Штонь, Г.
    Великий оповідач [Текст] : до 80-річчя від дня народження Анатолія Дімарова / Г.Штонь // Дивослово. - 2002. - № 5. - С. 58-60
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Дімаров, Анатолій Андрійович (укр. прозаїк ; 1922-2014) \про нього\




    Шараєвська, І.
    Жартівливі посиденьки [Текст] : фольклорна розвага до Дня гумору для старших дошкільнят з використанням елементів системи Карла Орфа / І. Шараєвська, Н. Степаненко, Т. Строкач // Дошкільне виховання. - 2005. - № 3. - С. 29-31.
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне виховання--Сценарії свят
Кл.слова (ненормовані):
ведучий -- оповідач -- дитина -- діти -- господиня -- гуси -- вовк -- бондар
Дескриптори: ПЕДАГОГІКА,ДОШКІЛЬНЕ ВИХОВАННЯ
Анотація: Сценарій свята до Дня гумору. Ноти та текст жартівливих пісень


Дод.точки доступу:
Степаненко, Н.; Строкач, Т.
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах




    Рудяков, Павло.
    Феномен мовчання героя у творчості Іво Андрича [Текст] / П. Рудяков // Слово і час. - 2008. - № 5. - С. 11-19. - Бібліогр.: 16 назв.
Рубрики: Література Сербії, 20 ст.
   Літературознавство--Образи і теми

Кл.слова (ненормовані):
Персонаж -- Оповідач -- Переказувач -- Слухач -- Стан свіломості
Анотація: У статті досліджується феномен мовчання героя у творчості Іво Андрича. На матеріалі кількох оповідань і роману "Проклятий двір" розглянуто специфіку мовчання як особливого стану свідомості персонажа, окреслено місце героя, який мовчить, у структурі оповіді, його взаємозв'язок із героєм-оповідачем, героєм-переповідачем та героєм-слухачем.


Дод.точки доступу:
Андрич, Іво




    Шаповал, Мар'яна.
    Інтертекст як конструктивний чинник множинного втілення суб'єкта монодрами Ю. Щербака "Стіна" [Текст] / М. Шаповал // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 39-44. - Бібліогр.: с. 44
Рубрики: Літературознавство--Жанри--Монодрама
   Театральне мистецтво України--Історія

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Персонаж -- Оповідач -- Монодрама -- Інтертекст
Анотація: У статті окреслюється концепція монодрами відомого режисера, драматурга й теоретика театру М. Євреїнова, що побудована на принципах емпатії та ідентифікації глядача, внутрішньої централізації дії і виокремлення єдиного суб'єкта дії як жанротворчого чинника. На тлі цієї концепції за допомогою інтертекстуальних методик розглянуто п'єсу Ю. Щербака "Стіна", яку проінтерпретовано як монодраму з єдиним персонажем, що інкорпорує кілька інтертекстуально мотивованих суб'єктних інстанцій.


Дод.точки доступу:
Щербак, Юрій Миколайович (укр. письм., сценарист, публіцист, публіцист, дипломат, д-р мед. наук, лікар-епідеміолог ; 1934-) \про нього\; Євреїнов, М. \про нього\




    Костенко, Ганна.
    Проблема автора в романі Володимира Набокова "Пнін" [Текст] / Ганна Костенко // Слово і час. - 2009. - № 9. - С. 60-65. - Бібліогр.: с. 65.
Рубрики: Російська література--Проза, 19 ст.
   Літературознавство--Проблема автора

Кл.слова (ненормовані):
Автор -- Образ автора -- Оповідач -- Герой -- Розповідь
Анотація: Розмежуючи поняття автора й оповідача завжди викликали труднощі при аналізі художнього твору. Найскладнішим було питання: що відрізняє оповідача від його героя і автора від оповідача? Сама автор-творець є головним смислоформувальним чинником у творчості В. Набокова; автор, що піднявся до рівня деміурга, але залишив межі художнього простору. Досі відкритим залишається питання, якою мірою автор перетинається з оповідачем і наскільки Набоков сам ототожнює себе з образом автора, що визначає актуальність цього дослідження. Автор і оповідач різні й суттю, і за змістом, зазначає Нобоков, зводячи свою роль у романі до книжки, що лежить у будинку російського емігранта. Ці ідеї безпосередньо співвідносяться з тезом М. Бахтіна про роль автора-творця, який перебуває за межами хронотипів світу, зображуваного ним.


Дод.точки доступу:
Набоков, Володимир Володимирович (рос. та амер. письм., пер. ; 1899-1977) \про твір\




    Поліщук, Ярослав.
    Роман як хрестиянська легенда ("Quid est Veritas?" Наталени Королевої) [Текст] / Ярослав Поліщук // Слово і час. - 2010. - № 10. - С. 11-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Роман -- Оповідач -- Історія -- Легенда -- Апокриф -- Стилізація
Анотація: У статті розглядається один з останніх творів еміграційної письменниці Наталени Королевої (1888-1966) - роман "Quid est Veritas?" (1939-1961). Авторка застосувала у творі "археологічний" ключ інтерпретації. Вона поєднала соцієнтистський підхід до євангельської історії з легендарною версією подій та героїв. Особливе значення мали для Наталени Королевої давні легенди й апокрифи, котрі послужили основою для зображення психології й ментальності сучасників Ісуса Христа.


Дод.точки доступу:
Королева, Наталена Андріанівна (українська письменниця ; 1888-1966 рр.)




    Мельник, Любов.
    Проза Федора Заревича: соціально-побутовий аспект та антивоєнні мотиви [Текст] / Любов Мельник // Слово і час. - 2010. - № 11. - С. 16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Алегорія -- Повість -- Оповідання -- Фантастичний елемент -- Новелла -- Ономастична лексика -- Повістка -- Оповідач -- Епічне полотно -- Манера викладу
Анотація: У статті проаналізовано твори письменника 1860-х рр. Федора Заревича, зокрема розглянуто його оповідання "Дві матері", "Дві сестри", "У страха великі очі" та "Родина".


Дод.точки доступу:
Заревич, Федір (український письменник, журналіст ; 1835-1879)




    Філоненко, Олександр.
    Олександр П'ятигорський, оповідач [Текст] / Олександр Філоненко // Філософська думка. - 2011. - № 4. - Ст. 133-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи російські, 20-21 ст.
Анотація: Автор цієї статті неодноразово зустрічався з Олександром П'ятигорським - видатним філософом. Після цих зустрічей у автора з'явилось бажання занотувати деякі теми, сюжети з їхньої розмови, які привели до появи записів. Справжні нотатки складалися і для того, щоб віддати належне розмові і оповідачеві всередині такої ситуації і показати настійність оповідання, доповнюючого філософствування і що робить його повнокровним.


Дод.точки доступу:
П'ятигорський, Олександр Мойсейович (російський і англійський філософ, сходознавець, філолог і письменник. Один із засновників Тартуському-московської семіотичної школи ; 1929-2009)




    Пуніна, Ольга.
    Ельза як текст: реалізація формули "Бог - моя клятва" в літературно-художньому та біографічно-побутовому реєстрах [Текст] / Ольга Пуніна // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 107-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Текст
   Українська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
текст -- ім'я -- оповідач
Анотація: Стаття розгортає формулу "Бог як клятва" (таке значення має ім'я Ельза) у горизонтальному й вертикальному вимірах. Лінії тексту "Ельза" в культурному просторі перетворюються на систему в постійному становленні - ризому, точки якої пов'язані з іншими, але не підвладні ієрархії, а складають ризоматичний ланцюг із двох основних - літературного й біографічного - реєстрів. Саме цей теоретичний контекст залучено до запропонованого для аналізу імені.


Дод.точки доступу:
Соловей, Олег (український письменник, критик, літературознавець) \о произв.\




    Смоляк, Богдан.
    Майстер-клас письменника в Демидові: погляд на нову прозу В. Палинського [Текст] / Богдан Смоляк // Слово і час. - 2011. - № 12. - С. 103-104
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза

Кл.слова (ненормовані):
проза -- творча ситуація -- оповідач -- сюжетна колізія
Анотація: Стаття присвячена новій книзі В. Палинського "Декілька зимових днів..." (2008). Письменник дедалі глибше входить у прозовий пласт. Він демонструє тут талановите вживання в образ головного персонажа своїх оповідань і повістей. У творах В. Пилинського знаходимо несподівані сюжети, цікавих неординарихі персонажів, атмосферу загадки та містики.


Дод.точки доступу:
Палинський, Віктор Іванович (укр. письм., есеїст, літ. критик, публіцист, мистец. аналітик, культуролог ; 1956-) \про твір\




    Приліпко, Ірина.
    Автобіографічний характер образів священиків у творах Тимофія Бордуляка [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2012. - № 4. - С. 79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Оповідання

Кл.слова (ненормовані):
автобіографічний образ -- герой-оповідач -- наратор
Анотація: У статті розглянуто оповідання Т. Бордуляка. Розкрито значення автобіографічних чинників у моделюванні образів священиків, з'ясовано особливості наративної організації творів, окреслено роль героя-оповідача в репрезентації авторської позиції.


Дод.точки доступу:
Бордуляк, Тимофій (український письменник, священик ; 1863-1936) \про твір\




    Голобородько, Ярослав.
    Наративна архітектоніка Тараса Шевченка (партитура "голосів" поеми "Відьма") [Текст] / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2014. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Ліро-епос--Поема

Кл.слова (ненормовані):
наратор -- розповідач -- я-оповідач -- наративна партія
Анотація: У статті розглянуто наративні особливості двох редакцій поеми Т. Шевченка "Відьма" та пов'язані з ними семантичні пласти.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\




    Гузь, Ольга.
    Орієнтовне планування для 7 класу [Текст] / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. - 2016. - № 1. - Зміст: Урок № 42. Тема: Детектив як жанр літератури, характерні ознаки жанру. Едгар Аллан По - засновник детективу у світовій літературі. Жанрове розмаїття детективів. ; Урок № 43. Тема: Едгар Аллан По (1809-1849). "Золотий жук". Особливості сюжету й композиційної будови повісті "Золотий жук". ; Урок № 44. Тема: Особливості створення й функціонування системи образів у літературному детективі: Легран, Джупітер, оповідач. ; Золотий жук
Рубрики: Світова література--Планування уроків
   Письменники американські, 19 ст.

   Світова література--Вивчення в школі



Дод.точки доступу:
По, Едгар Аллан (письменник американський ; 1809-1849) \про твір\
Є примірники у відділах:
(03.03.2016р. - Б.ц.) (вільний)




    Гребенюк, Тетяна.
    Феномен недостовірної нарації в системі сучасних наративних студій [Текст] / Тетяна Гребенюк // Слово і час. - 2016. - № 6. - С. 12-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Наратив
   Літературознавство--Інтерпретація художніх творів

Кл.слова (ненормовані):
недостовірна нарація -- ненадійний оповідач -- когнітивна наратологія -- інтерпретативна стратегія -- гомодієтична оповідь -- персонаж
Анотація: Об’єкт уваги у статті - феномен недостовірної нарації, зокрема такі аспекти її літературознавчого дискурсу, як проблеми її визначення, механізмів творення й функціонування, типології недостовірної оповіді й ненадійних нараторів, а також питання про тип нарації, що може бути недостовірною, і тип наратора, котрий може розглядатися як ненадійний. Коротко окреслено проблеми й перспективи вітчизняного вивчення недостовірної оповіді.





    Павлюк, Ігор.
    Валентинки та інше від Люліч [Текст] : рецензія / І. Павлюк // Літературна Україна. - 2017. - 12 січ. (№ 1-2). - С. 11
Рец. на Люліч В. ЗАраroleHI : поезії / В. Люліч. - Рівне: Письменницька робітня "Оповідач" , 2016. - 96 с.

Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Люліч, Валентина \о произв.\




   
    Оповідач про скіфів [Текст] : 90 років від дня народження Івана Білика // Шкільна бібліотека. - 2020. - N 2(лютий) : ілюстр.
Рубрики: Творчість--Івана Білика
Кл.слова (ненормовані):
Творчість Івана Білика
Анотація: Письменник, перекладач, лауреат Шевченківської премії - Іван Білик, з роду Котляревських. Написав близько 10 романів. Найвідоміші з них - "Меч Арея", "Золотий Ра". Письменник уславився "скіфською трилогією". За роман під назвою "Не дратуйте грифонів" удостоївся Шевченківської премії в 1991 році.





   
    Оповідач буденного життя [Текст] : 100 років від дня народження Григорія Тютюнника // Шкільна бібліотека. - 2020. - N 3(березень). - С. 35-38 : ілюстр.
Рубрики: Творчість--Григорія Тютюнника
Кл.слова (ненормовані):
Григорія Тютюнника
Анотація: 23 квітня виповнюється 100 років від дня народження Григорія Тютюнника, українського письменника. Автор відомого твору "Вир". Він також є молодшим братом теж відомого українського письменника Григіра Тютюнника.





    Смілянська, Валерія.
    Стратегії адресування у текстах Шевченка-повістяра [Текст] / Валерія Смілянська // Слово і час. - 2021. - № 2. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Повість, 19 ст.

   Літературознавці Росії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
адресування -- інтимізація -- розповідач -- оповідач -- автотематизація
Анотація: У статті на основі ідей М. Бахтіна та принципів рецептивної естетики розглянуто метанаративний (екзегетичний) та метафікційний (дієгетичний) аспект повістей Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\; Бахтін, Михайло Михайлович (Російський історик літератури ; 1895-1975) \про твір\




    Смоляк, Олег.
    Одухотворені словом "Квіти прийдешні" [Текст] : [рецензія] / Олег Смоляк // Літературна Україна. - 2022. - 12 лют. (№ 3). - С. 4
Рец. на кн. : Олійник Г. Квіти прийдешні : поезія / Галина Олійник. - Рівне : Письменницька робітня "Оповідач", 2020. - 116 с.

Рубрики: Поезія українська--Рецензія на книгу--Україна, 21 ст.


Дод.точки доступу:
Олійник, Галина (укр. поетеса) \про кн.\




    Гумений, В. В.
    Особливості збереження функціонування та впливу інтертекстуального оповідача на реципієнта під час перекладу (на матеріалі творів Г. Гессе "Гра в бісер" та "Степовий вовк" [Текст] / В. В. Гумений // Закарпатські філологічні студії. - 2021. - Вип. 19. Т. 2. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Переклад--Інтертекстуальний оповідач--Персонаж
Анотація: У роботі проведено аналіз лексичних, граматичних та стилістичних особливостей збереження впливу інтертекстуального оповідача на реципієнта під час перекладу в романах Г. Гессе "Гра в Бісер" та "Степовий вовк"; конкретизовано тематичний та термінологічний апарат; установлено стан охоплення проблематики дослідження впливу інтертексту в перекладі вітчизняними та зарубіжними дослідниками.


Дод.точки доступу:
Гессе, Герман (нім. письм., філософ, лауреат Нобелів. премії в галузі літ. 1946 р. ; 1877-1962) \про твір\