Власенко, Світлана
    Аграрна політика німецьких властей у військовій зоні України на початковому етапі окупації (вересень 1941 - лютий 1942) [Текст] / Світлана Власенко // Історичний журнал. - 2004. - № 6-7. - С. 65-70. - Бібліогр.: 30 назв
Рубрики: Друга світова війна--Україна--Окупація





    Проненко, Владислав
    Українські силюети піднімецького Харкова [Текст] / Владислав Проненко // Визвольний шлях. - 2004. - Кн. 12. - С. 100-106
Рубрики: Друга світова війна--Окупація Харкова
   Міста України--Харків--Історія

Анотація: Матеріали про окупований гітлерівцями Харків.





    Пентер, Т.
    "Робота на ворога" чи "примусова праця" у вугільній промисловості Донбасу під час окупації 1941-1943рр. [Текст] / Т. Пентер // Український історичний журнал. - 2005. - № 1. - С. 34-41.
Рубрики: Історія України--Донбас, 1941-1943рр.
Кл.слова (ненормовані):
Окупація





    Шайкан, В.
    Колабораціонізм в Україні в роки Другої світової війни : Характерні риси та особливості [Текст] / Шайкан В. // Історія в школі. - 2006 . - №5. - С. 4-11.
Рубрики: Історія України--Друга світова війна--Окупація України--Явище колабораціоналізму ( співпраці ) з ворогом
Анотація: На підставі досліджених друкованих і недрукованих архівних документів та матеріалів, автор статті подає свою думку щодо передумов, причин виникнення колабораціоналізму на теренах рейхскомісаріату "Україна " та військової зони в роки Другої світової війни, визначає осноані форми колабораціоналізму в умовах окупаційного режиму.





    Даниленко, В.
    Польське та українське населення Західної України в лещатах радянського тоталітарного режиму (1939-1941 рр.) [Текст] / Даниленко В. // Історія в школі. - 2006. - №9. - С. 1-5.
Рубрики: Історія України--Радянська окупація--Західна Україна--XX-ст., !939-1941 рр.
Анотація: В статті йдеться про насадження радянського режиму на західно-українських землях :організацію влади і управління у передвоєнні роки, викорінення найменших залишків польської державності й тотальної боротьби з українським національним рухом, впровадження радянської економічної системи.





    Михайлюк, М. В.
    Нацистська пропаганда в окупованому Києві [Текст] / М.В. Михайлюк // Український історичний журнал. - 2006. - № 1. - С. 131-145.
Рубрики: Історія України--Окупація Києва
Анотація: У статті аналізуються пропагандистські технології гітлерівців в окупованому Києві. Розкривається роль періодичної преси, листівок, інших друкованих матеріалів, кінофільмів і радіопередач в обробці свідомості місцевого населення.





    Грабовський, Сергій.
    Сучасний український національний рух у невідоме [Текст] / С. Грабовський // Сучасність. - № 1-2. - С. 127-134. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Суспільне життя--Націоналізм--Україна, ХХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
колоніалізм -- тоталітаризм -- геноцид -- окупація
Анотація: Висвітлено головні чинники, які визначають буття українського народу в ХХ столітті та набутий ним досвід: колоніалізм, тоталітаризм та геноцид, які були повязані з діяльністю на теренах України державних структур Російської імперії.





    Пиріг, Р. Я.
    Центральна Рада і німецьке військове командування в Україні: проблеми взаємовідносин (лютий - квітень1918р.) [Текст] / Р.Я. Пиріг // Український історичний журнал. - 2007. - № 2. - С. 47-63
Рубрики: Історія України--Українська Народна Республіка--Центральна Рада--Німецька окупація, 1918
Анотація: Досліджуються проблеми відносин владних інститутів УНР із вищим німецьким командуванням, перетворення союзницької допомоги у фактичну окупацію, вплив німецького чинника на повалення Центральної Ради.





    Маріонда, С. В.
    Діяльність відділу пропаганди Рейхскомісаріату ,,Україна" в Дніпропетровську та його окраїнах / Маріонда С. В. // Історія в школі. - 2008. - № 11/12. - С. 11-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Друга світова війна-- Нацистська окупація-- Рейхскомісаріат ,, Україна"-- М. Дніпропетровськ
Анотація: Мета відділу- привернути народ на сторону окупаційної влади, співпрацю з нею і виховання слухняних підданих нацистського режиму

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Гончаренко, О.
    Місцева поліція рейхскомісаріату "Україна": проблеми кадрового забезпечення в системі нацистського окупаційного режиму (1941-1944 р. р.) [] : історична література / О. Гончаренко // Історія в школах України. - 2008. - : 1. - С. 48-54.
Рубрики: Історія України--Україна в роки Другої світової війни
Кл.слова (ненормовані):
Колаборація -- Військова комендатура -- окупація
Анотація: В статті розглядається одна з непростих та усе ще болючих проблем історії Другої світової війни - перебування громадян окупованої нацистами України на службі в органах влади.





    Гінда, В.
    Житомирський "Гегевальд", або Спроба колонізації українських земель нациською Німеччиною [Текст] / В. Гінда // Зовнішні справи. - 2009. - № 6-7. - С. 50-53 : фото.кол. - Бібліогр.
Рубрики: Війна Велика вітчизняна--1941-1945--Окупація України--Поселення німців
Анотація: В роки Великої Вітчизняної війни німецьке керівництво в окупованій Україні, з метою колонізації відповідних територій, організовувало поселення німецьких селян-фольксдойче. Однією з таких експерементальних поселень була колонія "Гегельвальд" на Житомирщині.





    Бур'янова, Т. В.
    Тих днів не стерти з пам'яті людської [Текст] / Т.В. Бур'янова // Виховна робота в школі. - 2010. - № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Сценарії--День Перемоги
Кл.слова (ненормовані):
окупація України -- визволення України
Анотація: Усний журнал розроблений з метою поглибити та систематизувати знання учнів з питання визволення України від німецько-фашистських загарбників; продовжуватирозвивати вміння учнів працювати з історичними фактами, сприяти використанню комп'ютерних технологій під час підготовки позакласних заходів і вивчення історії; розвивати творчі здібності дітей; виховувати в учнів почуття вдячності воїнам-ветеранам і почуття гордості за подвиг українського народу в роки Великої Вітчизняної війни.





    Поташній, Юрій.
    Метадонова окупація [Текст] / Юрій Поташній // Віче. - 2011. - № 15-16. - С. 61-63
Рубрики: Наркоманія--Боротьба --Україна
   Наркологія--Україна

   Наркобізнес--Боротьба--Україна

Кл.слова (ненормовані):
замісна терапія
Анотація: В статті йдеться про проблеми наркоманії в Україні. Одна з форм легального поширення наркотиків стала так звана замісна терапія. Вона маскується під лікувальну програму й заміщує кримінальні наркотики медичними.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Шпіцер, Василь.
    Колаборанти [Текст] / Василь Шпіцер // Дзвін. - 2011. - № 11/12. - С. 98-104
Рубрики: Націоналізм український
   Історія України--Друга світова війна--Окупація України--Колабораціоналізм

Кл.слова (ненормовані):
Націоналізм -- ОУН
Анотація: Автор досліджує питання колабораціонізму українських націоналістів. Колабораціонізм - співпраця населення або громадян держави з ворогом в інтересах ворога-загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. У роки Другої світової війни колабораціонізм був явищем розповсюдженим - і мав місце практично в кожній окупованій країні.





    Вронська, Т. В.
    Тюрми в нацистській карально-репресивній системі на окупованій території України [Текст] / Т.В. Вронська // Український історичний журнал. - 2013. - № 1. - С. 92-106
Рубрики: Історія України--Гітлерівська окупація
Анотація: Тюремна система аналізується як один із важливих інструментів нацистського терору, елемент апарату насильства, спрямованого на впокорення всіх категорій населення. Вивчаються настінні написи бранців нацистських вязниць, зафіксовані радянськими органами держбезпеки.


Дод.точки доступу:
Лисенко, О. Є.




    Лизанчук, Василь.
    Окупація українського інформаційного простору [Текст] / Василь Лизанчук // Дзвін. - 2013. - № 4. - С. 86-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Внутрішня політика України--Інформаційний простір, 21 ст.
   Журналістика--Інформаційний простір--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- ЗМІ -- інформаційний дискурс -- російщення
Анотація: У статті здійснено огляд сучасного стану українського національного інформаційного простору, який, на жаль, на сьогодні залишається ще не зформованим. На думку автора, в Україні досі відсутня державна політика в сфері інформації.





    Пиріг, Р. Я.
    Німецько-австрійська окупація України 1918 р.: до питання про термінологічну визначеність [Текст] / Р.Я. Пиріг // Український історичний журнал. - 2013. - № 3. - С. 13-31
Рубрики: Історія України--Історіографія
Анотація: Обгрунтовується закономірність кваліфікації перебування військ Німеччини та Австро-Угорщини на території Українив 1918 р., як окупації. Розкривається оцінка цього явища тогочасними політичними, державними, військовими діячами та дипломатами,в укр. та зарубіжній історіографії, а також у контексті міжнародно-правових актів.





   
    Окупація. Просвітяни відзначають 200-річчя Шевченка [Текст] // Слово Просвіти. - 2014. - 13-19 берез. (№ 10). - С. 1, 2
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\




    Смирнов, Андрій.
    Канонічно-юрисдикційний статус православних церков України в роки Другої світової війни [Текст] / Андрій Смирнов // Київська старовина. - 2012. - № 5-6. - С. 112-121. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Православна церква в Україні--Історія
Кл.слова (ненормовані):
течії українського православ’я -- церковне життя -- окупація -- автокефальний рух -- Автономна Православна Церква -- Українська православна автокефальна церква
Анотація: У статті розглядається трансформація українського православ’я під час Другої світової війни. Особлива увага приділяється канонічним відносинам між Варшавою та Митрополією Московського Патріархату. За німецької окупації, українське православ’я розділене на дві групи - Автономну Православну Церкву при Московській Патріархії та Українську автокефальну православну церкву. Після відновлення Радянської влади в 1944 році вони були включені до Російської Православної Церкви.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Тимочко, Т. В.
    Крим. Окупація: загрози для довкілля [Текст] / Т. В. Тимочко // Екологічний вісник. - 2014. - № 2. - С. 2-4
Рубрики: Довкілля--Крим
Анотація: У статті йде мова про необхідність розгляду проблем, що стосуються довкілля у контексті окупації території Криму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)