Дьомін, М.
    Засади національного образотворення Української Академії Мистецтв [Текст] : національній академії образотворчого мистецтва і архітектури - 85 літ / М. Дьомін // Вітчизна. - 2003. - № 3-4. - С. 165-171
Рубрики: Національна академія образотворчих мистецтв та архітектури--Історія





    Міщенко, Г.
    Витинанка - від традицій до сучасного образотворення [Текст] / Г. Міщенко // Народне мистецтво. - 2004. - № 1-2. - 28-29. : рис.
Рубрики: Декоративно-прикладне мистецтво--Витинанка





    Плазовська, Любов.
    Розпис текстилю - одвічне джерело образотворення [Текст] / Л. Плазовська // Мистецтво та освіта. - 2007. - № 2. - С. 55-59. - Бібл.: 4 назв.
Рубрики: Розпис тканини--БАТИК
Анотація: Стаття присвячена розгляду худ. розпису тканини в системі пластичних мистецтв як значної його складової.





    Любарська, Л.
    Колір як засіб формування художньо-образного мислення учнів [Текст] / Л. Любарська, Л. Вовк // Початкова школа. - 2008. - № 12. - С. 36-40. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Мистецтво--Образотворче
   художнє мислення

Кл.слова (ненормовані):
форма -- колір -- засоби образотворення -- художні образи -- художня творчість
Анотація: Значення кольору як засобу формування художньо-образного мислення учнів


Дод.точки доступу:
Вовк, Л.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Дьомін, Микола.
    Монументальна візія національного образотворення Наталії Литовченко [Текст] / М. Дьомін // Київ. - 2009. - № 7-8. - С. 182-185 : мал.
Рубрики: Художники України 20 століття
   Живопис--Монументальний--Україна

Анотація: Життєвий та творчий шлях Н. І. Литовченко, предстваниці української школи монументального мистецтва від часів Київської Руси-України до традицій початку XX сторіччя.


Дод.точки доступу:
Литовченко, Наталія Іванівна (українська художниця) \про неї\




    Артюх, Аліна.
    Образотворення і мова : Від ранніх форм мистецтва до середньовічного іконопису [] / Аліна Артюх // Філософська думка. - 2009. - № 6. - С. 91-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія мистецтва--Естетика
Кл.слова (ненормовані):
Образотворче мистецтво -- Форма -- Диференціювальний чинник -- Первинна формалізація -- класифікаційний пласт -- Формально-логічна система -- Поведінкова ситуація
Анотація: Пошук узагальнених структурних принципів образотворення у мистецтві, побудова більш-менш універсальної моделі структурного мистецтвознавства - актуальне завдання навіть для сьогодення. Пропонована стаття позначає певний етап дослідження у цьому напрямку і є спробою висунення низки програмових принципів для розв'язання зазначеного завдання.





    Єременко, О. Р.
    Від фантастичного до реального: надраціонально-національне образотворення в баладі "Лілея" Т. Шевченка [Текст] : матеріали до уроку в 9 класі / О. Р. Єременко, В. О. Кравченко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2011. - № 2. - С. 15-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Українська література--Методика викладання

Анотація: Критичний аналіз балади


Дод.точки доступу:
Кравченко, В. О.; Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \о произв.\




    Пономаренко, Олеся.
    Жанрові ознаки дум та колядок у "Слові о полку Ігоревім" як джерелі образотворення третьої глави "Книги Лева" Б.-І. Антонича [Текст] / Олеся Пономаренко // Слово і час. - 2012. - № 9. - С. 36-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Український фольклор--Думи
   Українська література--Давня література, 12 ст.

   Письменники України, 20 ст.

   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
поетика -- літературний жанр -- поет-пісняр -- воїнська повість
Анотація: У статті проаналізовано провідні образи-символи, спільні для українських народних дум та "Слова...", які прийшли з найархаїчніших жанрів українського календарно-обрядового фольклору - колядок та щедрівок.


Дод.точки доступу:
Антонич, Богдан-Ігор (український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець ; 1909-1937) \про твір\




    Петькун, Світлана.
    Феномен мови як інтегратор соціокультурного простору в умовах глобалізації / Світлана Петькун // Українознавство. - 2013. - № 3/4. - С. 56-60
Рубрики: Мова--Ідентичність--Образотворення
Анотація: Розглядається проблема впливу феномену мови на всі сфери соціального буття.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вовк, Лариса.
    Інтерпретація творів мистецтва як важливий чинник образотворення в художньо-практичній діяльності учнів [Текст] / Л. Вовк, Н. Шатайло // Мистецтво та освіта. - 2014. - № 4. - С. 17-21
Рубрики: Методика викладання мистецтва
Анотація: Розглянуто сучасні підходи до організації діяльності учнів на уроках дисциплін освітньої галузі "Мистецтво". Розкрито методичні прийоми здійснення сприймання-інтерпретації творів мистецтва, впливу цього процесу на образотворення в художньо-творчій діяльності учнів


Дод.точки доступу:
Шатайло, Наталія




    Градовський, А. В.
    "Я більше не нидію болісним недугом" : дискурс символізму в поезії Олександра Олеся та Т.-С. Еліота / А. В. Градовський, М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 6(червень). - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 19-20 ст.
   Американська література--Літературна критика, 20 ст.

   Поезія українська--Літературна критика, 19-20 ст.

   Поезія американська--Літературна критика, 20 ст.

   Письменники українські--Діаспора чеська--Персоналії--Чехія--Україна, 20 ст.

   Письменники американські--Персоналії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
символізм -- імажинізм -- образотворення -- песимізм -- символ
Анотація: У статті окреслено основні риси дискурсу модернізму українського поета Олександра Олеся та англо-американського класика Томаса Стернза Еліота. Визначено, що у їхньому художньому світі багато песимізму, гірких роздумів про життя. Поетичний доробок українського та американського символістів наповнений складною і неоднозначною символікою, що часто потребує глибокого вникнення у проблематику та засоби образотворення.
Проаналізовано авторські техніки побудови вірша, а саме особливості традиційних і нових можливостей відтворення через потік свідомості, повтори та еліптичні речення. Органічне поєднання класичного та новітнього у поезії підкреслює глибинне й актуальне, що проростає у символах. Поверховому та випадковому Т.-С. Еліот і О.Олесь протиставляють вічне і всеохоплююче, монументальне та непохитне - героїв, образи та ідеї.


Дод.точки доступу:
Галушко, М.; Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про твір\; Еліот, Томас Стернз (1885-1965) \про твір\




    Половіна, Олена
    Мистецька освіта дошкільнят: свобода, творчість, інтеграція [Текст] / Олена Половіна // Дошкільне виховання. - 2019. - № 5. - С. 3-8 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Дошкільна педагогіка--Образотворчість
Кл.слова (ненормовані):
інтегрована освіта -- мистецьке заняття -- малювання -- образотворення
Анотація: "Мистецтво - це насамперед творчість, пізнання й відображення світу через емоції та почуття. Чому ж у традиційній дошкільній освіті перевагу віддають формуванню технічних навичок, наслідуванню зразка, а не вільній творчості й емоційним переживанням? З поданої статті ви дізнаєтесь, як перейти від репродуктивної до креативної мистецької діяльності, яку міру свободи надавати дітям і як мотивувати їх до занять."

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Половіна, Олена Анатоліївна.
    Артосвіта дошкільників: технологія образотворення в дії [Текст] / О. А. Половіна // Мистецтво та освіта. - 2020. - № 3. - С. 34-40. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Освіта--Дошкільна--Мистецька
Кл.слова (ненормовані):
художньо-продуктивне образотворення
Анотація: Наведено практичні рекомендації щодо використання технології образотворення в артосвіті дітей дошкільного віку; представлено методичні поради до організації мистецького простору в закладі дошкільної освіти; розкрито алгоритм мистецької взаємодії педагога й дітей під час художньо-продуктивного образотворення; означено вектори роботи з педагогами та описано рефлексійний підхід з метою організації технології образотворення в освітньому процесі закладу дошкільної освіти. Стаття пропагує альтернативні орієнтири супроводу мистецької діяльності дітей дошкільного віку - супровід-співробітництво та супровід-ініціювання, а також орієнтує вихователів на застосування діяльнісно-пошукової моделі організації артосвіти.





    Гніровська, Олена.
    Музична ширма: старий/новий засіб театралізації [Текст] / Олена Гніровська, Валентина Костюк, Олена Цимбалюк // Музичний керівник. - 2022. - № 1. - С. 25-31
Рубрики: Музичне виховання дошкільників--Образотворення--Музичні заняття
Анотація: Шукаєте спосіб дистанціювати акторів та глядачів під час карантину? Скористайтеся музичною ширмою. Дещо призабутий елемент театралізації також стане у пригоді, щоб формувати в дітей здатність до образотворення - розвивати не лише музичні, а й мовленнєві, артистичні, пізнавальні здібності. Ширму можна використати і як "заставку" для дистанційних занять. Бонус до статті: сценарії казок, які розіграємо на ширмі.


Дод.точки доступу:
Костюк, Валентина; Цимбалюк, Олена