств в Україні / Марія Копиця // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 79-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фермерські господарства--Публічне адміністрування
Кл.слова (ненормовані):
публічне адміністрування -- владно-управлінські відносини -- державне регулювання -- державне управління -- державна допомога -- органи державної влади -- об’єднана територіальна громада
Анотація: В умовах проведення аграрної реформи в Україні, особливо в сільській місцевості, у зв’язку зі створенням об’єднаних територіальних громад актуальним стає питання публічного адміністрування розвитку фермерських господарств, оскільки вони є однією зі складників успішного розвитку сільських територій та джерелом наповнення бюджетів сільських громад. Станом натепер здебільшого великими сільськогосподарськими товаровиробниками є саме фермерські господарства. З огляду на стрімкий розвиток такої форми господарювання, а також спрямованість держави на підтримання сільського господарства та розвитку агропромислового комплексу в цілому, важливим є питання взаємодії органів влади та суб’єктів аграрних правовідносин, зокрема й фермерських господарств.





    Патлачук, О. В.
    Поняття, принципи та функції юридичної техніки природоохоронного законодавства [Текст] / О. В. Патлачук // Юридична Україна. - 2019. - № 11. - С. 36-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона довкілля--Законодавство--Юридична техніка
Кл.слова (ненормовані):
державне управління -- національне профільне законодавство -- нормативно-правові акти -- органи державної влади
Анотація: Розглянуто зміст поняття, принципів та функцій юридичної техніки природоохоронного законодавства. Доведено, що дані принципи пов’язані з процесами розвитку юридичної техніки і природоохоронного права та відображають цінність природних об'єктів, а також забезпечують режим їх ефективного використання. Функції юридичної техніки направлені на реалізацію правотворчого процесу у природоохоронній сфері, на сприяння повному, точному, логічному викладенню змісту нормативно-правових актів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кабаєв, В. М.
    Особливості об’єктивних ознак злочинів, вчинених службовими особами, які займають особливо відповідальне становище [Текст] / В. М. Кабаєв // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 404-408. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Злочини--Службові
Кл.слова (ненормовані):
склад злочину -- об’єкт злочину -- органи державної влади -- кримінальна відповідальність
Анотація: У статті здійснено аналіз особливостей об’єктивних ознак злочинів, що вчиняють службові особи, які займають особливо відповідальне становище. Встановлено, що правильна кваліфікація кримінальних правопорушень, що їх вчиняють службові особи,які займають особливо відповідальне становище, є обов’язковим та важливим аспектом у становленні України як демократичної та правової держави.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)